Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


sygnał powinien iśc z tych samych pinów co na głośniki.. a zasilanie z pinu 2 w złączu A



opisanie jako sobwoofer active

Jesli sie myle to niech ktoś poprawi..Razz
Powrót do góry
tomek24

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 01:19
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


Wydaje mi się, że zainstalowanie suba to będzie większa rzeźba. W subie jest wbudowany wzmacniacz, który napędza wszystkie głośniki. (Odłączając zasilanie od wzmacniacza wszystko przestaje grać). Po za tym podłączając zwykłe radio nie ma dźwieku w głośnikach.
Powrót do góry
gadu-gadu
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 14:33
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


Zdjęcia kostki, niestety nie najlepszej jakości:






_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 16:37
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


wyjełem tą kieszonkę z boku i nestety nic nie widac.. tyle że przez te małe okienko ogólnie nie za wiele widac, może być gdzies głębiej..

jak będe miał czas to zdejmę cały boczek..
Powrót do góry
kabi

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Maz
Posiadane auto: Fiat, Stilo, 3D,1.8, 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


Dokładając oryginalny subwoofer trzeba pociągnąć wiązkę przewodów w miejsce koło skrzynki bezpieczników pod kolumną kierownicy i tam wpiąć się do obecnego systemu audio. Nic trudnego. Problem sprawia kupienie takiej wiązki. Ja od jakiegoś czasu szukam kogoś kto ma oryginalny subwoofer w stilo i zrobi mi zdjęcie dwóch kości pod kolumną kierownicy. Chcę zrobić wiązkę przewodów do podłączenia subwoofera samemu. Gdyby ktoś chciał pomóc to proszę o kontakt. POzdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 00:40
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


kabi napisał:
Dokładając oryginalny subwoofer trzeba pociągnąć wiązkę przewodów w miejsce koło skrzynki bezpieczników pod kolumną kierownicy i tam wpiąć się do obecnego systemu audio. Nic trudnego. Problem sprawia kupienie takiej wiązki. Ja od jakiegoś czasu szukam kogoś kto ma oryginalny subwoofer w stilo i zrobi mi zdjęcie dwóch kości pod kolumną kierownicy. Chcę zrobić wiązkę przewodów do podłączenia subwoofera samemu. Gdyby ktoś chciał pomóc to proszę o kontakt. POzdrawiam


Witam.
Mam zakupioną oryginalną wiązkę przewodów do subwoofera, niestety po podłączeniu dwóch kostek w skrzynce nie działa. są 2 wtyczki przy subie, jedna z wieloma pinami i druga 2 pinowa. Co należy podłączyć do 2 pinowej i skąd. Czy ktoś może napisać dokładnie co i jak. służę wszelką dokumentacją i danymi jakie posiadam.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Mishaxxx

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Syców
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 15:11
Temat postu:

Te 2 piny to zasilanie


Musisz wpiąc się jakieś mocniejsze 12V polecam wpiąć się pod kolumną kierowniczą. Jest tak wystarczający Amperarz aby uciągnąć suba.

tutaj masz szczegółowy opis montażu niestety po portugalsku ale mozesz przetłumaczyć przez Tłumacz Google

http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?p=230707
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 17:00
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


widziałem ten opis. Nie bardzo wiem jak wygląda kwestia podpięcia do kostek w schowku i jakie piny z radia mają być do suba podpięte bo nie zagrał mimo prądu bezpośrednio z akumulatora i wpiętych kostek w schowku.
Powrót do góry
Mishaxxx

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Syców
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 23:00
Temat postu:

Ja dopiero noszę się z zakupem


wraz z wiązka. Wg instrukcji nic praktycznie nie robisz złożonego poza doprowadzeniem do suba 12v spod kolumny kierowniczej. Wtyczki od suba wpinasz w wtyki systemu audio jedna nie zostaje podlaczona bo bodajże jest do zmieniarki. Jutro zamawiam ten zestaw i zobaczymy. Dodam że mam Visteona CD bez nawi. Mam nadzieje że nie będe się za długo męczyć.

Łopatologicznie dostajesz tube z kablami. Od strony tuby masz dużą wtyczke do tuby i małą 2pinową na 12v do zasilania. Fabrycznie Stilo z tubą ma odrazu z tyłu wpięcie pod te 12v jednak my jego nie mamy i musimy pociągnąć w progu gruby kabelek z tymi 12voltami i wpiąć się w omawianą kostkę 2 pinową. Teraz wracamy do kostek koło bezpieczników a mamy je dwie. Odpinamy głośniki z systemu audio i wpinamy się owymi kostkami. Teraz głośniki są zasilane z tuby prze wbudowany tam wzmacniacz.

Jak będzie w praktyce zobaczymy jak dojdzie
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 07 Kwi 2011, 08:25
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


pod warunkiem że z radia masz doprowadzone do kostek pod kierownicą sygnały obecności wzmacniacza. U mnie po wyjęciu radia nie ma do tych pinów nic podpiętego więc na 100% trzeba dociągnąć kabel z radia.
Też mam visteona z mp3
Powrót do góry
Mishaxxx

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Syców
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 12:36
Temat postu:

w takim razie


Jeżeli nie będzie to latało a przyleci to do mnie w poniedziałek to z przyjemnością pomogę w rozwiązaniu sprawy.

Schemat kostki iso radia i lecimy z koksem ciągnąc przewody z radia do kostki koło bezpieczników. Sądze że nie bedzie to jakieś wielkie wyzwanie.

Właśnie patrzyłem do autka i policzyłem wszystkie przewody w kostce ISO systemu audio i porównałem je z tą portugalską instrukcją i zgadza się co do sztuki wiec mam nadzieje że mam już puszczone w wiązce z radia do kostek koło bezpieczników sygnał obecności wzmacniacza jeżeli się mylę to z przyjemnością pomogę koledze w problemie Wink

masz dobrze ja mam zwykły cd. Ceny z MP3 powalają mnie na łopatki.

Dodam jeszcze że im nowszy stilo tym bardziej wykastrowany nawet z okablowania.

Do tego gość wysyła mi cały ten zestaw strasznie uwalony od łap grzebków którzy rozbierają stare trupy i w jaśniejszej wersji tapicerki.

Zanim to będę montować muszę to jakoś wyprać bo uwalonego nie wsadzę do stilacza i może troche prysnę czarnym sprayem aby dopasować pod kolor tapicerki.

tutaj linkacz

http://allegro.pl/fiat-stilo-fabryczny-subwoofer-wzmacniacz-bielsko-i1526783119.html
Powrót do góry
Mishaxxx

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Syców
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 13:02
Temat postu:

oto schemacik


Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 14:41
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


u mnie już lata. musiałem z radia dociągnąć 2 kable do wiązki bo wykastrowane auto z wiązki było. Obyło się bez szkód w ludziach Wink + i masa pociągnięta ze skrzynki bezpieczników razem z wiązką. Odkręcałem tylko dolne siedzisko tylnej kanapy i po odgięciu bocznej tylnej tapicerki udąło się to dociągnąć do tyłu.
Teraz tylko zamówić czarną tapicerkę do bagażnika bo mam do suba tylko tą obudowę bez boczka i to na dodatek szarą.
Powrót do góry
Mishaxxx

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Syców
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 15:01
Temat postu:

;)


Mam prośbę jakby co mogę liczyć na Twoją pomoc ?

Do jakich pinów się podłączałeś ? do 2 a w co się wpiąłeś aby wzmacniacz się włączał i wyłączał

powiedz jakie wrażenia ? w sumie już nie mogę się doczekać. Zakupiłem sobie ten prezent przy okazji poprawek blacharskich po wylocie na narty niestety otrzymałem brzydki prezent w postaci wgniecienia po stronie właśnie montażu suba.

Tapicerke najpierw wypiorę a potem postaram się czym ją pofarbować aby nie szukać zbędnie nowej
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 08 Kwi 2011, 16:29
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) fabryczny subwoofer.


podpinałem się do a2 i c6. Idą na pin 9 i 10 kostki która jest w schowku. Jak nie bedziesz mial w radiu to sprawdzę który idzie na który pin bo juz nie pamietam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio


FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System