Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 11 Paź 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


hej, odbojniki poprawione i jest miodzio. polecam wyminę sprężyn i amorków na kyb. Niesamowita poprawa prowadzenia.

teraz wymiana amorków tył, bo chyba sprężyny są ok. jak będzie miękko to też wstawię kyb.


Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 23:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


tommyjtd jak tam u Ciebie sprawa ze sprężynami? Minęło już ponad 2 miechy-czy dużo się "ugniotły"?

Dzisiaj mierzyłem odl. od ziemi do krawędzi nadkola(oczywiście przez środek koła) i mam 67 cm. Najgorsze jest to, że ta guma pod zderzakiem w jednym miejscu już pękła od przycierania nią o glebę Sad O ile na hopkach można przejechać wolniutko to w normalnym ruchu nie dam rady nie obcierać przodem jeżeli jest jakieś zagłębienie w jezdni czy nawet nieduże koleiny. Wystarczy małe bujanie autem i już haruję Sad Masakra jakaś. Widać u mnie ewidentnie po linii progu, że autko idzie do tyłu ku górze. Dzisiaj widziałem Stilacza, który elegancko stał równiutko na drodze. Czy KYB to jedyne rozsądne rozwiązanie? Podejrzewam, że u mnie są jeszcze oryginalne sprężyny.
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 23:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


kolego podejrzewam że masz do wymiany amorki a nie sprężyny, u mnie występowało też bujanie a na zakrętach przód próbował wyjeżdżać ,miałem robione pomiary skuteczności i niby jeszcze były w normie 65% , po wymianie amorków (przód) auto się usztywniło nie ma efektu bujania a przy okazji przód stoi wyżej 69 cm sprężyny zostały oryginalne, w starych amorkach podczas wciskania następował "przeskok" trzpień wpadał jakieś 3 -5 cm aby znowu był opór, a z tymi sprężynami kayaba nie jest tak do końca rewelacja, na innym forum część ludzi na nie narzeka (szybko siadają) a i po założeniu dziwnie się wyginają i nie oznacza to że zakładali je do góry nogami Cool
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 02:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


załóżyłem przód kyb springi i amory i było bardzo dobrze. Dzisiaj założyłem na tył amory kyb i zrobiła się rajdówka Twisted Evil

jest mega sztywny a ja próbowałem jakieś dodatkowe stabilizatory na tył dokładać.

przód nie usiadł, ale za rok profilktycznie założę springi oem wzmacniane

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 10:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


Jaki nr mają te spręzyny wzmacniane?
Są twardsze i "wyższe" od KYB ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 10:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 14:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


są twardsze ale nie wyższe - info z ASO

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


Dade napisał:
tommyjtd jak tam u Ciebie sprawa ze sprężynami? Minęło już ponad 2 miechy-czy dużo się "ugniotły"?


ja jezdze od maja na springach kyb z przodu i musze powiedziec, ze ... "wysokosc" samochodu jest taka jak byla na starych - ale nie uginaja sie tak samo na drodze... moze sa minimalnie twardsze na koncu skoku Rolling Eyes
tak czy inaczej - jak ci buja samochodem, to nie sprezyny tylko amortyzatory masz do wymiany (jak juz to jarson190 napisal)
Powrót do góry
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 19:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


Nie, właśnie samochodem nie buja, wkurzające jest tylko to że przód stoi nisko i ocieram przy byle wgłębieniu na drodze. Pisząc o bujaniu nie miałem na myśli kiepskich amorów bo autko trzyma się dobrze w zakrętach. Chcę tylko go podnieść. Te oem-y wzmacniane pewnie dużo droższe od KYB?
Dzisiaj popatrzyłem na sprężyny u siebie i między zwojami mam ok.1cm przerwy-czy tak powinno być?
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 20:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


ja na oryginałach mierzyłem i mam ok 5cm między zwojami, dzisiaj u znajomego patrzałem na kayaba to się zdziwiłem na samym dole jakieś 3-4 zwoje miał prawie złączone , wymieniał nie dawno a już siadły mu ok 2 cm, no i nie równo się zwoje układają w niektórych miejscach zwoje są bliżej siebie takie jakby falowanie, osobiście podejrzewam że sprzedali mu springi od benzyny
Powrót do góry
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 22:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


No ja się zdziwiłem, że są odstępy centymetrowe między zwojami po ktoś się wypowiadał tu na forum w tym temacie i wydaje mi się że były te odstępy większe. Oczywiście nie widziałem całej sprężyny tylko to co widać za kołem bez jakiejkolwiek rozbiórki.
Tak czy inaczej coś muszę zrobić bo boję się, że roz...lę w końcu zderzak albo co gorsza michę albo obudowę filtra. Już nawet myślałem o tych gumach między zwoje ale jeżeli mam jeszcze oryginały to boję się że sprężynki szlag trafi....
Kurcze nie ma opcji doboru springów od jakiegoś innego auta, które by rozwiązały tą sytuację? Skoro tyle osób pisze, że po kilku miechach KYB-y wracają do poprzedniego stanu.... Masakra.
Powrót do góry
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 27 Sty 2011, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


nie wracaja do tego stanu co poprzednie - sa nieco twardsze na koncu (takie mam wrazenie) przez co nie dochodzi do sytuacji kiedy samochod obniza sie az tak do ziemi podczas chamownia / przejazdow przez "przeszkody"
Powrót do góry
grygory84

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): kambodża
Posiadane auto: maluch
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 00:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


Panowie tak czytam i czytam i w końcu zgłupiałem. Potrzebuje dobrych sprężyn. Chodzi mi oto żeby się nieokazało że za chwile będę musiał znowu kupić, bo za nisko osiadły. Znacie jakieś inne firmy w przystępnej cenie. Ja znalazłem 4 nie znam się w ząb, dlatego proszę o podpowiedź. Opłaca się kupić któreś z tych .
LESJOFORS http://allegro.pl/sprezyny-fiat-stilo-1-9jtd-przod-lesjofors-i1427116748.html
KAYABA http://allegro.pl/kayaba-sprezyny-sprezyna-fiat-stilo-przod-jtd-i1413091247.html
HART http://allegro.pl/sprezyna-fiat-stilo-przod-1-9jtd-115km-i1420618645.html
CS-GERMANY http://allegro.pl/niemieckie-sprezyny-fiat-stilo-1-9jtd-115km-prz-i1415497029.html
A może dołożyć i kupić coś innego? Albo dołożyć i kupić oryginały wzmacniane.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 01:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


jak chcesz naprawdę dobre to aso wzmacniane. koniec
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 09:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


grygory84 napisał:
Potrzebuje dobrych sprężyn. Opłaca się kupić któreś z tych .
LESJOFORS http://allegro.pl/sprezyny-fiat-stilo-1-9jtd-przod-lesjofors-i1427116748.html
KAYABA http://allegro.pl/kayaba-sprezyny-sprezyna-fiat-stilo-przod-jtd-i1413091247.html
HART http://allegro.pl/sprezyna-fiat-stilo-przod-1-9jtd-115km-i1420618645.html
CS-GERMANY http://allegro.pl/niemieckie-sprezyny-fiat-stilo-1-9jtd-115km-prz-i1415497029.html
A może dołożyć i kupić coś innego? Albo dołożyć i kupić oryginały wzmacniane.

dobre w to co wymieniles - czyli hart i jakies pseudo niemieckie cos... te zwroty sie wykluczaja

jak chcesz dobre - to kup sobie gwintowane zawieszenie
np : http://allegro.pl/lowtec-zawieszenie-gwintowane-fiat-stilo-192-i1412753710.html lub
http://allegro.pl/ap-zawieszenie-gwintowane-fiat-stilo-192-i1427009412.html
zgaduje ze w sklepach pewnie bedzie w podobnej cenie co na alle...

co do "oryginalow zwmacnianych" - pierwsze o czyms takim slysze, i jak szukalem sprezyn dla siebie to w kilku aso nic o czyms takim nie mowili...
z reszta - skoro zwykle kyb kosztuja ok 130zl/szt - a w aso springi sa za prawie 300zl/szt to jak dla mnie wybor jest oczywisty
choc z 2 strony - wg epera jest kilka rodz. sprezyn - szkoda ze nie wiadomo czym one sie roznia http://eper.fiatforum.com/eper/navi?ENGINE_NO=4134283&MOD_COD=192&MONTH=09&COUNTRY=023&GRP_COD=443&COLOUR=169&CAT_COD=2V&YEAR=2004&SBMK=F&CHASSIS_NO=00509668&SELECTED_COLOR_COMB=undefined&DRIVE=D&VEHICLE_NO=00504784&MAKE=F&COMM_MODEL=STI&ALL_FIG=0&LANGUAGE=3&PREVIOUS_KEY=PARTDRAWDATA&NEW_HTTP=TRUE&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=3&WINDOW_ID=1&SGRP_COD=1&SGS_COD=0&DRW_NUM=2
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 10:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Sprężyny i Amortyzatory KAYABA


Wszystko ładnie-pięknie, ale to gwintowane zawieszenie (wg opisu) jeszcze bardziej obniża zawieszenie, co w przypadku Stilo i polskich dróg jest totalnym bezsensem (no chyba, że ktoś jeździ tylko po autostradach). Może u Niemców to się sprawdza ale u nas Laughing

Ja to bym swojego chętnie podniósł o te 6-8 cm a nie obniżył.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System