Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) nowa kierownica



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek_1977

Dyskutant



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: FIAT Marea Weekend HLX 1,8 16V 115KM `98
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 23:31
Temat postu:

nowa kierownica


witam
moja poduszka była wystrzelona u poprzedniego właściciela, kupiłem nową kierownicę ale ze sterowaniem
Powiedzcie proszę jak sie do tego zabrać.
różnica w produkcji to 4 lata ta sama wersja ELX
jeżeli jest to gdzie jest jakieś okablowanie do sterowaniem radia
jeżeli podłącze poduszkę to czy czasem nie wystrzeli sama (nie wiem jak wygląda sterownik) - bo raczej błąd poduszki sam nie zniknie Smile

może jej na wszelki wypadek nie podpinać
Powrót do góry
niuniek24w

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9D
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 10:07
Temat postu:

Kierownica


Co do okablowania od radia to nie wiem dokładnie ale czytałem kiedyś o tym na necie więc poszukaj. Co do poduszki to możesz podpiąć bo na pewno nie strzeli. Crash poduszki masz zapisany w centralce więc po montażu jeśli wszystko dobrze podłączysz wystarczy podjechać do ASO FIAT lub innego warsztatu z kompem i wykasować błąd air bag.
_________________
Rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 10:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) nowa kierownica


konieczne może być dołożenie wiązki od radia do kierownicy, no i czy twoje radio obsłuży sterowanie z kiery?
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 15:21
Temat postu:

Re: nowa kierownica


krzysiek_1977 napisał:
witam
moja poduszka była wystrzelona u poprzedniego właściciela, kupiłem nową kierownicę ale ze sterowaniem
Powiedzcie proszę jak sie do tego zabrać.


Odkręcasz zaślepkę/poduszkę, odpinasz wtyk klaksonu(czarny) a żółty wtyk airbaga jak rozumiem jest odpięty, odkręcasz kierownicę.

Jeśli chcesz mieć sterowanie radiem - napisz jakie masz radio.
Ale do wymiany prawdopodobnie masz tak zwaną "taśmę" - te ze sterowaniem mają dodatkowe 2 przewody do przycisków sterowania radiem.
Jak nie zmienisz taśmy to oczywiście airbag i klakson będzie działał

Zakładasz nową w takiej samej pozycji, dokręcasz, wtykasz wtyki, zakładasz airbag i gotowe.
Powrót do góry
marea novitec

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cracow
Posiadane auto: STILO JTD 115 2003
Piwa: 4/5
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) nowa kierownica


a czy wystarczy wymienić taśme (przewody już są przygotowane jak w halogenach i spryskiwacaach jak mam ?) czy trzeba wprowadzać kabel z kiery do radia?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 21:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) nowa kierownica


marea novitec napisał:
a czy wystarczy wymienić taśme (przewody już są przygotowane jak w halogenach i spryskiwacaach jak mam ?) czy trzeba wprowadzać kabel z kiery do radia?


Tego szczerze mówiąc nie wiem. Musisz zobaczyć sam czy będziesz miał gdzie wetknąć wtyk od sterowania. Tzn czy w okolicy taśmy jest pasujące gniazdo. No i jakie masz radio.

Taśma od Marei ze sterowaniem wygląda tak, że:
- od strony wnętrza kiery (od strony airbaga) są 2 wtyki: czarny i żółty. Czarny ma 4 piny i jest odpowiedzialny za sygnał klaksonu i przycisków sterowania - żółty, wiadomo, airbag. Czarny podłącza się do kierownicy w jej wnętrzu, a żółty do airbaga.
- od drugiej strony, czyli od strony kolumny kierowniczej z taśmy wychodzą też 2 wtyki, czarny i żółty, jednak czarny ma już tylko 2 piny : od sterowania radiem. Sygnał klaksonu jest przekazywany nie poprzez przewody, ale styki na obudowie taśmy. Żółty wtyk wiadomo = sygnał airbaga.
Jeśli Twoja taśma będzie wyglądała tak jak opisałem to znaczy że nie musisz jej wymieniać i od razu zobacz czy czarny wtyk jest podłączony gdzieś. Jeśli zaś z taśmy od strony kolumny będzie wystawał tylko żółty wtyk airbaga = taśma do wymiany.

Jeśli masz radio fabryczne, to musisz sprawdzić czy ma wejście na sterowanie. Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest w radiach fabrycznych Fiata, bo zgłębiałem temat w kontekście radia niefabrycznego. Ale na chłopski rozum - jeśli znajdziesz wejście sterowania w swoim radiu to wystarczy podpiąć te 2 żyły z czarnej wtyczki taśmy - nie będzie problemem jeżeli nie masz tego przewodu poprowadzonego fabrycznie, łatwo go pociągnąć, nie musi mieć specjalnych parametrów (ważne żeby przekrój żył nie był zbyt mały aby nie stawiał istotnego oporu), nie musi być ekranowany i nie jest ważna jego polaryzacja podłączenia (tzn nie musisz się martwić który kabel do którego pinu).
Jak masz dostęp do radia i ma ono wejście na sterowanie (powinny być to 2 piny) to możesz sprawdzić czy radio reaguje na sygnały: zwarcie takich pinów zerowym oporem powinno zadziałać jako "MUTE".

Jeżeli masz radio niefabryczne, to tak wprost to nie zadziała.
Jak masz SONY to możesz spróbować powymieniać rezystory w kierownicy.
Jak masz innej marki (dostosowane do sterowania) to sterowane są cyfrowo i potrzebna jest aktywna przejściówka. Ja mam Blaupunkta ze sklepu (tzn niefabrycznego) i udało mi się zrobić przejściówkę i wszystko działa.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marea novitec

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 220
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cracow
Posiadane auto: STILO JTD 115 2003
Piwa: 4/5
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 14:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) nowa kierownica


dzięki wald0.

ja mam fabryczne bo jest bardzo dobre, głośniki też. tyle że nie ma CD, ale mam transmiter. kiedyś kupiłem te przełączniki do kiery w nadzieji że będą działały: nie było wtyku w taśmie i co ciekawe musiałęm nacinać też sam AIRBAG pod te przyciski. jak zrobi się cieplej to w końcu podłacze te przyciski i halogeny Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) nowa kierownica


marea novitec napisał:
i co ciekawe musiałęm nacinać też sam AIRBAG pod te przyciski.


Ano właśnie, u siebie nie mam Airbaga, więc kupowałem zaślepkę i były 2 różne rodzaje właśnie pod sterowanie i pod kierę bez sterowania. Na oko się nie różnią, ale jak widać różnica jest.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System