Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bodi37

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/8
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 09:15
Temat postu:

Suntetyk czy półsyntetyk


Witam
W zeszłym roku zakupiłem stilona 1.9jtd 115KM 2002 rok. Nie wiedziałem jakim olejem był zalewany (gościu od którego kupiłem twierdził że Selenia ale to handlarz i sam pewnie do końca nie wiedział) więc autko zalałem Mobilem półsyntetykiem. Trochę później poczytałem i dużo ludzi twierdziło że półsyntetykiem zarżnę silnik i tylko syntetyk należy lać. Sam już nie wiem co mam zrobić, autko ma 180 tysięcy przebiegu (nie wiem czy to prawda ale tyle jest na liczniku) oleju dolałem może szklankę na 15000 które przejechałem. Niema żadnych wycieków a olej na bagnecie prawie na max więc nie bierze tego półsyntetyku. Muszę go teraz wymienić i proszę was o doradę czy zalewać dalej półsyntetykiem czy zalać syntetykiem?

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Bodi
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 09:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Selenia WR 5W40 - pełny syntetyk
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Bodi37

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/8
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 09:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Akurat Selenia jest bardzo droga.
Powrót do góry
marey

Dyskutant



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Stilo 5d 1,9 Multijet 120KM Dynamic 2005r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 10:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Rzepakowy jest tani Smile
Jak chcesz długo pojeździć to na oleju się nie oszczędza.
Powrót do góry
brasiek

Dyskutant



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 10:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Najbezpieczniej przy tym przebiegu wlać półsyntetyk. Jeżeli chodzi o producenta to może być mobil, przynajmniej ja taki wlewam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 10:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bobut

Debiutant



Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: stilo 1,9 JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 16:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Przy tym przebegu jeśli rzeczywiście wlewany jest półsyntetyk i nie ma znaczących poborów oleju to dobrze byłoby to utrzymać.
Co do firmy raczej nie kierowałbym się naklejką a parametrami. Przede wszystkim szukać dedykowany do silników Diesla z turbodoładowaniem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
guzik23

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Panda 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 18:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


A ja przestałbym sluchać reklam i marketingowego bełkotu.
Prawda jest taka że jesli olej spełnia normy w swojej klasie lepkości itd to czy bedzie za 20zł za litr czy 50 to jedno i to samo.
Całe te [cenzura]ły o lepszych osiągach, przedłużeniu żywotności silnika to tylko reklama o czym przekonuje mnie użytkowanie kilkunastu róznych silników na przeróżnych olejach oraz opinia konkretnych mechanikow którzy zajmują sie tym tematem od wielu lat.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Cytat:
A ja przestałbym sluchać reklam i marketingowego bełkotu.
Prawda jest taka że jesli olej spełnia normy w swojej klasie lepkości itd to czy bedzie za 20zł za litr czy 50 to jedno i to samo.
Całe te [cenzura]ły o lepszych osiągach, przedłużeniu żywotności silnika to tylko reklama o czym przekonuje mnie użytkowanie kilkunastu róznych silników na przeróżnych olejach oraz opinia konkretnych mechanikow którzy zajmują sie tym tematem od wielu lat.


Aha.. SPISEK.. dobrze że to przejrzałes.. te wszytskie firmy, marki kit.. tak na prawdę prowadzi to tajna Żydowska pedo-Komuna..

Tylko mówią w tych reklamach o nowych technologiach a tak na prawę leją wszędzie zużyty olej po frytkach z MacDonalds'a..

Dzieki Bogu jesteś zbyt sprytny by wiezyć tym wszytskim zakłamanym koncernom, i przy pomocy twoich seper speców-mechaników krzórzy od 30stu lat badają wpływ róznych smarowideł na tysiącach silników..
Prowadzą badania które zawstydziłby wszystkich zakichanych naukowców..

P*****ol system wyciskaj olej ze słonecznika który zasadziłes pod oknem

Właśnie otworzyłeś nam wszytskim oczy, i dzięki genialnym poglądom i pięknie poprowadzonymi wywodami popartymi latami badań stałeś sie naszym Olejowym Guru albo wręcz olejowym Leninem..

Prowadź nas na wojne przeciwko oszustom olejów silnikowych..

A tak na serio @Bodi37

Jak już zalałes półsyntetykiem Mobila, i co więcej zrobiłes juz na tym całkiem sporo km to zdecydowanie nie ma go teraz sensu zmieniać, a tym bardziej na pełny syntetyk.. smigaj na tym co masz i nie kobinuj bo może to przynieść tylko więcej szkód niż korzyści..

EDYTA:

A po olejach uderzamy wytwórców czekolady, w końcu w biedronce kosztyje 80groszy, a ta paskudna milka woła za swoje aż 3 złote!!! niedopuszczalne.. czekolada to czekolada...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
CyraXXX

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo JTD 115KM
Piwa: 11/2
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 21:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


jeżeli oleju nie bierze silnik
jeżeli olejem nie pluje turbo
jeżeli nie ma wycieków oleju

możesz śmiało wypłukać silnik np.
http://allegro.pl/gdansk-motul-engine-clean-i1524412768.html
http://allegro.pl/liqui-moly-engine-flush-plukacz-silnika-300ml-i1544694089.html

i zalać markowy syntetyk 5w40

ja np jeżdżę na Shell 5w40 ultra, wymieniam co 10-12 tyś czyli moją jazdą 2 razy w roku
_________________
Jazda STILO = jedna wielka niekończąca się przygoda Very Happy
Powrót do góry
rysio678

Dyskutant



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: FIAT STILO 1.9JTD 2002
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


zrobiłem moim stilonem ponad 25tys.na mobilu 10w40 nie wiem co lał poprzedni właściciel. można zmienić na pełny syntetyk po przejechaniu tyle kilometrów?bez żadnych konsekwenci
Powrót do góry
gadu-gadu
guzik23

Debiutant



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Panda 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 08:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


zaki1989 napisał:


Aha.. SPISEK.. dobrze że to przejrzałes.. te wszytskie firmy, marki kit.. tak na prawdę prowadzi to tajna Żydowska pedo-Komuna..



No najłatwiej jest wykręcić kota ogonem. Setki słów i żadnego argumentu na temat.
Powiedz mi w jaki sposób doszedłes do wniosku że np super ekstra wypasiony Castrol jest lepszy od taniego oleju choćby BP za 60zł za 4l, oczywiscie o tym samym oznaczeniu ? Pewnie ten drogi nie zepsuł ci silnika i jestes przekonany że jest najlepszy na świecie.
Oba oleje spełniają normy w PL zostały dopuszczone do użytku w UE i tak samo chronią silnik i prawie na pewno tak samo szybko sie zabrudzą i zużyją a już pisanie o lepszych osiągach, tajemniczym mniejszym tarciu to już stek bzdur. Wszystkie te parametry różnią się w promilach i 100 razy większy wpływ na silnik ma styl jazdy albo jakość paliwa które lejesz niż oleju. Zresztą chyba w UK robiono niezależne testy na 5 róznych olejach nie przekazując testującym ich producentów i wyniki wyszły dokładnie losowe, więc jaki z tego wniosek?
Ta różnica w cenie oleju np 20zł vs 50zł to w 90% koszty reklamy i akcji promocyjnej a tylko 10% to koszty badań i użytych składników, zresztą sami producenci sie przyznają do tego, że na promocje wydaje tyle samo co na produkcje.
Ale oczywiście zaraz wyjedziesz z tekstami o spisku i układzie.
Powrót do góry
Bodi37

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD
Piwa: 1/8
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 11:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat.

Silnik dalej będę zalewał mobilem 10w40, po przeczytaniu postów doszedłem do wniosku że to zrobi najmniej szkody silnikowi. Dodam że poprzednie moje autko to była Siena 1.2 - kupiłem ją jak miała 40tyś. przebiegu, od razu włożyłem GAZ i zalałem mineralnym mobilem - wymiana co 10tyś. Auto tak zrobiło jeszcze 160 tyś. bez szkody dla silnika.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 15:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


poczytaj to

http://www.bobistheoilguy.com/cms/

dowiesz się dlaczego warto zalewać M1 0w40 (sprawdzony i polecany przez forum i niektóre ASO) ew 5w40

i silnik dłużej pożyje, i mniejszy apetyt na paliwo będzie itd

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
taBaker

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 2005r. 1.9 JTD 100KM, wersja Active
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 21:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


Witam Kolegów,

Odniosę się wpierw do pytania autora tego tematu:
Niedawno kupiłem Stilona JTD również z przebiegiem 180 tyś. Ogólnie nie wiem za bardzo co lał poprzedni właściciel, ale zastosuje się przede wszystkim do instrukcji producenta i zaleję 5W40 - olej czeka już w domu na wymianę- jestem przekonany, że będzie to słuszny krok - chociaż okaże się dopiero po jakimś czasie jak będzie w praktyce.


Korzystając z okazji, że temat olejów został ponownie wywołany - pytanie do kolegi Adasch'a.

W którymś z tematów o olejach wspomniałeś, że oleje Motul są olejami na bazie PAO/ester - jakoś długo już poszukuje tych informacji (innych niż lakoniczna deklaracja polskiego dystrybutora) potwierdzających tą informację (oczywiście inni producenci też nie ujawniają szczegółów dot. rodzaju bazy olejowej i zawyczaj określają wszystko mianem "technologii syntetycznej"). W kartach charakterystyk technicznych oraz w kartach środowiskowych (MSDS) jakoś tych informacji nie mogę się doszukać. Przyznam się, że nie miałem w rekach jeszcze produktu firmy Motul - czy ta informacja jest do znalezienia na butelce oleju? Mógłbyś wskazać miejsce Twojego źródła informacji?

Co do materiałów podnoszących trochę więdzę na temat olejów i ogólnie zagadnienia smarowania - jest dużo całkiem dobrych materiałów polskojęzycznych:

Polecam książkę opracowaną przez firmę TOTAL - "Przemysłowe Środki Smarne"
http://www.totalpolska.pl/Lub/LubPoland.nsf/VS_OPM/CEE521268BD74420C125747C00663CCA?OpenDocument

oraz trochę cięższy orzech - ale można wyłowić "zrozumiałe informacje"

http://www.tribologia.eu/ptt/try/tr01.htm (spis treści na końcu strony)

Pozdrawiam
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 12 Kwi 2011, 23:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Suntetyk czy półsyntetyk


już kiedyś o tym pisałem

nawet taki racingowy z serii 300v mający podwójną technologię estrów fizycznie zawiera 20 procent estrów potem PAO.

Baza estrowa może być niewielka (realnie 8-12%) ale w tedy na olejach motula jest napis ester lub estr based - nie pamiętam dokładnie.

Druga grupa ma bazę PAO z dodatkiem też (8-12%) estrów

w olejach nie jest tak czego więcej to taka baza.

Jak masz czas zainteresuj się też olejami millers. Ja akurat do swoich autek nie znalazłem nic ciekawego.

ale kończę bo znowu się awanturą zakończy Confused

idzie PW

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System