Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto 1.9 JTD 2002 r. i z lancią wspomnienia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nildur

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Fiat, Punto, 1.9 JTD, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 00:20
Temat postu:

Punto 1.9 JTD 2002 r. i z lancią wspomnienia


Jestem młodym kierowcą. Prawo jazdy posiadam ponad 1 rok. Pierwsze kroki robiłem w lancia kappa 2.4 TDS z 96 r. Myślałem, że parkowanie będzie mniejszym samochodem takim samochodem jak punto będzie łatwiejsze. Nadal jest trudne, ale zawsze jest trochę więcej miejsca.

Lancia Kappa została zakupiona 5 lat temu. Przez taki okres czasu można zniszczyć auto. Będzie niedługo miała 300 000 na liczniku i starszy mówi, że jeszcze 5 lat będzie jeździła. Ja w to bardzo wątpię, bo jakaś kompresja w silniku jest niska.

Fiat Punto JTD 2002 r.

To informacji z ogłoszenia tego punciaka.

Cena (brutto):
7 000 PLN / 1 711 EUR (do negocjacji) (sprzedał za 6200 brutto i załatwia fakturę we Włoszech teraz)

Typ:
Van / Minibus
Informacje:

Rok produkcji: 2002, 204 000 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 90 KM (66 kW), Pojemność skokowa: 1910 cm3, olej napędowy (diesel), biały, Liczba drzwi: 2/3,
Dodatkowe wyposażenie:

ABS, el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, poduszka powietrzna 2x, wspomaganie kierownicy, komputer, welurowa tapicerka, światła przeciwmgłowe, przyciemniane szyby

Dodatkowe informacje:
bezwypadkowy, homologacja na ciężarowe


Szyby owszem są przyciemnione, ale tylko tylne boczne. Co do ceny, to będzie trzeba doliczyć, będziemy rejestrować, tłumaczyć dokumenty itd.

Potrzebowaliśmy pilnie samochodu na firmę. Szkoda, że punciak pozbawiony jest tylnych siedzeń, ale nie narzekam Smile. Brak radia.

Co ciekawe, nie mogę wsadzić do końca radia z kappy. Minimalnie wystaje, takie kable to posiada. Dziwne.

Klapa od bagażnika chyba się jakoś lekko uchyla od dziur, bo słychać wyraźnie na zewnątrz wszystko. Po uderzeniu w jakąkolwiek dziurę się denerwuję, bo tak wszystko lata, trzeszczy i brzęczy. Wszystko z tyłu. Kratka na pewno nie, jest poprawnie przykręcona, oraz przymocowana.

Z tego co wyczytałem na wikipedi, ale nie mogę być pewien czy chodzi właśnie o ten model. Iż ma przyspieszenie do setki w 11,5 s. To jest bardzo dobry wynik Smile w porównaniu z rozklekotaną kappą, nareszcie nie czuję się gorszy.

Szczerze mówiąc, patrząc na wyższy model który pojawił się w 2003 r. to wcale nie mam co żałować, że mój model jest 2002 r. z grudnia. Tylne światła, jak i boczna sylwetka ma zdecydowanie lepszą.

Denerwują mnie te całe elektroniczne wtryski. Jeszcze nie nauczyłem się poprawnie operować pedałem gazu. Dwa razy mi dzisiaj zgasł, a i zdarzyło mi się kilka razy za mocno wdepnąć. Denerwuje mnie to, kurcze pieczone.


Jechać, jechałem przeróżnymi samochodami, ale prowadzić, to prowadziłem może z 3. Dużego porównania nie mam, tak więc moje opinie są bardzo subiektywne.

Najlepiej operowało mi się padałem gazu w Lanci Thema. Starszy pożyczył je, jak lancii kappie urwało się koło. Skręcałem na maksymalnie skręconej kierownicy z dosyć wysokiego chodnika i pach! Koło się cenzura. Wahacz był do wymiany od półtora miesiąca, latało to koło hehe!

Tak czy siak, możecie się śmiać, ale ja was nie rozumiem. Lancia Thema to istna okazja. Kupić takie, zostawić w garażu, zawoskować, przykryć etui, trzymać w domowej temperaturze. Sprzedać za 50 lat z kilkunastokrotnym zyskiem. Taki dodatek do emerytury ;]

Jak na razie Punto mnie zauroczyło. Na pierwszym przeglądzie przekonam się, czy je kocham, czy to tylko chwilowe hormony...
Powrót do góry
gadu-gadu
blake83

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: PUNTO 2 JTD 105KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1.9 JTD 2002 r. i z lancią wspomnienia


nildur ja kupiłem podobnego tez z 2002 tez jako ciężarowego sprowadzonego półtora roku temu z Francji:) ale od firmy w Polsce która go użytkowała do końca stycznia. Przebiegu ma 160 tys dałem 7600.
będę chciał przerabiać na osobowe na wiosnę bo nie potrzebuje ciężarówki Razz szukam instrukcji do JTD ale na necie nie umiem znaleźć... możne masz coś ??
Powrót do góry
gadu-gadu
nildur

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: Fiat, Punto, 1.9 JTD, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 18:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1.9 JTD 2002 r. i z lancią wspomnienia


blake83 napisał:

będę chciał przerabiać na osobowe na wiosnę bo nie potrzebuje ciężarówki Razz szukam instrukcji do JTD ale na necie nie umiem znaleźć... możne masz coś ??


Sorry, że odkopuje temat, ale też chciałem zamontować choćby z tyłu kanapę. Wydaję mi się to niemożliwe. Prawo na zachodzie a u nas nie wiem jak do końca jest, prawo jest takie, że samochód z homologacją na ciężarowe musi być od nowości z taką homologacją. Patrzyłem ile miejsca jest tam gdzie znajduje się koło zapasowe to nie wydaje mi się, że zmieściłyby się jakiekolwiek z tyłu osoby. Okna też z tyłu za chiny nie idzie odchylić.

/EDIT
Chciałbym powiedzieć co przez ten okres już się popsuło. Przy wymianie rozrządu okazało się, ze do wymiany jest poduszka która amortyzuje silnik.

Samochód jeździ do tej pory. Przyzwyczaiłem się do manewrowania pedałami gazu i hamulca. Teraz przesiadając się do lancii mam wrażenie, że jest coś nie tak. Po prostu kwestia wprawy. A teraz co się popsuło:

Prawa wycieraczka, silniczek działa, ale wypada z mocowania.

Wspomaganie kierownicy pada podczas jazdy, trzeba uruchomić się ponownie, aby zaczęło z powrotem działać.

No i lewa lampa ciągle się psuje. Mniej więcej tydzień dwa i do wymiany. Co robić?

Ogranicznik od drzwi pasażera. Klimatyzacja do wymiany. Same koszty ;/ a ubezpieczenie też za tanie nie jest.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System