Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poldi_com

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 + BRC Sequent 24
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2010, 22:21
Temat postu:

Silnik nie odpala.


Jak w tytule.
1. Wymienione świece, sprawdzone wszystkie cylindry - iskra jest.
2. Paliwo na listwie wtryskowej jest.
3. Sterowanie wtryskiwaczy - tutaj chyba jest problem
Po przekręceniu stacyjki w pozycję MAR wspolny potencjał dodatni z przekaźnika T9 (sterowany z pina 62 ECU) na chwilę sie pojawia i zanika, gdy zaczynam kręcić rozrusznikiem pojawia się ponownie (jest dopóki kręcę). Natomiast potencjały z ECU na poszczególne wtryskiwacze na mierniku cyfrowym są nieczytelne (wskazania pływają gwałtownie), czy to normalne objawy? Po nastu próbach odpalenia sprawdziłem świece - suche.
ECU nie pokazuje błędów, ze względu na miejsce usytuowania wtrysków ich wykręcenie odpada ale czy mogły paść wszystkie 4 naraz? Bardziej to wygląda na problem ECU. Mam zapasowe ECU ale nie da sie go wykorzystać bez wkodowania immo.
Jakieś pomysły? Bo mi pozostał tylko jeden - hol do stacji Fiata Sad
_________________
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 13:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.


Kolego, czy to chodzi o auto z opisu w Twoim profilu? Jeśli tak, to masz gaz, prawda?

Weź więc pod uwagę, że gdy auto ma zainstalowaną sekwencyjną instalację gazową, to wtedy wtryskiwacze benzynowe nie są sterowane bezpośrednio z ECU silnika. Sygnał z ECU idzie do komputera gazowego, który w momencie przełączenia silnika na zasilanie gazowe, odłącza wtryskiwacze by te nie podawały benzyny do cylindrów. W zamian za to komp gazowy uaktywnia wtryskiwacze gazu, a sygnał z ECU silnika jest wykorzystywany do sterowania kompa gazowego.

W Twoim przypadku, gdy twierdzisz że jest iskra, a po iluś tam kręceniach świece są suche, to by wskazywało na to, że wtryskiwacze benzynowe w ogóle nie są uaktywniane i nie podają benzyny do cylindrów. Poszukaj może przyczyny tego stanu w jakiejś usterce instalacji gazowej.

A i jeszcze jedno. Każda instalacja gazowa ma tryb awaryjnego odpalania na gazie. Spróbuj może odpalić silnik awaryjnie na gazie, gdy odpali i będzie chodził, to będziesz już choć troszkę do przodu z diagnostyką.
Powrót do góry
poldi_com

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 + BRC Sequent 24
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 18:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.


Tak chodzi o silnik 1.6 16V z instalacją BRC. Z tego co wiem instalacja sequent 24 nie pozwala na odpalanie na gazie nawet w trybie awaryjnym. Jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobiłem to odłączenie instalacji gazowej, tzn. przelutowalem przewody do wtryskiwaczy jak było przed przerobką i pozbawiłem centralkę gazu zasilania.
_________________
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.


Nie znam Twojej instalacji, więc być może masz rację, że nie można jej odpalić awaryjnie na gazie. Ale coś mi się to wydaje nieprawdopodobne, żeby tak było. Z instalek, które miałem do tej pory (Autronic AL-700, Tec-99, a teraz sekwencja Prinsa), to każdą z nich można było awaryjnie odpalić na gazie. Zresztą wydaje się to logiczne, bo co zrobić w sytuacji, gdy padnie pompa paliwa (a to się czasami zdarza w autach z gazem), wtedy można awaryjnie odpalić z gazu i spokojnie dojechać np. do warsztatu. No ale tak jak mówiłem na początku, nie znam Twojej instalacji, i może rzeczywiście nie ma takiej opcji.

A co do Twojego problemu, to z Twojej wypowiedzi rozumiem, że przywróciłeś instalację do stanu sprzed założenia gazu, tak? Czyli przewody sterujące wtryskiwaczami benzyny idą od razu z ECU do wtrysków, z pominięciem kompa gazowego. Jeśli tak, to można ten trop gazowy w ogóle pominąć.

Tylko teraz jak stwierdzić, czy wtryskiwacze w ogóle podają paliwo? Dobrze by było gdyby można je było wykręcić i naocznie stwierdzić czy coś z nich leci. Ale niestety dostęp do nich jest bardzo utrudniony, tak jak sam zauważyłeś. Podłączając miernik cyfrowy pod przewód wtyskiwacza też za dużo nie zobaczysz, te przebiegi są chyba po prostu zbyt szybkie, i miernik nie zdąży zareagować. Można by pokusić się o sprawdzenie tego miernikiem analogowym, wtedy może łatwiej by było zaobserwować wychylenie się wskazówki, ale i to nie jest pewne. No chyba żeby do aktywacji wtryskiwacza użyć programu Fiat ECU Scanner, w nim zdaje się że jest taka opcja, żeby z poziomu komputera włączyć na chwilę poszczególne wtryskiwacze. Może wtedy ten czas byłby dłuższy, i miernikiem można by było zaobserwować, czy do wtryskiwaczy w ogóle dochodzi napięcie sterujące z ECU. Tylko to mi w tej chwili tak na szybko przychodzi do głowy.
Powrót do góry
poldi_com

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 + BRC Sequent 24
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.


Auto wylądowało u mechanika. Diagnoza - mała kompresja na wszystkich cylindrach (4-6-4-2). Czyli silnik kaput Sad . Ciekawe tylko co się stało , auto do końca jeździło bez problemu, rzadnego spadku mocy, nie brał oleju ani wody, nie szarpał, nie kopcił. Silnik ma 120 tyś. przebiegu! Zawiozę jeszcze do drugiego warsztatu aby potwierdzić diagnozę ale jeżeli to prawda to niezła padaka z tego silnika 1.6.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 15:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 17:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.


Kurcze, nie chce mi się wierzyć, że ot tak sobie zginęła Ci kompresja. Auto na pewno przez bardzo długi czas zachowywało by się coraz gorzej. Poza tym przebieg masz bardzo mały.

Zobaczymy czy ta diagnoza się potwierdzi, no i ciekawe co jest naprawdę przyczyną. Mogę Ci tylko powiedzieć, że silnik 1,6 wcale nie jest taką padaką za jakiego go uważasz. Miałem Bravę z tym samym silnikiem, w maju tamtego roku ją sprzedałem z przebiegiem ok. 215 tyś. km, a auto chodziło jak diabli. Teraz w Stilo mam ten sam silnik, obecny przebieg to ok. 152 tyś. km, a auto zachowuje się tak jakby dopiero co było po dotarciu Smile
Powrót do góry
poldi_com

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 + BRC Sequent 24
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Silnik nie odpala.


Auto u drugiego mechanika czeka na diagnozę, może uda się w poniedziałek (bardzo zarobiony bidulek Sad ). Jednak auto dojechało do mechanika o własnych siłach (co prawda na 3 cylindrach)! Podczas holowania postanowiłem odpalić na "pych" i się udało po podpięciu kompa to samo czyli missfire na 1 cylindrze, dodatkowo zaplon "wskakiwał" od czasu do czasu podczas jazdy do mechanika. Teraz stawiam na uszkodzony wtryskiwacz ale poprosiłem mechanika o sprawdzenie kompresji, ciekawe jak sie to będzie miało do poprzedniej diagnozy.

W pierwszym poście nie napisałem że była jeszcze wymieniona cewka na 1 cylindrze, a właśnie odebrałem telefon od mechanika że uszkodzona jest cewka na....1 cylindrze (znowu). Przypadek? Czy może coś uszkadzać cewkę, boję się że po wymianie kolejnej będzie to samo?
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System