Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Speaker

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.9 JTD 101KM 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 00:33
Temat postu:

brak mocy, słabo wchodzi na obroty


Moi Drodzy z autem walczę ja, mechanik ba a nawet serwis. Od pewnego czasu auto jest straszenie zmulone brak mocy, przyśpieszenia kopci na czarno a na obroty wchodzi bardzo wolno. Wizyta u elektronika 3 min. Bez odpalania auta- regulator ciśnienia paliwa!!!, ale trzeba się umówić bo przyczyn Mozę być wiele( może właśnie regulator, może pompa, może wtrysk) proszę bardzo termin najbliższy zapisujemy ( a spróbuj odmówić heh). W między czasie wizyta w ASO tam rozmowa z autem ( jak przystało na serwis) już profesjonalna minimum 30 minut na różnych obrotach z różnymi prędkościami – regulator i przepływomierz. Po wymianie adaptacja i nic nie przyniosło skutku. Wiec najlepiej jak Pan zostawi auto znajdziemy przyczynę wywalone 700zł żadnej różnicy. Ach już po wymianie examiner nie pokazywał błędu, ale dalej coś z masą powietrza było nie tak nie pamiętam w czym ona jest mierzona ale np. jak powinno być 230 to u mnie było 30- 70 w tych granicach, dodam jeszcze, że wymienione części były oryginalnymi częściami Bosch ( choć ASO stwierdził, że Bosch to nie orginał, że fiat ma tylko oryginalne. Pomocy.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty


Zawór EGR uchylony i zablokowany. sterowanie turbiny, sprawne?( jesli jest w tym modelu). Może rozrzad się przestawił?.Czujnik cisnienia doładowania na kolektorze ssącym?Może dziura na dolocie od turbiny ?Przy odpiętej przepływce jest poprawa? Za co oni wzieli 700zł!!! Question
Powrót do góry
Speaker

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.9 JTD 101KM 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 10:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty


w ASO za przepływkę i regulator zaśpiewali mi 1200zł za te same części oczywiście Bosch (niestety bez możliwości zwrtou) zapłaciłem 600. 80zł wcześniejsza diagnoza, montaż regulatora 100 zł plus adaptacja 50 i'm sorry wielkie nie 700 a 820. Odłączałem również przepływkę powinien mi wejść
w tryb awaryjny, ale nie wszedł i w ogóle nie chodził na odłączonej. Wykluczam dziurę na przewodzi zostaje to co kolega mi napisał. W poniedziałek biorę sie za EGR! A co z katalizatorem też może być przyczyną? Wszystkie podpowiedzi są cenne jeszcze raz dziękuję.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty


Kolega niech obejrzy filtr powietrza jeszcze(zabrudzony bardzo i dławi może?) Katalizator nie wystepuje w tej wersji(chyba ze filtr czastek stałych?) Raczej go nie bedzie.Po co kolega wymieniał zaraz tyle czesci ,jak komp. nie pokazywał błedów!?. Przepływomierz ma kolega na ssaniu przed turbiną(ilosc powietrza zalezy od droznosci filtra ) jak wspominałem.Na kolektorze ssącym jest czujnik cisnienia doładowania -mozna go delikatnie wyczyscić(na forum fiata stilo jest mnóstwo tych wątków). Zawór EGR jak otworzy się i nie zamyka, to czesc spalin nie idzie na turbinę, tylko do kolektora ssącego. Spada sprawnosc turbiny, pjawia się kopcenie itd.
Powrót do góry
Speaker

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.9 JTD 101KM 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty


Witam ponownie po raz kolejny dziękuję za odpowiedź Jarqowi! I'm sorry że tak relacjonuje, ale dzisiaj wyczyściłem EGR był strasznie zasyfiony i zablokowany, niestety wyczyszczenie nie dało żadnej poprawy. Kolega pisał o filtrze powietrza tę przyczynę mogę również śmiało wykluczyć, więc walka trwa dalej. Dlaczego wymieniłem tyle części? Może słabo sprecyzowałem, ale komp. Na serwisie wskazał właśnie przepływomierz i regulator ciśnienia paliwa więc obie części wymieniłem. Z podpowiedzi „Jareq 08” wynika, że jeszcze można powalczyć z czujnikiem ciśnienia doładowania- samo wyczyszczenie może dać efekt? Jeżeli to nic nie zmieni? Co jeszcze może być przyczyną? Może coś z pompą? Słaba dawka paliwa no nie mam pojęcia kombinuję na wszelkie sposoby? Wtryski?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Speaker

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.9 JTD 101KM 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty


Widzę, że zapowiada się emocjonująca walka z samochodem, która pewnie szybko nie przyniesie pozytywnego rezultatu, tym bardziej, że forumowicze albo nie chcą pomóc, albo nie mają pomysłu no chyba, że byłaby jakaś kłótnia w poście pewnie byłoby wielu pomocników no ale. Kto wypowie się na temat potencjometru gazu bo taką przyczynę stanowczo podaje pewien Pan w sklepie motoryzacyjnym.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) brak mocy, słabo wchodzi na obroty


Kolega Speaker domysla się , że my tu na forum robimy za"wrózki". Jesli SERWIS z komputerem i wykwalifikowanym personelem nie ma pomysłu.Może kolega niech na inny komp. się uda. Może ci obecni mają za "cienki" program diagnostyczny i nie mogą znależć usterki . Swoją drogą ten trop z potencjometrem może być dobry, bo jednemu koledze komp. wskazał usterkę zaworu overboost(sterowanie turbiny) i potencjometr gazu. Przy o kazji gdyby kolega coś tam patrzył ,niech zobaczy czy na pedale sprzęgła masz też czujnik.Może jakiś dobry elektronik problem rozwikła!?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System