Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) ile pali


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zeflik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bravo 1,6 MJTD 2012
Piwa: 11/2
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 15:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


Ja bym jednak części odpowiedzi upatrywał w przepływomierzu. Oznak jego padnięcia nie było, do czasu przerywań w trakcie wyprzedzania.

Porównując moje spalanie rok do roku spadło o 1,5 litra, a styl jazdy ten sam.
Dodam, że nie jeźdżę jak kapelusznik, ale też sie nie rozpędzam jak widzę czerwone.

bosforus:
ależ wszystko jest możliwe oprócz korków, świateł i średniej 44 km/h nie przekraczając 50. wszystko zależy od stanu auta jak i od nogi.

Kolego, zaręczam Ciebie, że w Wawie nie brakuje świateł. A moja prędkość przekraczała 50 km/h. Nie przekraczając 50 km/h to wg kompa spalanie u mnie = 4,8. Trasa Wawa - Wołomin, mało świateł, dużo aut, brak korków. Smile
_________________
Marcin
Powrót do góry
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 15:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


właśnie chodziło tylko oto, że nie przekraczając 50 nie można mieć średniej 44 w mieście ! co do reszty zgadzam się i troszkę zazdroszczę, jednak mam dość ciężką nogę więc mnie auta zawsze więcej paliły. Sad
Powrót do góry
jacula

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 107
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Stilo Kombi 1.9jdt 2003
Piwa: 0/17
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 09:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


saddam.husain napisał:
jacula napisał:
ludzie jak mozecie pisac ze w duzym miescie auto pali ponizej 7 lit ,moj pali

ponad 8 , we Wrocławiu 200 km w czasie 10 godz nie ma cudów żeby było mniej ,jak jadę po prostej to mam nawet 5-6 litra /100,ale korki robią swoje ,już wielu pisało ze ma podobnie a ci co piszą inaczej to marzą tylko o takim spalaniu


Widzisz kolego na twoje pytanie odpowiedział adas7 wszystko zależy od nogi i od ogólnych zasad poruszania się po konkretnym mieście tj. obroty, czynnik klimatyczny, stan podzespołów silnika jak (przepływka i egr, a także przypuszczam że i paliwo), samochód zimny/ciepły, nawet rozmiar opon ma znaczenie.

Sam jestem świadom, że potrafię nawet w moim JTD dojść do 12l/100 w mieście ... wystarczy ograniczyć zmianę biegów do 3 przełożeń i sadze ze w tedy pokonam barierę 10l w dieslu ... baaa sądze że w zime pokonam bariere 15l w JTD przy baaardzo ostrej jeżdzie po mieście (oczywiście w nocy Laughing )

Wiec kolega powyżej mądrze napisał ... należy spotkać się w kilka samochodów w jakimś mieście i w tedy będziecie widzieli ile pali poszczególny samochód na takiej samej trasie.
to co napisal kolega ze zależy od nogi spalanie ma sie do trasy lub pustych ulic,ja jadać we Wrocławiu z gaju na trzebnicka w szczycie ,jadę 8km średnio 25min ,co mi daje ze kawałek Armi Krakowskiej jest pusty jak wpadam w Krakowska i 1km przejeżdżam w 10 mini tak jest cly czas pare prostych i korek ,próbowałem dynamicznej jazdy i jak bardzo oszczędnej ,powiem tak nie ma znaczenia w mieście jak jeździsz tylko ile stoisz,powinno sie podawać w moto godzinach spalanie , ktoś podawał ze średnia szybkość w mieście wynosi mu 44 km/godz bez obrazy ale to możne wykonać w maly miasteczku a nie w duzych miastach zapchanych mi wskazuje 26-29 km/h,pozdrawiam
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 12:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


co nie zmienia faktu, że różnic w ilości kilkunastu procent nie powinno sie wogóle rozpatrywać, jeżeli nie jechało się z kimś drzwi w drzwi. Bo ja mogę napisać, że przejazd przez dziewięć miast (Będzin-Sosnowiec-Mysłowice-Katowice-Chorzów-Ruda Śląska- Bytom-Zabrze-Gliwice) około 50km zajmuje mi w szczycie 50 min. i nie skłamię. A kolega z Krakowa czy Wawy napisze że on do pracy ma 15km i jedzie godzine i też nie skłamie. I co mamy porównywać spalanie na podstawie takich danych:

- przejazd przez miasto x km o x porze dnia?

"mnie pali 7,8 a koledze 7,1 czy coś mam zepsute, poradźcie coś, może trzeba wymienić EGR a może cały silnik, już sam nie wiem"


i paplanina w kółko.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mikir2

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stolo 1,9 JTD 115KM 3D
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 19:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


kolega saddam wie ile mi moj stilon pali:) ciesze sie ze Tobie pali znacznie mniej jednak wiem ile pali moje autko:)

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 19:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomekkrak

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1,9 JTD 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Gru 2010, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


witam panowie!
mam problem ze swoim stilo MW 1,9 JTD 115 KM 2003r... Mianowicie spalanie w miescie oscyluje w granicach 12l/100km natomiast w trasie przy predkosci 130km/h oscyluje wokol wartosci 7-8l co mnie po prostu przeraza. Poprzednie auta mianowicie marea jtd 110KM w miescie potrafila spalil max 8,5l,natomisat w trasie 5,5(do 130-140) natomiast przy predkosci w trasie ok 170 potrafila dobic do 7 no ale wyniki w porownaniu do stilo byly bardzo ladne... co mzoe byc przyczyna ze moje stilo tyle pali,bo raczej nie jest to normalne zeby w miescie diesel przekraczal 10l/100 km...
z gory dziekuje za pomoc
Powrót do góry
goromax

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9 JTD 2004 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 14:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


no to napewno nie jest normalne aby spalanie było takie duże. Ja większość drogi jeżdzę po mieście i teraz mój 1.9 115 km na przstrzeni 650 km komputer pokazal 5,8 /100 wiec kolego proponuję sie tym zająć bo to nie jest normalne. Ja teraz w zime na baku (58l) zrobilem 1050 km myślę że to dobry wynik Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
DW_Mysz

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): DŚl
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 14:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


Porównując wielkość miasta, korki i sposób jazdy, to i nawet takie rozbieżności mogą wyjść... Chociaż 12 l to akurat dość dużo, pewnie nawet jak na Kraków. ;)
Powrót do góry
tomekkrak

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1,9 JTD 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


no własnie 12 litrow nawet jak na kraków to na diesla zdecydowanie za duzo jak dla mnie,poniewaz jezdzilem marea i spalila max 9 litrow a konstrukcja silnika az tak duzo sie na pewno nie rozni zeby 3 litry wiecej palil. jezdzac po miescie staram sie nie przekraczac 2 tys obrotow,i w trasie tez go nie gonie ani nie zyluje tylko jadac 120-130 spalil prawie 8 litrow,wiec bez jaj... co mzoe byc przyczyna,komputer nie pokazuje awarii przeplywomierza ani sondy lambda,filtry wymienione wiec juz sam nie wiem za bardzo co moze byc przyczyna. jakies pomysly panowie?
Powrót do góry
rejczu

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 16v 133 KM 150 tys
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


Moj stilon (1.8 benzynka) pali w zimę 11,7 w cyklu miejskim. Uważam to za sukces ponieważ w lato miałem podobne wyniki przy mniejszych korkach.
Na baku zalanym pod korek przejeżdżam 400-440 km. Trasa, którą pokonuje to głownie droga do pracy. (Warszawa, Białołęka, Modlińska, Most Gdański, Andersa) 9,5 km w jedna strone. 50/50 długości w korku. Dodatkowo wciąga mi 500 ml oleju na każdy przejechany tysiąc kilometrów.

Mam nadzieje, że poprawiłem samopoczucie wszystkim właścicielom stilonków w dieslu Smile

Wesołych świąt.
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


Mój Stilonek ostatnio pali jak smok Smile W okresie letnio-jesiennym, wskazania kompa to około 10,5l. Średnia prędkość wg kompa 28-30 km/h. Gazu wychodziło to około 12,5l. Tej zimy średnia prędkośc to koło 22 km/h, bardzo dużo ruszania na 1 biegu. Spalanie wg kompa dochodziło do 13l, Gazu to pewnie koło 14,5l szło lekko.
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 12:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


rejczu napisał:

Mam nadzieje, że poprawiłem samopoczucie wszystkim właścicielom stilonków w dieslu Smile

Wesołych świąt.


No to ja zepsuje Twoje samopoczucie, mnie 2,4 nie bierze tyle nawet LPG, nie mówiąc o benzynie. Na zbiorniku LPG 48l robie po mieście tyle km co Ty na zbiorniku 58l benzyny. Trasa 90km/h 7,6 benzyny (wg kompa) co sie przekłada na 9 LPG. Oleju okolo 30ml na setkę Smile

Średnia z ostatniego wypadu do londynu 99% autostrady, 3200km wg kompa 9, LPG 10l. Prędkości to przeważnie tirówki (90km/h) plus około 400km z pośpiechem około 170km/h
Powrót do góry
gadu-gadu
rejczu

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 16v 133 KM 150 tys
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 18:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


Cytat:
No to ja zepsuje Twoje samopoczucie, mnie 2,4 nie bierze tyle nawet LPG, nie mówiąc o benzynie. Na zbiorniku LPG 48l robie po mieście tyle km co Ty na zbiorniku 58l benzyny. Trasa 90km/h 7,6 benzyny (wg kompa) co sie przekłada na 9 LPG. Oleju okolo 30ml na setkę Smile


zapraszam na moja trase dom-praca, jak wyciągniesz lepszy wynik to chyba tylko takim sposobem ze bedziesz jezdzil bardzo delikatnie.. Niestety przelozyloby się to na Twoj czas tejze podrozy, bo jak nie jedziesz zderzak w zderzak to Ci sie wbije przed Ciebie z 200 osob jadac przez te 9,5 km drogi. Jak sam wyzej pisales.. Kazdy moze pisac ile komu pali, ale na innych trasach nie ma to przelozenia zadnego. Zapraszam do Wawki w takie dni jak dzis gdzie w nocy troche popadalo.
Powrót do góry
zawisza

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


może nie wniesie to nic nowego do tematu ale u mnie spalanie wygląda tak:

lato, droga krajowa nr 7 odcinek Ostróda-Gdańsk normalny ruch , dwie osoby,klima, prędkości 120-140km/h - spalanie 4,3l/100km

ta sama trasa, prędkość 90km/h, namiastka eco-drivingu, jedna osoba, spalanie - 4,0l/100km

październik niemiecka autostrada 5 osób samochód załadowany aż po dach(przeładowany tak bardzo, że w czasie jazdy pękła mi przednia szyba),
stała prędkość 140-160km/h - spalanie 5,5l

trasa Gdańsk-Elbląg-Gdańsk z godzinnym staniem w korku na wyjeździe z Gdańsk,2 osoby, prędkość 110-160km/h - spalanie 5,5l/100km

jazda po Gdańsku, większość krótkie, nawet bardzo krótkie trasy - spalanie do 6,9l/100km, raz zdaje się miałem 7,2l/100km

zima wskazania komputera trochę większe, ale muszę tankować dużo częściej niż latem.

pozostaje pytanie, czy wierzyć ślepo wskazaniom komputera??
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 21 Gru 2010, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) ile pali


rejczu napisał:

Kazdy moze pisac ile komu pali, ale na innych trasach nie ma to przelozenia zadnego. Zapraszam do Wawki w takie dni jak dzis gdzie w nocy troche popadalo.


To jest sedno i paradoksalnie w benzynie 2,4 i jtd może wyjść takie samo spalanie i wszyscy będą mówić że ten 2,4 kłamie, albo ten jtd ma zepsute auto. A w określonych warunkach, oboje mogą mieć sprawne auta, mówić prawdę i spalać tyle samo.

Równie dobrze można zacząć dyskusje, który kolor jest najładniejszy i uzasadniać swoje wypowiedzi Very Happy.

Ja uważam że niebieski jest najładniejszy, bo to boski kolor nieba i w ogóle Shocked
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System