Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) obroty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
The Crow

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: cinquecento 700 z 1996 z gażnikiem aissan
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 19:24
Temat postu:

obroty


Cześć mam 700 z 1996 z gażnikiem aisan.Podczas jazdy po wciśnięci sprzęgła i zmiany biegów wchodzi mi na wyższe obroty,minie pare ładnych sekund zanim sie to normuje.To samo sie dzieje jak chodzi na giegu jałowym.Jak dodam gazu to minie sporo sekund zanim sie obroty ustabilizują.Może ktoś wie co sie dzieje,prosze o pomoc
Powrót do góry
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


A może masz włączone ssanie? Ssanie w tych autach jest półautomatyczne i z biegiem nagrzewania się silnika obroty się stabilizują a ssanie wyłańcza chociaż i tak w praktyce można to różnie interpretować. Ja u siebie wyłańczam ssanie sam jak już z nawiewu płynie ciepłe powietrze bo przy wyciągniętym cięgnie ssania też mam nieustabilizowane obroty na jałowym .A jak wyłańczasz ssanie sam to może linka nie chodzi (przerdzewiała, zacięła się) i cały czas jest na ssaniu.
Powrót do góry
The Crow

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: cinquecento 700 z 1996 z gażnikiem aissan
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


ccracing napisał:
A może masz włączone ssanie? Ssanie w tych autach jest półautomatyczne i z biegiem nagrzewania się silnika obroty się stabilizują a ssanie wyłańcza chociaż i tak w praktyce można to różnie interpretować. Ja u siebie wyłańczam ssanie sam jak już z nawiewu płynie ciepłe powietrze bo przy wyciągniętym cięgnie ssania też mam nieustabilizowane obroty na jałowym .A jak wyłańczasz ssanie sam to może linka nie chodzi (przerdzewiała, zacięła się) i cały czas jest na ssaniu.

Cześć.Dziś zmniejszyłem na 850 i sie poprawiło.Były prawidłowe bo miałem 1100 ale przy zmianie biegu obroty szły w góre i troche trwało zanim sie ustabilizowały.Gorzej jak rano jade na ssaniu to wtedy wchodzi mi bardzo w obroty.Linke od ssania mam w porządku.Zastanawiam sie czy ssanie można wyregulować,zmniejszyć obroty albo ustawić przepustnice od ssania.Tak gdybam Question
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


Można.
Powrót do góry
kubal1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: audi a4 b7 1,8 t, honda civic
Piwa: 15/3
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


a nie masz czasem przyblokowanej gdzies linki gazu? Pytam bo czasem sie to zdarzalo i zanim pedal powrocil do swojej pozycji mijala chwilka.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
The Crow

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: cinquecento 700 z 1996 z gażnikiem aissan
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


malez4 napisał:
Można.

Jak to zrobić?Poluzować linke od ssania wtedy przepustnica od ssania mniej sie otworzy.Czy przyspieszone obroty biegu jałowego to obroty pracy silnika na ssaniu.Zauważyłem że po wciśnieciu gazu przepustnica ładnie wraca ale jakiś centymetr przed pełnym domknięciem zatrzymuje sie i dopiero po paru sekundach domyka sie do końca i tak jest za kazdym razem.Linka gazu była niedawno zmieniana.Może tak powinno być w tym samochodzie.Wydaje mi sie że przez to zwolnienie domkniecia przepustnicy wchodzi mi na obroty przy zmianie biegów.Sorki że tak to nie fachowo opisuje ale inaczej nie umiem.
Powrót do góry
kubal1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: audi a4 b7 1,8 t, honda civic
Piwa: 15/3
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 08:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


odkrec linki od gazu i jesli jest od ssania albo wezyk od ssania nie pamietam co tam jest, rusz recznie przepustnica i pusc jesli sie domknie tzn ze cos z linkami jesli nie cos z gaznikiem
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
The Crow

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grodzisk Mazowiecki
Posiadane auto: cinquecento 700 z 1996 z gażnikiem aissan
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 14:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


kubal1 napisał:
odkrec linki od gazu i jesli jest od ssania albo wezyk od ssania nie pamietam co tam jest, rusz recznie przepustnica i pusc jesli sie domknie tzn ze cos z linkami jesli nie cos z gaznikiem

Linki są w porzadku,wychodzi na to że coś z gaźnikiem nie tak.Pewnie trzeba go wyregulować.Wszystkim dziekuje za pomoc
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 13:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) obroty


Sprawdź jeszcze gruby przewód gumowy biegnący spod gaźnika do zbiorniczka podciśnienia przykręconego do obudowy filtra powietrza. Zobacz czy przypadkiem nie jest pęknięty koło tego zbiorniczka.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System