Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 20:17
Temat postu:

Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Witam

Posiadam Stilo 1.9JTD 80KM i jadąc ostatnio wiczorem do pracy przy temp. powietrza ok -14 st. po przejechaniu ok 2-3 km nagle auto jakby na chwile (dosłownie na sekunde) straciło moc. Dodałem troche gazu i od razu wyskoczył mi błąd "Engine Failure" i auto zgasło podczas jazdy. Shocked Zatrzymałem się i próbowałem odpalić je spowrotem jednak już się nie udało (rozrusznik kręci ale silnik nie odpala). Zepchnąłem auto na pobocze i zostawiłem zaparkowane. Auto czekało do następnego dnia i na wieczór scholowałem je do garażu myśląc, że może z powodu mrozów zamarzło paliwo albo filtr paliwa się zapchał (tylko wydawało mi się to dziwne, bo auto zazwyczaj trzymam w ciepłym garażu, czasami tylko podczas tych dużych mrozów stał na zewnątrz, na parkingu w pracy)
Po scholowaniu auto stało w ciepłym garażu cały następny dzień, dolałem jeszcze środek STP do paliwa i spróbowałem odpalić jednak dalej nic z tego (kręci ale nie odpala). Świece wydaje mi się, że grzeją normalnie bo gaśnie konrolka ale zauważyłem że świeci się cały czas czerwona kontrolka "silnika" (jednak na wyświetlaczu nie wyświetla się żaden błąd tylko raz wtedy gdy zgasł mi silnik).

Co robić ? Co może być przyczyną braku rozruchu silnika ? Może ktoś miał podobną sytuację, że zgasło mu Stilo podczas normalnej miejskiej jazdy i już nie odpaliło ? Sad


Ostatnio zmieniony przez dejws dnia Czw 04 Lut 2010, 20:26, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 20:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Przyczyn może być wiele, a po samym zgaśnięciu cięzko cokolwiek wymyślić, odstwa samochód do mechanika..

i niestety nastawaiłbym sie raczej na spore wydatki..
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


oczekiwałem trochę innej odpowiedzi Confused może ktoś miał też taką podobną sytaucję w swoim Stilo ?
Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Kolego ja miałem dwukrotnie taką sytuację: Odpaliłem autko, odśnieżyłem i jade i po ok 300 m straciło moc i nie reagowało na dodanie gazu. Silnik nie zgasł i siłą rozpędu wjechałem na pobocze delikatnie dodałem gazu coś puknęło (cicho), chmurka czarna poleciała z rury i autko pojechało dalej w trasę Smile (myślę, że jakby autko gasło to również miałbym ogromne problemy z odpaleniem) - sytuacje miały miejsce podczas pierwszych ataków zimy. Problemu upatruje w paliwie i od tego czasu tankuje tylko dynamic diesel na Lotosie (sprawdzonej stacji).

Myślę, że u Ciebie też jest coś podobnego. Ja bym Ci proponował zacząć poszukiwania problemu w filtrze paliwa. Wymień drania Smile
_________________
>>STILO<<


Ostatnio zmieniony przez pitus1985 dnia Sro 27 Sty 2010, 21:16, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


no właśnie też myślałem o paliwie, chociaż zawsze tankuje tylko na BP Ultimate ON. Jednak teraz po dłuższym staniu w ciepłym garażu i dolaniu STP dalej nie odpala Sad aha spróbowałem też odłączyć wężyk paliwa od filtra i po przekreceniu kluczyka pompuje paliwo
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


dziś byłem w ASO na wykasowaniu błędu (sytuacje opisywałem w innym wątku) i mechanik mówił ze zimą różne błędy komputer pokazuje które nie oznaczają ze coś się popsuło, tylko, że komputer coś sobie wymyślił i blokuje urządzenie (w moim przypadku wspomaganie kierownicy)ASO kasuje błąd i już. Wiec nie przejmuj się, wymień filtr paliwka jak nie pomoże to na Examiner w ASO (70zł i będziesz wiedział na czym stoisz)

Wiesz paliwo paliwku nie równie, mój kolega tankował Verve i ma problemy z odpalaniem na mrozie.... niestety jakość paliw mamy średnia i nawet na najlepszych stacjach oszukują.
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Naprawiamy;1)znajdz przewód paliwa idący ze zbiornika do filtra(na obudowie filtra masz strzałki), zdejmij go (szybkozłącze jest) ,włóż do pojemnika i włacz zapłon, obserwuj czy paliwo popłynie(pompa tłoczy), Jesli jest o.k. załóż przewód.Mam na mysli ten przewód co idzie z filtra na pompe wys. cisnienia. Jesli paliwo się pokaże, na pompie wys. cisnienia masz zawór- regulator cisnienia, mozesz go wyczyscic(jak czujesz się na siłach). Jesli paliwo nie płynie przez filtr, musisz go wyjąć i wymienić najlepiej. Zalepił się parafiną(może), w garazu parafina tak szybko nie rozpusci się. Jesli układ paliwowy jest o.k. i nie pomogło, dobrze by było na komp. się udać.Mógł pasc czujnik położenia wału, lub podobne rzeczy. Zanim zaczniesz robić koszty, mozesz popróbować samemu....powodzenia.
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Sprawdziłem filtr paliwa i jest ok paliwo jest na wejściu i wyjściu Zastanawiam się co to może być bo jedyne co ostatnio było robione to rozrząd i wymieniany aku na nowy...
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 09:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Udało mi się załatwić kabel do podpięcia się kompem i sprawdziłem błędy. Wywaliło mi takie błędy:

P0201 - Injector Cylinder 1 - No signal
P0202 - Injector Cylinder 2 - No signal
P0203 - Injector Cylinder 3 - No signal
P0204 - Injector Cylinder 4 - No signal

Czyli błędy wszystkich wtrysków Sad Skasowałem wszystkie błędy, czerwona kontrolka silnika zgasła, ale przy ponownej próbie odpalenia, kręcił ale dalej nie odpalił i znowu wywaliło te same błędy Evil or Very Mad Pod błędami występuje jednak opis, według którego powodem tych błędów jest fakt iż ECU nie otrzymuję sygnału z czujnika... błąd jest aktywny i aby podjąć kroki do naprawienia błędu czujnika Confused

Teraz moje pytanie, czy ktoś wie o jaki czujnik może chodzić, bo w tym programie nie jest nic podane Question
Powrót do góry
coguar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD@2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 09:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


czujnik polozenia walu lub czujnik fazy wiaze sie z rozkopaniem rozrzadu, cena z robocizna strzelam ok 500-1000zl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 10:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


PAdł ci czujnik po łożenia kątowego wału korbowego. Kosztuje 170zł, a wymiana wymaga sprawnych rączek
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 18:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Wielkie dzięki za porady i zainteresowanie tematem Po weekendzie jestem ustawiony z mechanikiem na wymiane tego czujnika
Powrót do góry
FERENCZY3

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZGIERZ
Posiadane auto: STILO 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 11:49
Temat postu:

NIE MOGĘ ODPALIĆ STILO


Maciek-156 napisał:
PAdł ci czujnik po łożenia kątowego wału korbowego. Kosztuje 170zł, a wymiana wymaga sprawnych rączek

_________________
FERENCZY3
Powrót do góry
gadu-gadu
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Okazuje się, że to nie czujnik położenia wału bo został wymieniony na inny i dalej pokazuje te same błędy a auto nie pali. Czyli jak to nie tez to zostaje ten drugi czujnik wałka rozrządu czy jeszcze coś innego ??? Trzeba rozbierać rorząd ? Gdzie on dokładnie jest ?
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 19:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Czujnik ma kolega pod kołem zębatym wałka rozrzadu. Trzeba dostać sie do paska(zdjąć osłony). Moze się uda wyjąć go bez demontazu paska. Kolega niech rozrzad dokładnie obejrzy, coś mi podpowiada... ale nie będę wróżył.(podobno był ostatnio robiony)?
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Jareq 08 napisał:
Kolega niech rozrzad dokładnie obejrzy, coś mi podpowiada... ale nie będę wróżył.(podobno był ostatnio robiony)?


Tak rorząd był ostatnio robiony razem z pompą wody. Jareq 08 Myślisz, że to coś z tego powodu? źle wymieniony przez mechanika ???
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 20:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Możemy pogdybac? Pasek się zerwał?, napinacz się rozleciał? pasek przeskoczył?obcięło ząbki na pasku?Czasem tak "szczesliwie" rozrzad się rozsypie,że nie potarga głowicy i zaworów i zaoszczedzi na naprawie.Są to tylko hipotezy.Może się mylę?Podejrzane jest ,że podczas jazdy to się stało i zgasł nagle. Question Question
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 10:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Stilo wrócił z powrotem do formy Very Happy i już odpala jak ta lala. Po wnikliwym szukaniu powodu okazało się, że to nie czujniki położenia wału i wałka rozrządu były powodem braku rozruchu lecz czujnik pod filtrem paliwa i przekaźnik pompy. Przekaźnik został wymieniony na nowy a czujnik pod filtrem został narazie zdemontowany i działa. Potrzebna była dokładna diagnoza elekronika aby to stwierdzić.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 19:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Pytałem w jednym poscie kolege o pompę i filtr paliwa, to kolega pisał ,ze git. Przekaznik był nawalony, to jak pompa miała chodzic i podawać paliwo ? Auto nie miało prawa chodzić, zresztą to już nieistotne. :?:
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


No i właśnie sprawdzałem pompa chodziła bo po przekręceniu kluczyka, było ją słychać a poza tym odłączyłem przewody z filtra paliwa i podawało paliwo, dopiero wizyta elektronika pomogła.
W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc Wink
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Ponieważ temat ten nie dał mi spokoju, wywnioskowałem, że koledze "zaszwankował" regulator cisnienia na pompie CR, czujnik pod filtrem paliwa wykrywa wodę w paliwie(uszkodził się lub w stan zwarcia wpadł) i komputer odebrał to jako bład lub "zablokował" przekaznik? i mógł nie sterować tym zaworem i auto zgasło,bo nie dostawało paliwa na wtryskiwacze(moja hipoteza)???
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
carisma1974

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 21:00
Temat postu:

Carisma ten sam problem


Witam.
Mam problem dotyczacy samochodu mitsubishi carisma 1.9 did trzy krotnie samochod zapowietrzył się po czym odpalany jest na 'samostart'. Po uruchomieniu chodzi jakby nie bylo problemu. Czy ktoś mi może pomóc z tym problemem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 21:44
Temat postu:

Re: Carisma ten sam problem


carisma1974 napisał:
Witam.
Mam problem dotyczacy samochodu mitsubishi carisma 1.9 did trzy krotnie samochod zapowietrzył się po czym odpalany jest na 'samostart'. Po uruchomieniu chodzi jakby nie bylo problemu.


Poczytajcie co się może stać po odpalaniu na "Samostart", post z forum tdi-tuning.pl

Powiem szczerze ze do mnie tez przyjechalo takie autko ktore mialo sprawdzana glowice itp.
tylko ten mechanik co sciagal i zakladal glowice nie mierzyl kompresji bo nie mial czym.
poskladal samochod i dalej szarpalo. Objaw był taki ze szarpało tylko na 3,4,5 biegu i to nie przy przyspieszaniu tylko przy jezdzie gdzies okolo 1600-2000rpm jezeli przy obrotach 1600-2000rpm nacisnął lekko na gaz objaw znikał, dzialo sie to tylko przy delikatnym przyspieszaniu.
Zmierzylem kompresje i na dwoch cylindrach byla roznica jakies 6-8bar.
wiec ponowny demontaz glowicy, tylko ze juz u mnie.
Po zdjeciu glowicy wszystko wygladalo na OK. Ale obrocilem walem korbowym tak zeby dwa tloki byly w gorze. I tutaj moje zdziwienie jeden tlok na rowno z blokiem a drugi 1,7mm wpuszczony w dol, na nastepnym cylindrze podobna sytuacja, na jednym cylindrze tlok na rowno z blokiem a ten obok 2,5mm w dole.
Wiec za telefon i dzwonie do goscia czy czasem nie wjechal do jakiejs kałurzy itp.
A on na to ze NIE, tylko jak byly te mrozy -22 to nie chcial odpalic bo chyba paliwo zamarzlo wiec kupil samostart i zacząl odpalać go na samostart. W tym momencie poszlo za dużo samostartu i pokrzywilo dwa korbowody. Stad wlasnie slabsza kompresja na dwoch cylindrach i szarpanie przy predkosci obrotowej silnika 1600-2000rpm.
wymienilem dwie korby (oczywiscie uzywane, bo klient sam sobie zalatwial) i autko chodzi jak nowka sztuka. NIE ODPALAJCIE SWOICH SAMOCHODOW NA SAMOSTART!!!!
Lepiej kupic zwykły PLAK do cocpitu i odpalac na plaku, jest bardziej lagodny dla silnika niz samostart.
Pozdrawiam wszystkich i moze sie to komus przyda kiedys.
Powrót do góry
carisma1974

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: Mitsubishi Carisma
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Dziekuję ,ale mój samochod całkiem gasnie po czym nie da sie go uruchomic.
Serdecznie dziekuje i pozdrawiam wszystkich. Smile
Powrót do góry
dejws

Debiutant



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Racibórz
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2003r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 00:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


jareq08 napisał:
Ponieważ temat ten nie dał mi spokoju, wywnioskowałem, że koledze "zaszwankował" regulator cisnienia na pompie CR, czujnik pod filtrem paliwa wykrywa wodę w paliwie(uszkodził się lub w stan zwarcia wpadł) i komputer odebrał to jako bład lub "zablokował" przekaznik? i mógł nie sterować tym zaworem i auto zgasło,bo nie dostawało paliwa na wtryskiwacze(moja hipoteza)???


Dokładnie przekaźnik też był uszkodzony i został wymieniony na nowy a czujnik pod filtrem paliwa padł i został całkowicie wykręcony. Narazie jeżdżę bez niego i tak się zastanawiam czy go wogóle wymieniać ??? Razz
Powrót do góry
MaraTychy

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fist Stilo 1.9 JTD 140KM 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 00:37
Temat postu:

Stilo 1.9JTD 140KM


Witam wszystkich. Jestem tu nowy na forum. Korzystając z okazji dołącze się do tematu. Mam podobny problem, otóż moje stilo czasami ciężko odpala. Tzn pompa pompuje, słychać ją, ale muszę parę razy przełączyć kluczykiem żeby podpompować paliwa. Wtedy chodzi dłużej, a jak wcisnę gaz do oporu to jest ciemno w garażu. Czasem się zdaża że jadę na wolnych obrotach powiedzmy 1200 obr. i nagle nie ma gazu. Muszę wcisnąć sprzęgło, gaz do oporu wskazówka obrotomierza powoli toczy się pod 2600-2800 obrotów i nagle wszystko wraca do normy. Można jechać dalej. Z tym odpaleniem to mi się zdażyło ze 4 razy w ciągu pół roku. Tyle posiadam to autko. Najgorzej jest z tym ruszaniem, poprostu nie ma gazu. Wtryski zrobione, filtry nowe, przepływka nowa. Czasem jeszcze spaliny strasznie śmierdzą, jak z jakiegoś "jelonka" czy liaza:). Może ktoś z was już sięspotkał z takim przypadkiem?? Na komputerze w aucie wtedy nic sie nie wyświetla, nie pokazuje żadnego błędu. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
apanas84

Debiutant



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Targowa G. woj. Wielkopolskie
Posiadane auto: stilo jtd 80KM 5D 03r. siena 1,4 +gaz 98'r peugeot boxer 2,5D a wprzeszłości polonez1,6 +gaz ,cinquecento0,7 +gaz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 17:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


witam serdecznie....

Moje stilo w zeszłym roku robiło mi psikusy w stylu przydymi i zgaśnie... i oczywiście pikanie kontrolek. lałem do baku różne dodatki nic nie pomagało. auto jak już odpaliło to po kilku kilometrach gasło albo wcale nie odpalało.

Wymiany filtrów nie pomagały, przestraszyłem się że to wtryski lub pompa wtryskowa. odłączyłem przewody i paliwo pompowało. ale wydawało mi się że paliwo jest z pęcherzykami powietrza. I to był strzał w 10-kę.
po wymontowaniu pompy ze zbiornika okazało się że jest zatkana jakimś kleistym czymś. prawdopodobnie parafina. Rozebrałem , wyczyściłem pompę, wytarłem do sucha zbiornik paliwa i po zatankowaniu i złożeniu auto jak nowe>>> 30tyś i nic się nie dzieje.

dobrze że do zbiornika jest dojście po podniesieniu tylnego siedziska;-)

Ps; gorsze od tej czynności jest tylko wymiana przednich żarówek;-)
pęcherzyki powietrza w paliwie powodowały świrowanie elektroniki.

PO CZASIE DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE TO CZĘSTY PRZYPADEK A KOMPUTER PRZY TYM PO PROSTU ŚWIRUJE.
MAM NADZIEJĘ ŻE TO KOMUŚ POMOŻE Idea
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Dolączam sie do apelu kolegi Apanasa, zeby koledzy wyczyscili w stilonach filtry przy pompach paliwa w zbiorniku. Pisałem w wielu postach, ale niektórzy nie chcą pojac, ze stad zaczynają sie problemy z jazdą autem.W autach 7 czy 8 letnich, filtr zatkany jest prawie w 80%, pompa sie dusi, nie ma cisnienia, komputer zauwaza bład i zabawa sie zaczyna. Szczególnie teraz zimą, parafina sie lubi wytracic, zalepi całkiem siateczke i koniec jazdy.Czyszczenie tego nie jest skomplikowane, ani pracochłonne.Nie trzeba zadnych extra narzedzi.Paliwo u nas jest "mechanicznie" brudne, co zauwazycie sami podczas czyszczenia.Pozdrawiam. Exclamation
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Lukanio555

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat Stilo
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 23:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Witam,podepnę się pod temat z pytaniem,a mianowicie jadąc Stilonem zauważyłem,iż w pewnym momencie nastąpił całkowity brak reakcji na pedał gazu(wciskając do oporu sam.nie jechał)po zwolnieniu pedału wszystko wracało do normy i znów była moc.Sprawdziłem także na postoju po dodaniu gazu,obroty idą w górę do 2.5tyś i zaczyna tak delikatnie szarpać samochodem,Stilon odpala ładnie,komp pokazuje "check 0k", filtr paliwa wymieniony więc może miał ktoś z kolegów podobny problem??????Może właśnie ten filtr przy zbiorniku!!!Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 19:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Samochod zgasł podczas jazdy i już nie odpala!


Po sprawdzeniu pompy paliwa, moze kolega luknąc na regulator cisnienia na pompie CR, moze czujnik polozenia wału szwankuje. Nad pedalem sprzegla jest wylacznik, mozna go sprawdzic, potencometr gazu, EGR, overboost itd. lub examiner cos podpowie??? Question
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System