Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymus_165

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C3, 1.4 8v, 2002, benzyna
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 01:04
Temat postu:

pykanie, stukanie .


Witam. Jestem tu pierwszy raz i proszę o rady. Dokładnie chodzi o to, że przy odpalaniu i dodawaniu gazu jak i ruszaniu, a także w czasie jazdy(przyspieszanie) (około 2- 3 tys. obr.) dochodzą z okolic silnika dziwne odgłosy tzn. pykanie (jak w zegarku albo przerywaczu). W środku samochodu słychać dość wyraźnie, lecz przy otwartej masce ciężko odróżnić i wychwycić. Może się mylę i nie chodzi tu o silnik. Zdaję mi się, że stracił trochę na mocy, ale to są moje odczucia. Proszę o jakieś porady, bo jest to dosyć denerwujące.
Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 15:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Podaj więcej szczegółów bo ciężko komuś będzie zlokalizować jak nie słyszy. Czy zapala Ci się kontrolka od oleju?, czy szarpie podczas jazdy, ruszania, silnik drży?, obroty falują? . Pukać w samochodzie może wiele rzeczy. Pierwsze co mi się nasuwa to panewka/i ( powinna świecić się kontrolka oleju, choć wcale nie musi), może stukać w skrzyni ( mechanizm różnicowy, przeguby zew, lub wew.), może obcierać pasek rozrządu o obudowę, i wiele innych. Jak możesz to posłuchaj, popukaj, po obserwuj i napisz coś więcej. Na razie najprawdopodobniejsza wydaje mi się panewka na wale.
_________________
Powrót do góry
szymus_165

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C3, 1.4 8v, 2002, benzyna
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 17:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Kontrolka oleju się nie zapala. Odgłos przypomina dźwięk przerywającego przekaźnika. Pojawia się przy dodawaniu gazu, po czym po zdjęciu nogi z gazu zanika i gdy się obr. ustabilizują znowu się pojawia. Słychać go głownie od strony kierowcy. Być może jest to czujnik ciśnienia bezwzględnego lub sprężyna zaworu, ale mogę się mylić. Silnik oleju nie bierze. Przebieg: pewne 100 tys.
Powrót do góry
Grzesiek1977

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: sc 1.1 spi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 22:59
Temat postu:

Re: pykanie, stukanie .


Ja mam podobny problem jak kolega szymus_165. "Pykanie" słychać od strony kierowcy, po rozgrzaniu się silnika i zanika po zdjęciu nogi z gazu po czym znów się pojawia po dodaniu. Jest to drganie rezonansowe bo pojawia się przy ok 2000 obr/min. Przypomina pukanie plastikowego elementu o metal czy coś podobnego. Usterka jest trudna do zlokalizowania bo pojawia się pod obciążeniem, podczas jazdy bardzo rzadko na postoju i nie daje mi to spokoju. Dlatego proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Grzesiek
_________________
Grzes:)
Powrót do góry
Grzesiek1977

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: sc 1.1 spi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 08:00
Temat postu:

Re: pykanie, stukanie .


Grzesiek1977 napisał:
Ja mam podobny problem jak kolega szymus_165. "Pykanie" słychać od strony kierowcy, po rozgrzaniu się silnika i zanika po zdjęciu nogi z gazu po czym znów się pojawia po dodaniu. Jest to drganie rezonansowe bo pojawia się przy ok 2000 obr/min. Przypomina pukanie plastikowego elementu o metal czy coś podobnego. Usterka jest trudna do zlokalizowania bo pojawia się pod obciążeniem, podczas jazdy bardzo rzadko na postoju i nie daje mi to spokoju. Dlatego proszę o podpowiedź. Pozdrawiam Grzesiek



...witam ponownie
Chyba znalazłem odpowiedź na dręczące nas "pykanie". Jak usłyszałem od pewnego mechanika jest to dźwięk pochodzący od tarczy sprzęgła. Jak wiadomo nie jest to element jednolity i odgłosy pochodzą od współpracujących elementów. Ja póki co nie zamierzam tarczy wymieniać. A temat proponuję zamknąć.
_________________
Grzes:)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 08:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szymus_165

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Citroen C3, 1.4 8v, 2002, benzyna
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


dzięki za info Smile
Powrót do góry
Beniu

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Różanna-Inowrocław
Posiadane auto: SEICENTO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 15:48
Temat postu:

Witam


Mam również ten problem z "pstykaniem" objawy takie jak wyżej że słychać od strony kierowcy i podczas przyśpieszania przy obrotach 2-3 tys i przestaje być słychać po puszczeniu gazu. mam silnik 1.1 MPI rocznik 2000. Tylko jedno mnie w tym nurtuje dlaczego słychać to tylko zimą a latem lub gdy zrobi się ciepło wszystko milczy..... Czy u Was też tak się dzieje? Proszę o radę lub pomoc (gg 993345) z góry dziękuje i pozdrawiam Beniu
Powrót do góry
gadu-gadu
Beniu

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Różanna-Inowrocław
Posiadane auto: SEICENTO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Gru 2010, 15:49
Temat postu:

CD.


Czy wymiana sprzęgła coś dała?
Powrót do góry
gadu-gadu
Beniu

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Różanna-Inowrocław
Posiadane auto: SEICENTO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Ja bardziej stawiałbym na coś związanego z elektroniką bo dużo znajduję się tego od strony kierowcy(np. komputer). Ale mogę się mylić oczywiście.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tutenhamond

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Seicento 1.2 '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Panewki? Very Happy
Powrót do góry
Beniu

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Różanna-Inowrocław
Posiadane auto: SEICENTO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Gru 2010, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Panewki... cały czas by było słychać z tego co się orientuję. A to słychać tylko gdy jest poniżej 10 stopni w minusie i przy obrotach około 2-3 tys niżej lub wyżej tych obrotów ewentualnie przy wyższej temperaturze otoczenia lub puszczeniu gazu to zanika. Mówię o swoim przypadku oczywiście. I tak jestem godzien podziwu dla tego autka jak niedługo stuknie mu 200 tys km to i tak pracuje genialnie silnik Laughing tylko chodzi o to ze może być to tylko szczegół i to stukanie nie będzie mnie już drażnić gdy nie słucham radia. No chyba że to coś bardziej poważnego. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Argail

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: fiat panda 1,1
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


Miałem seicento i takie pykanie jak opisujecie też było słychać od strony kierowcy , myślę że to elektronika bo ewidętnie dźwięk był słyszalny pod kierownicą i przy większym mrozie.
Powrót do góry
lasermazak

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZĘSTOCHOWA
Posiadane auto: SEICENTO 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


WITAM CO DO STUKANIA OD STRONY SILNIKA O KTÓRYM PISZECIE WYŻEJ TO MOGĄ TO BYĆ SAMOREGULATORY ZAWORÓW JA MAM TEN SAM PROBLEM Z REGUŁY ZIMĄ JAK SĄ BARDZO NISKIE TEMPERATURY TO ZARAZ PO ZAPALENIU SILNIKA KLEPIE KTÓRYŚ SAMOREGULATOR ALE PO PARU CHWILACH CICHNIE ,MOŻNA RÓWNIEŻ ZGASIĆ SILNIK I PONOWNIE ZAPALIĆ OCZYWIŚCIE NIE UCHRONI TO PRZED NAPRAWĄ ALE PUKI CO WYSTARCZY NO I SILNIK MA JUŻ 270000 KM PRZEBIEGU
Powrót do góry
kapi2

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): przyszowice
Posiadane auto: seicento van
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Maj 2013, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


cześć mam problem z sejem 1.1 1999r van gdy jade i skrencam letkim
łukiem słychać letkie stukanie w przednim kole od kierowcy pomuszcie
. Very Happy
Powrót do góry
morfik001

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Maszewo/Stargard Szczeciński/Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon SW 1,8 16V 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 30 Maj 2013, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) pykanie, stukanie .


To pykanie dochodzi od przekaźnika schowanego przy lewym nadkolu pod osłoną progu. Ma on coś wspólnego z układem wtryskowym dlatego, gdy dodaje się gazu to pyka cześciej i głośniej, a gdy zdejmujemy nogę z gazu cichnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System