Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Ślizgające się sprzęgło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kermit154

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp.
Posiadane auto: Fiat CC 700 kat.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 18:22
Temat postu:

Ślizgające się sprzęgło


Witam po mojej dłuższej przerwie z cyklu NOWE PRZYGODY Z CC 700 heh..
ale do rzeczy.

Wymieniałem sprzęgło w cieniasie tzn. docisk bo miał już ostro podjechaną sprężynę, tarczę, łożyska nie wymieniałem (a może też powinienem? chociaż żadnych hałasów nie wydaje i pracuje dosyć ładnie nie ma luzów itp.)

Jeździłem sobie tak prawie przez pół roku po wymianie, powiedzmy że dziennie pokonywałem 70km na PEŁNYM GAZIE czyli ile fabryka dała tzn. jakieś 120km/h w porywch do 140km/h, aż pewnego dnia (na szczęście nie w drodze do pracy bo to do niej z taką prędkością zasuwałem) przywaliłem w słup.
Koło pasowe pękło na pół, mechanizm od zmiany biegów troszkę się powyginał no ale naprawiłem, poprostowałem (no bo w końcu polak jestem to się umie;p) i jeździłem dalej. Pech chciał, że najwyraźniej od uderzenia po jakiś 3miesiącach silnik mi padł tzn. wał się chyba skrzywił i wybił mi panewki ale skubany ciśnienie trzymał heh. Naprawiłem i jeździłem dalej. Zaczeły się problemy ze sprzęgłem....

rozebrałem, popatrzałem, wydawało się wszystko ok. Poskładałem i...

TARCZA OK. DOCISK OK. ŁOŻYSKO OK. KOŁO ZAMACHOWE OK. linka popuszczona na maksa a sprzęgło się ślizga tak jakby sprężyna nie dociskała odpowiednio tarczy. Przy zakładaniu docisku był luz pomiędzy dociskiem a kołem zamachowym jakieś 3,5mm. może nawet 5mm nie mierzyłem.

Czy ktoś mi powie co może być przyczyną ślizgającego się sprzęgła?

W poniedziałek kupuję nowy docisk bo ten rozebrałem na części pierwsze a teraz nie mam gdzie go ponitować ;p.
_________________
Gaźnik AISAN
Rok 1996
Totalny remont 01.01.2009.
(132kkm)
Powrót do góry
cent1

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 966
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakoff
Posiadane auto: różne
Piwa: 35/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 22:48
Temat postu:

Re: Ślizgające się sprzęgło


kermit154 napisał:


Czy ktoś mi powie co może być przyczyną ślizgającego się sprzęgła?



ja po zakupie maszyny mialem tak ze w 3 osoby nie dalo sie jechac bo silnik przyspieszal a auto zostawało..........problem ustąpił sam z siebie tak jak sie pojawił czyli nie-wiadomo-kiedy. moge tylko gdybac, ze jakis olej sie dostawał na sprzegło.przy twoim stylu jazdy mogloby to byc sensowne wytlumaczenie,ale skoro rozebrales i bylo suche to niewiem co o tym sadzic.
_________________
Fabrica Imitazione Automobili Tychy
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Ślizgające się sprzęgło


Aco można sadzić? jak już rozebrał na części pierwsze Laughing to już nie złoży ponownie. Kupi nowe i po sprawie, a niech kupi cały komplet, a nie sam docisk, bo dalej tą robotę będzie można o rozbić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System