Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgrzanym silniku


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Linek90

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Fiat Punto II 1.2 8V 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lis 2010, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgrzanym silniku


do pana omega78 mialem ten sam problem zero przyspieszania szarpniecia max predkosc 80-90 zrobilem diagnostyke nic nie wykryto po drugiej wizycie u innego mechanika stwierdzil ze zapchany jest tlumik koncowy.... wymiana wraz z tamta diagnostyka 300zl auto smiga jak szalone Smile
Powrót do góry
Snake22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Długie-Sanok/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.2 8v SPI - 98 r
Piwa: 33/1
Wysłany: Sro 10 Lis 2010, 11:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgrzanym silniku


koledzy miałem identyczne problemy Punto 1.2 8v SPI , szarpania po dodaniu gazu , gaz w dechę a tu muł , pozmieniałem przewody WN , świece filtry. ciśnienie pompy paliwa było ok , ciśnienie na cylindrach też ok , map sensor też działał beż zarzutów , podjechałem do znajomego podpiąć pod kompa nic nie wykryło , przyjechałem do domu no i sprawdziłem jeszcze tak dla pewności cewki zapłonowe podmieniłem jedna na cewkę z malucha(z eleganta podchodzą) i jak ręka odjął (aha zmieniałem już szybciej cewkę zapłonową na zamiennik i właśnie ona padła - badziewny towar)
_________________


Moj "czarny diabeł" Smile
Powrót do góry
marmar8090

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Punto II, 1.2, 8v,1999,,,Palio Weekend 1.6, HL 1998
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 20 Lis 2010, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgrzanym silniku


U mnie też jednak cewka(i), wymieniłem obie i jest OK. Pisałam że dobre bo mechanik po sprawdzeniu na kompie stwierdził że wszystko w porządku-"jedna trochę słabsza ale to nie problem" Okazało się jednak że problem.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
mariusz977

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: vw
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 14:35
Temat postu:

Problem z szrpaniem.


W 70%taki objaw szarpania podczas nagłego przyspieszania robi pompa paliwa. potem cewki a na końcu moduł na przepustnicy który jest regenerowalny.I na boga zostawcie te diagnozy komputerowe zaczyna sie zawsze od najprostszych rzeczy. Palec na przewód paliwowy i czy utrzymasz paliwo palcem jak tak to pompka szmelc. Wszystkie świece pokrywę zaworów i kręcić zobaczymy czy na wszystkich świecach taka sama iskra.
Powrót do góry
gadu-gadu
omega78

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: punto I, 1.1, 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgrzanym silniku


No i po roku ten sam problem... Tym razem diagnoza była taka: Za mało płynu w chłodnicy więc zamarzał mixer i stąd te problemy. Po dolaniu płynu od tygodnia spokój.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 20:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
paulcias15

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętkokrzyskie
Posiadane auto: punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Kwi 2012, 10:53
Temat postu:

punto nie pali


witam jestem nowa potrzebuje pomocy

Mam punto 1.2 2003 rok na sekwencji i mam taki problem
Gdy auto jest zimne zapala na benzynie i sie przerzuca samo na wyzszych obrotach na gaz ale gdy sie juz nagrzeje i punto zostanie zgaszone na 5 min i zapalone od nowa to sie juz nie przełacza na gaz. Na benzynie tez jest slabe pali sie kontrolka z tego co mi wiadomo to jest to kontrolka wtrysku, wydaje mi sie rowniez ze nie zalącza się wentylator. prosze cos poradzic jutro wybieram sie do gazowca i na komputer zeby sprzwdzic od czego ta kontrolka...moze cos poradzicie i mniej kasy sie wyda
Powrót do góry
grygrus

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Punto 1.2 8V 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Maj 2012, 11:27
Temat postu:

( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgr


Witam serdecznie chciałbym mój problem podpiąć pod ten temat ponieważ w każdej z historii znalazłem coś pasujacego do moich objawow.

Mianowicie posiadam Fiat Punto 1.2 8V z 2001 roku.

Jakiś czas temu zaczął szarpć podczas jazdy na biegu i stracił jednoczenie moc. Trwało to np. 3 dni po czym 2 dni bez zadnych szarpan i tak w kółko .Stwierdziłem, że pewnie są to świece wiec kupiłem cały zestaw świec wraz z filtrem powietrza i nowymi kablami. Po założeniu udałem sie na krotką przejażdżkę w celu sprawdzenia efektów. Jak sie okazało znakomite zwiększenie mocy odczuwalne było bardzo wyraźnie wszystko ok. Po czym nastepnego dnia bylem u mechanika wymienc miske olejowa na nowa. Tego samego dnia wieczorem podczas jazdy znow to samo szarpie.

Musze powiedziec tez ze to moja glupota i po wkreceniu nowych swiec postanowilem sie przejechac ale zapomnialem w ogole wlozyc miernika bagnetowego spowrotem. po jezdzie testowej otworzylem maske a tam zachlapane od oleju.

Czy mozliwe ze swiece znow zalalem ?? ale wczoraj wykrecilem wszytkie jeszcze raz i suche wszystkie.

Jaki moze byc tego objaw prosze o pomoc i z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Paweł[/youtube]
Powrót do góry
czech22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: punto 75
Piwa: 10/23
Wysłany: Nie 20 Maj 2012, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpie i muli przy dodawaniu gazu przy rozgrzanym silniku


Świec w taki sposób się nie zalewa. Jak szarpie, to prawdopodobnie nie dostaje iskry. Być może to czujnik położenia wału, albo coś z paliwem. Warto sprawdzić na komputerze. Sprawdż, czy wszystkie kabelki są na swoim miejscu. Czy czujnik będący przy kole pasowym, tam gdzie jest pasek z alternatora, się nie poluzowal.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System