Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tempra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcus218

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo, 1,6, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 16:22
Temat postu:

Wymiana komputera.


Zakładam temat bo przekopałem kilkadziesiąt postów i nic nie znalazłem.
Jestem przed wymianą kompa w 1,6 16V ze względu na jego uszkodzenie po zwarciu w instalacji(po diagnostyce w ASO). Zamówiłem już używany z tego samego rocznika o tym samym numerze.

O czym należy pamiętać przy takiej wymianie? Co może nie pasować? Warto wymieniać samemu?
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 16:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


może pojawić się problem z immobilizerem. ja bym sie nie podejmował samodzielnej wymiany
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


Bedziesz musiał wprogramować immo.Podjedź do kogoś kto zajmuje sie chiptuningiem weż oba sterowniki to ci przerzucą immo.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Marcus218

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo, 1,6, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


michal72 napisał:
Bedziesz musiał wprogramować immo.Podjedź do kogoś kto zajmuje sie chiptuningiem weż oba sterowniki to ci przerzucą immo.


Jest inne jak się okazuje rozwiązanie. Po zakupie innego kompa należny go rozkodować. Firma która się tym zajmuje(ja korzystam z KO-CAR) wgrywa również najnowsze oprogramowanie dla danego modelu. Po zamocowaniu takiego kompa wystarczy ponownie go zakodować zwyczajnie odpalając samochód. Grzejemy go do temp 90 st i po ponownym włożeniu kluczyka wszystko powinno już grać. Koszt rozkodowania to 450 zł (dla Stilo 1,6).
Dla porównania w ASO powiedzieli mi 800 zł za przerzucenie kodu ze starego na nowy. Wymiana kompa to 4 śrubki i 2 wtyczki, więc oczywiście dokonam jej sam.

Żałuję tylko 600 zł wydanych na diagnostykę w ASO...

Dziś wymieniłem kompa i skrzynkę bezpieczników za aku. Problem został rozwiązany.
Powrót do góry
zboku

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 Gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 10:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


Witam kolego mam pytanko jakie miałeś objawy po tym zwarciu. Znaczy się co się działo jakie kontrolki ci się paliły, odpalał czy nie. Mnie się stało podczas jazdy jechałem już z 30 minut i raptem "engine fault" zero reakcji na pedał gazu ale odpalał i pracował na 1000 obr. więc go mogłem holować bez problemu ale już następnego nie chciał zapalić. Dopiero jak go holowałem do serwisu odpalił na na pych. Wracają do mojej myśli w serwisie powiedziano mi po jednym dniu diagnostyki, że prawdopodobnie sterownik ale muszą sprawdzić wkładając z innego stilona z tym samym kompem. Wydaje mi się, że nie bardzo wiedzą co się stało bo jeśli komp pada to chyba łatwo to stwierdzić. Ale o co mi chodzi powiedzieli mi, że jak by co to wymiana kosz ok 2000 pln, a jak się zapytałem o używke to powiedział mi że każdy komputer jest do danego samochodu??? Coś mi się nie wydaje co najwyżej trzeba immobilizer skopiować czy cuś. Co o tym sądzicie ?? Proszę o podpowiedzi. Dzięki z góry!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 10:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marcus218

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo, 1,6, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


Na początek nie pal samochodu na pych...(katalizator i inne skutki uboczne). Jeżeli chodzi o objawy piszę o nich w innym poście(rozładowany akumulator...). Świeciło się już właściwie wszystko... Po zagrzaniu się silnika(i także kompa) nie odpalał już w ogóle. Co do wymiany kompa to nie jest to takie skomplikowane i drogie. O kosztach piszę powyżej. Wystarczy że kupisz z tego samego silnika o podobnym roczniku(ważne są numery zaczynające się od IAW... i poniżej 551874...(w 1,6). Resztą zajmie się firma, która czyści kody w centralkach. Podasz numery ze swojego kompa(te o których pisze powyżej) a oni wgrają Ci odpowiedni soft. Później tylko zakładasz, odpalasz...czyt. wyżej.
Zanim zaczniesz od kompa sprawdź płytkę bezpieczników i przekaźników za aku. Tam zaczynają się często problemy.
Wymianę polecam samemu. Jest banalna Smile
Powrót do góry
Oldtimer

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Palio 1,2 8V; Warszawa 201 '63
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 09:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


Witam serdecznie, podepnę się pod dyskusję. Mam prawdopodobnie problem z komputerem.... Palio 1,2 8v. Objawia się to tym, że auto nie chciało palić na benzynie... odpalało ale zaraz gasło, chyba, że przytrzymałem nogę na gazie.../ Początkowo myślałem, że wtryskiwacz któryś się zawiesił bo na gazie chodzi dobrze... ale po odłączeniu akumulatora na noc, z rana wszystko chodziło jak w zegarku, silnik zimny pracował na równych obrotach itd. Problem jednak wraca po 2-3 dniach znów nie pracuje na benzynie. Pytanie co robić ... czy jechać na diagnostykę komputera i wywalać kasę za samo podłączenie czy myśleć o szukaniu nowego komputera... a może pojawiający się błąd w komputerze ma swój początek gdzie indziej?? Z góry dziękuję za odpowiedź...!
Powrót do góry
Marcus218

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo, 1,6, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 17:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Wymiana komputera.


Nie jestem specjalistą od komputerów ale jedno wiem na pewno. Jeżeli komp jest uszkodzony, to albo przestaje działać po nagrzaniu się (jak było u mnie po mrozach) albo w sposób ciągły wywala błędy, czy po prostu nie działa(u mnie w kółko pokazywał loose connection).
Szukał bym gdzie indziej...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tempra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Tempra »

Opinie o samochodach Fiat Tempra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Tempra ) Porady, problemy techniczne


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System