Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) Prostownik a akumulator



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo1922

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 46

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V+LPG (1997)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 16:52
Temat postu:

Prostownik a akumulator


Witam, dzisiaj po umyciu bravki postanowilem troche ja wywietrzyc, pootwierałem drzwi i niestety zapomnialem wylaczyc lampke:P Po ok 3 godzinach chce odpalic samochod a tu lipka, aku wyladowany na maxa. Podpielem go pod prostownik, i po ok 1,5 godz wg. prostownika akumulator jest juz naladowany. Dodam ze uzywam prostownika Eco 4 12v.

cos takiego:
http://www.allegro.pl/item904488189_prostownik_eco4_12v_4a.html

Czy rzeczywiscie zostal on naladowany na maxa? Sadze ze jesli swieci sie lampka full to prostownik odcina napiecie i juz nie ma sensu go trzymac pod pradem, tylko w takim czasie watpie zeby sie naladowal...
Wyraz ktos kompetentny opinie na ten temat?Smile
Pozdro
Powrót do góry
jacstas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: PUNTO 1.9D
Piwa: 18/2
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 17:09
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


zostaw go na całą noc i będzie spokój
_________________
Pomogłem?? Postaw piwko
WEBER FOS te gaźniki znam na pamięć
Powrót do góry
pablo1922

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 46

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V+LPG (1997)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 17:25
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


akumulator jest dobry, byl nawet na gwarancji, a samochod ogolnie u 2 elektrykow ktorzy stwierdzili ze wszystko ok. Aku ma 40 a(h)
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 18:58
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


do 40 ah ten prostownik jest dobry...aku powinno się ładować 0,10 jego pojemności,czyli w tym wypadku 4 ampery....gdyby było mniej,to też naładuje tylko,że dłużej to trwa...najlepiej zaopatrz się w sklepie motoryzacyjnym w aerometr -nie kosztuje dużo i wtedy sam sobie w każdej celi zawsze sprawdzisz gęstość elektrolitu i będziesz wiedział czy rzeczywiście jest naładowany....?nie zawsze należy wierzyć wskazaniom jakiejś lampeczki na ładowarce.jeśli auto się muli w czasie rozruchu,to w normalnych warunkach,cały cykl ładowania trwa około 10 godzin.możesz też mieć kłopoty w samochodzie natury elektrycznej...np.masz gdzieś luźne połączenie..zaśniedziały kabel..i już jest kłopot ze startem silnika....?sprawdź czystość klem a także stan połączenia na klemach i rozruszniku..pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
pablo1922

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 46

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V+LPG (1997)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


klopoty z natury elektrycznej - bylem u 2 elektrykow w tym roku juz. Jeden stwierdzil ze wszystko ok, drugi ze instalacja gazowa pobiera prad na postoju. Zamontowal mi przekaznik ktory odcina cala instalacje po wyjeciu kluczyka ze stacyjki, troche pomoglo ale i tak aku niechce trzymac, jak byly duze mrozy to byla masakra... ja sadze ze to za maly aku, na przyszla zime niezbedna bedzie wymiana.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 19:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


poczytaj sobie tego linka..zwłaszcza ostatnie posty i wykonaj doświadczenie tam proponowane.. http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=306957&highlight=#306957 a więc..doładuj na ful akumulator..a następnie jak pojeździsz autkiem to odepnij klemę.zapnij ja dopiero po tych kilku dniach przestoju ..zobaczysz czy to wina aku czy zwiewa ci gdzieś prąd...,jak będzie cieńki to aku do wymiany.... Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
pablo1922

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 46

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V+LPG (1997)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


Robilem taki test pare razy, wyniki zroznicowane, cuda co ? : P
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


cuda nie cuda..jeśli patrzysz na stan naładowania na lampki w prostowniku....ja sobie nie wyobrażam,żeby nie mieć aerometru..(w sklepie pewnie będzie kosztował do 10 złotych..)..to wtedy masz wewnętrzą pewność czy aku jest ful naładowany czy nie..a potem pozostają doświadczenia....dobra rada kolegi siwego 45....podjechać do elektryka,który ma urządzenie do mierzenia pod obciążeniem...kiedyś bujałem się z jednym akumulatorem,ładował się na ful,a przy starcie kiszka....co się okazało?była oberwana cela,która trzymała się na włosku i nie łączyła dobrze.w chwili oddania mocy w czasie rozruchu nie była w stanie oddać prądu.dodam że wszystkie cele były ful naładowane,aku nie do naprawienia i bez gadania wymieniono mi go na drugi egzemplarz,sprawny... Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
pablo1922

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 46

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V+LPG (1997)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


Ziomek w sklepie w ktorym kupowalem aku sprawdzal mi gestosc na miejscu i bylo ok. Aku pojechal na gwarancje i tez wykazalo ze jest ok. Co do tych lampek to nie patrze bo nigdy nie trzymalem krocej aku pod prostownikiem niz 20 godz. Chyba ze w pracy ladowalem to z 7. A co do tej lampki co dzisiaj mnie tak naszlo zeby zapytac, a przy okazji wywiazala sie dyskusja na temat mojego problemu z rozladowywaniem. Ja nadal jestem zdania ze aku jest poprostu za slaby, firma tez do bani jakis AD ( niby w centrze robiony). Wczesniej byl centra plus takze 40 i wytrzymal 7 lat.
Co do samego rozladowywania, pomijajac dwoch magikow elektrykow w roku, ktorzy praktycznie nic nie zrobili, stracilem 200zl na pstryczek elektryczek wylaczajacy gaz, to w zeszlym roku inny magik stwierdzil ze to ... samochod jest do bani i powinienem zmienic, beszcel co? Razz powiedzialem mu zeby zmienil zawod i nara.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Fiat ) Prostownik a akumulator


zgadza się,aku mocniejszy byłby lepszy,ja w moim puntku 1,1 mam aku 50 ah centra plus (zgodnie z instrukcją-gdy zamontowany jest autoalarm i centralne zamki) kręci aż miło..a twój silnik 1,4 trochę mocniejszy i nie było by błędem założyć coś większego i przypilnować żeby parametry prądu rozruchu też były niezłe.....pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System