Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek24

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 23:32
Temat postu:

Max wyposażenie .


Jak można zauważyć nasze autka były wyposażane bardzo bogato, jednak często w jakąś opcję nie został doposażony a fajnie byłoby to mieć u siebie. Osobiście chciałbym doposażyć swój samochód w el. fotele, skóry, CN+, kierownice multi oraz czujniki deszczu. Stwórzmy listę, w jaką możnabyło doposażyć auto i jakieś opisy/pomoce jak zamontować to u siebie.
Tak więc po kolei zaczynając:
Czujnik zmierzchu, czujniki deszczu. Montował ktoś u siebie?
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 23:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


jakby nie było doszliśmy do tego że jak kto chce miec skywindow to musi przespawac sobie cały dach, co i tak nie jest najlepszym pomysłem...

Tempomat: w autkach z poczatku produkcji najczesciej jest cała instalacja, i wystarczy dokupić manetkę od stilonka, ewnetualnie od alfy 147 która jest tańsza choć nie wygląda najlepiej..

jesli nie ma instalacji to też sie da choć jest przy tym masa roboty..

manual jest tutaj: http://stilo.net.pl/tempomat.html

Kierownica Multi: tak do końca niewyjaśnione..

potrzeba kierownicę, a także taśmę do niej.. koszt około 300-400zł
teoretycznie wystarczy przełożyć.. ale..

co robimyu z taśmą? trzeba ciągnąć jakąś instalacje do radia? jak to wyglada..?

No i trzeba doliczyć koszt dogrania nowego sprzętu do sieci CAN dodatkowe 150zł

Zmieniarka CD: kupujemy ~100zł podpinamy i śmiga.. problem w tym ze są cholernie zawodne, zacinają sie etc.. lepszy jest emulator zmieniarki aczkolwiek koszt jest lekko zawyżony bo około 400zł.. plusem emulatora jest wejście liniowe czyli AUX

Nawigacja: Kupujemy CN+ (byle z kodem) i wkładamy zamiast naszego radyjka koszt około 1000zł.. nie wiem tylko czy trzeba zgrywać z CAN, jesli tak to dodatkowe 150zł..

Kilmatyzacja: Da się, trzeba mieć kompletną instalację, można też zrobić upgrade z manualnej na uatomat, koszt około 400zł plus robocizna..
jesli samochód w ogóle nie ma klimy będzie zdecydowanie drożej, bo dochodzi koszt np. chłodnicy od klimy, czy sprężarki, a do tanich nie należą..

Ksennony: jedna lampa kosztuje około 600zł (używka), do tego dochodzi koszt spryskiwaczy po około 150zł sztuka i zapewne większy zbiorniczek na płyn, a także odpowiednie rurki do połaczenia spryskiwaczy.. nie wiem tylko czy pompka tez jest so wymiany ale raczej nie..

Skórzana tapicerka: komplet kosztuje od 1200 do około 2000zł

O ile z tylną kanapą ( chyba że sa poduszki wtedy jak z przednimi) i boczkami nie ma problemów, to z przednimi siedzieniami większy..

nie zmieniamy całych foteli zmieniamy tylko tapicerkę.. podody sa dwa:

Poduszki boczne ( ewentualnie mozna sie bawić w przekładanie airbagów)

taki komplet najczesciej pochodzi od anglika, więc foteli nie da sie przełożyć bo poduszki by były od środka..

Elektryczne fotele:
tego chyba nikt nie próbował.. da się? trzeba by pewnie zgrywać z Can..?

to na razie chyba wszytsko jak mi sie cos przypomni to napiszę..
odnośnie czujek nie mam pojęcia..
Powrót do góry
tomek24

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Skórzana tapicerka: Chyba bardziej opłaca się oddać do tapicera. Koszt od ok 1500zł w górę. W tej cenie mamy boczki, fotele i podłokietnik.

Skywindow: To raczej odpada, chyba że jest ktoś, kto się odważył i podzieli się swoimi doświadczeniami.
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


tyle ze jesli kupimy z samochodu z kierownicą po własciwej stronie, to można cale fotele przełożyć, więc teoretycznie mozna mieć elektryczne..

jeszcze:

Subwoofer: kupujemy od samochodu który miał opcje rozszeżone audio.. tyle że najprawdopodobniej nie ma pociągniętej instalacji, więc trzebaby ciagnąc kable przez cały samochód, do tego orginalny woofer ma kosmiczną wtyczkę z mnóstwem kabli..

co do Czujnika dzeszczu:

trzebaby kupić lusterko z czyjnikiem.. do tego poprowadzić kable od czujnika do...? no właśnie nie mam pojecia..

do tego trzebaby kupić nowe przełączniki zespolone, obsługujące wycieraczki z czujnikiem..

Plus koszt zgrania wszytskiego z komputerem.. więc raczej nieopłacalne..

edit:

Czujnik zmierzchu.. to ten mały dzynks po srodku przy samej szybie przedniej?

jesli tak, to podobnie jak z czujką deszczu.. czujnik, kable.. też nie wiem gdzie.. też przełączniki zespolone.. tylko trzeba by zdjąć cała konsolę .. 0_o

z resztą u nas nieopłacalne i niepotrzebne bo w dzień tez trzeba na światłach śmigać, a jak nastawisz na automatyczne, to w dzień sie nie zapalają.. chyba ze ma sie światełka dzienne.. wtedy inna bajka..
Powrót do góry
tomek24

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 192
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Subwoofer ma faktycznie poprowadzoną oddzielną instalację z dodatkowym wzmacniaczem. Co ciekawe zwykłe radio nie gra po podłączeniu pod kostkę.

Czujnik zmierzchu rzeczywiście jest niezbyt przydatny, bo u nas i tak trzeba jeździć 24h na światłach.

Marzą mi się elektryczne fotele, ale śledzę allegro i nic nie ma.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


też myśle o skórze, i elekrtycznych fotelach.. ale około 1500.. troche za duża suma do wkładania w te auto..

na allego od daaawna nic nie ma.. jak były to w kosmicznej cenie i od anglika.. a wtedy nie przełożysz siedzeń..

trzebaby podzwonić po szrotach.. albo ludziach którzy jaką autka np. po dzwonie, i sprzedają czesci które są całe.. czy by nie mieli kompletu siedzeń i boczków od europejskiego abartha..
Powrót do góry
coguar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD@2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Niestety ale koszty ktore podajecie to sa koszty przy duzym szczesciu:)
Ja jak kupowalem stilona to zalezalo mi na kilku dodatkach, mianowicie sky window (bo wiedzialem ze tego nie doloze), czujniki wszystkie i ESP z ASR i BA +6 jaśków. Oczywiscie DYNAMIC 3d JTD 115 kolor niewazny

Do tego doszlo po zakupie masa dodatkow ktore sam zalozylem mianowicie:
- tempomat
- multikiera
- fotele elektryczny welurowe (da sie wsadzic od angola)
- kpl tapicerki z boczkami i kanapa tylna
- radio CD+MP3 oryginal
- upgrade klimy do climatronika

Nastepnie mam w planach jeszcze kilka przeróbek, ale powiem szczerze ze sa to rzeczy ktore ciezko zrobic, aha nie da sie przyuczyc za 150zl stilo zeby CAN nie wariowal, trzena zakladac przekazniki czasowe, a z fotelami nawet podwojne.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 00:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


oczywiście ceny są przyblizone..

większośći rzeczy sam nie robiłem, więc wpisuję to co było na forum + ceny z allegro

widze ze masz już z tym doświadczenie, więc moze opisałbyć co i jak.. zwłaszcza z tym przyłączaniem do CAN..

mnie interesuje zwłaszcza multifunkcyjna kierownica.. co trzeba zrobić.. jakie koszty..?

Cytat:
fotele elektryczny welurowe (da sie wsadzic od angola)


a co z poduchami bocznymi..? jak odpalić elektryczne fotele..?
Powrót do góry
coguar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD@2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 09:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


1 najwazniejsze to to ze w Stilo absolutnie WSZYSTKO z wyposazenia jest spiete z CAN. Po podpieciu nowego urządzenia zacznie mrugać przebieg kilometrów i komputer w ASO zgłosi błąd lini CAN. Metody są 2, 1 to zamowienie nowego body compa, czego nikt nie robil jeszcze chyba i ogromny koszt z tym zwiazany idacy w tysiace zlotych (z przeprogramowaniem IMMO), no i nie wiadomo czy jest to mozliwe. 2 metoda to wlaczanie zasilania dodanych urzadzen po ok 3s po rzekreceniu stacyjki i wylaczanie ich ze stacyjka (oprocz foteli o czym za chwile) wymaga to zakupu czasowstrzymywacza (przekaznik czasowe np firmy ASE 1TR30) i podawanie impulsu STERUJACEGO (nie zasilajacego) po czasie np 3s. W taki sposob odpalamy np multikiere lub climatronic.
AHA WYSTARCZY 1 CZASOWSTRZYMYWACZ na wszystkie dodatkowe urzadzenia (oczywiscie zabezpieczony bezpiecznikiem)

Do multikiery potrzebne nam sa:
- kierownica
- tasma pod kierownice (tylko tak z czarna wtyczka)
- 2 kabelki lini CAN
- czasowstrzymywacz
dociagasz linie CAN i zasilanie do wtyczki pod kierownica i wpinasz to w tasme, dokladnie jest to opisane na autokaciku lub w eLearnie, musisz generalnei dosciagnac + po zapłonie (który wyjdzie od czasowstrzymywacza) Linie CAN (2 kabelki), podpinasz tasme, zakladasz kiere, wsadzasz swoja poduszke i wszystko działa i sie nie buntuje (ja mam tak i jest super:))

Fotele elektryczne:
- kpl tapicerki z fotelami (ew same fotele jesli ktos woli swoja tapicerke)
- wiazke elektryczna doadtkowa (niestety tej wiązki stilo nie posiadaja zazwyczaj), wystepuje ona w kpl z dodatkowa skrzynka bezpiecznikową w bagazniku w nadkolu.
- kpl wtyczek
Oczywiscie fotele tez sa sterwane linia CAN i tutaj pojawia sie problem, bo Linia CAN zarówno wlacza fotele jak i je wylacza 60s po wylaczeniu stacyjki

Potrzeba ci przekaznik 2 kanalowy, czasowtrzymywacz przy zalaczeniu i opozniacz wylaczenia ktory steruje przkeaznikiem 2 kanalowym.

Fotele da sie przelozyc wprost tzn tak jak byly wstawione w angolu tak sao wstawiasz je do swojego, musisz jedynie sciagnac tapicerke z siedzisk i przelozyc sensor wagi z lewego do prawego (najlepiej zorbic to z cala pouszka siedziska, bo tam jeszcze przyklejony jest podgrzewacz dupy) nastepnie bierzesz i demontujesz sterowanie fotela lewego i dajesz przyciski pamieci (1,2,3) do dorobienia, pamieci fotela dzialaja sa tylko zaslepione. Ja musialem pruc cale wnetrze bo musialem klasc cala nowa instalacje od poczatku do konca, z tym ze ja kladlem instalacje zgodnie z oryginalem. U mnie wszystko działa, wsadzenie foteli zajelo mi 2 dni plus czas jak czekalem na przyciski, jeszcze kwestia tego ze tapicerka drzwi prawych przednich w wersji 3d jest inna w angolu jak w europie, ja to pochwytalem w dosc dziwny sposob i mam unikalne autko:) oba boczki sa identyczne u mnie teraz:) Generalnie polecam bo w zimie podgrzewanie to naprawde super sprawa, klima 2 strefowa to tez idealne rozwiazanie, moja lepsza polowa jest strasznym zmarzluchem, generalnie grzanie tylka ma non stop temp po swojej stronie 25-26 stopni, a ja mam elegancko 21, naprawde musze powiedziec ze to jest duzy plus. Ale powiem uczciwie napewno nie jest to robota dla kogos kto nie zna sie na elektryce i mechanice, bo napewno roboty ejst bardzo duzo, lutowania bardzo duzo, rzezbienia wtyczek bardzo duzo:)
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Cytat:
co do Czujnika dzeszczu:

trzebaby kupić lusterko z czyjnikiem.. do tego poprowadzić kable od czujnika do...? no właśnie nie mam pojecia..

do tego trzebaby kupić nowe przełączniki zespolone, obsługujące wycieraczki z czujnikiem..

Plus koszt zgrania wszytskiego z komputerem.. więc raczej nieopłacalne..


No właśnie jak to jest dokładnie z czujnikiem deszczu, sprawdziłem wszystkie przełączniki zespolone na allegro i wszystkie wyglądają dokładnie tak samo a wydaje mi się że pewnie kilka z nich pochodzi z aut z czujnikiem deszczu(sprzedawca ma czujnik deszczu i przełącznik więc raczej z tego samego auta). ktoś może wie jak idzie wiązka i czy ten czujnik jest spięty z CANem i ewentualnie może ktoś montował u siebie czujnik deszczu bo chętnie bym zainstalował u siebie.
Powrót do góry
coguar

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 161
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD@2002
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 11:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


manetki wygladaja tak samo z czujnikiem deszczu i bez, po prostu zamiast regulowac czestotliwosc to regulujesz czulosc czujnika sam czujnik jest w lusterku, po poludniu moge zerknac gdzie nalezy go podpiac
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Fajnie, jak będziesz miał chwilę to napisz jak idzie wiązka bo wydaje się że nie będzie to wymagało dużego nakładu czasu żeby domontować ten czujnik.
Pozdrawiam
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


Imo manetki raczej nie są takie same..

czujnik desztu wystepował z czujnikiem zmierzchu, a wtedy przy swiatłach nie ma "auto"..
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


mam czujnik zmierzchu (dynks na srodku deski) a nie mam deszczu Very Happy
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Max wyposażenie .


acha.. chyba ze tak.. w takim razie trzeba zmieniac manetke tylko jak sie chce zamontowac nikomu niepotzreby czujnik zmeirzchu.. Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

8 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System