Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
młody85

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Bravo 1.4 12v +LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 15:57
Temat postu:

Zakup stilo


Witam wszystkich!
Mam zamiar kupic stilo 1.6 16v i zagazowac go. Czy ma ktos taki silnik zagazowany? Jak on sie sprawuje ile pali i jaka macie instalacje zwykla czy sekwencje.
Powrót do góry
gadu-gadu
aandin

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1,6 16V Active 5 SX, Chevrolet Aveo 1,2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 16:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Ja kupiłem taki model miesiąc temu i zainstalowałem sekwencję 4-tej generacji.Jak na razie śmiga super.Trochę pózno przełącza na gaz ale w serwisie powiedziano mi,że po 1000 km zmniejszą mi temperaturę i będzie OK.
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 16:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Ja mam. Kupiłem z już zainstalowaną instalacją.

Silnik 1,6 jest wręcz stworzony do gazu, jesli tylko gazownicy nie spaprali niczego podczas montażu, to nie ma żadnych problemów. A dlaczego twierdzę że jest stworzony do LPG? To jest konstrukcja sprawdzona (silnik ma tylko zmieniony osprzęt, poza tym to jest to samo co w starszych Fiatach, np. Bravie). Ma hydrauliczną regulację luzu zaworowego, więc odpadają częstsze regulacje podczas eksploatacji na gazie. Nie ma przepływomierza, a to też dość ważne przy gazie. Poza tym sam silnik (głowica, zawory) dobrze znosi ten typ paliwa.

W Stilo w grę wchodzi tylko instalacja sekwencyjna. Po pierwsze dlatego, że kolektor jest plastikowy, a po drugie, ważniejsze, dlatego że są zastosowane dwie sondy lamda. I to jest chyba jedyną wadą, bo gdy poleci katalizator, to nie można go wywalić i wstawić w jego miejsce np. strumienicy.

Przed Stilo miałem Bravę z takim samym silnikiem, tylko że tam miałem gaz II gen. Przy przebiegu niecałych 100 tyś. km miała założony gaz, miałem ją pięć lat, i gdy ją sprzedawałem w tamtym roku to miała ok. 220 tyś. km. Cały czas na gazie, bez większych problemów. Oczywiście musiałem raz regenerować parownik, ale przy takim przebiegu to raczej normalne. Po za tym to tylko zwykła eksploatacja. Tyle tylko, że założyłem sobie, że skrócę przebiegi między zmianami świeć i kabli WN, ale to tylko mogło wyjść na zdrowie silnikowi.

Teraz w Stilo mam sekwencję holenderskiego Prinsa. Założył ją pierwszy właściciel auta, praktycznie zaraz po kupnie nowego auta. W tej chwili auto ma przejechane ok. 152 tyś. km, z czego ja od momentu kupna zrobiłem ze 20 tyś. km. Auto zachowuje się bardzo dobrze, jedynie denerwowało mnie, że w mrozy trzeba było długo czekać na przełączenie z benzyny na gaz. Ale to już taki urok instalacji sekwencyjnych.

Co do spalania, to oczywiście wszystko zależy od tego jaką kto ma nogę Smile U mnie wychodzi to mniej więcej w granicach 9 - 9,5 l/100km, gazu, w warunkach zimowych, połowa z tego to miasto, połowa to krótkie trasy tak do 50 km. No ale myślę że moja jazda do najwolniejszych nie należy Smile Latem, podczas spokojnej trasy w góry, udało mi się uzyskać spalanie w granicach 7,5 l/100km. Ale tak było tylko raz Smile

Poczytaj sobie opinie o tym silniku, jest tego troszkę tutaj na forum. Możesz także zajrzeć tutaj: http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=66165&highlight=, napisałem tam kilka słów o tym silniku.

Generalnie nie zastanawiaj się, tylko kupuj i potem zagazuj to auto. Jeśli masz zamiar dłużej nim pojeździć, to jest jak najbardziej słuszne rozwiązanie. Oczywiście poświęć odpowiednio dużo czasu na to, by kupić auto w dobrym stanie technicznym. Tylko nie poskąp na instalacji, i uważaj na gazowników, bo to jest klucz do tego, by wszystko było przez długi czas bezawaryjne. Powodzenia Smile
Powrót do góry
mefiu84

Dyskutant



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.6 3d, Dynamic
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 19:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Potwierdzam - mam instalację BRC/ Stag od czerwca zeszłego roku, już 20 tyś na niej przejechane (zwróciła się) i zero problemów.

Polecam zrobienie sobie wlewu gazu koło wlewu paliwa, pod klapką, a nie szpecenie zderzaka Wink
Powrót do góry
zboku

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 Gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Z mojego doświadczenia po Fiacie Marea i teraz Stilo z silnikiem 1.6 w gazie to silnik jest udany ale osprzęt czasami może doprowadzić do szewskiej pasji. [cenzura]ła może po prostu wykończyć ale to zależy jak się trafi i ile ma się szczęścia. Jednym słowem Alfa Romeo dla ubogich Very Happy .
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 20:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
młody85

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Bravo 1.4 12v +LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Dzieki wielkie za opinie. Ale jeszcze musze sie zastanowic dobrze troche poczytalem o tym samochodzie i doszlem do wniosku ze to loteria tak naprawde. Jeden chwali ze wszystko ok nic sie nie dzieje a drugi juz nie ma nerwow do usterek i ich napraw. Nie wiem co zrobie jak kupie stilo to mam nadzieje ze nie bedzie sie az tak psul.
Powrót do góry
gadu-gadu
luk153

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat stilo 16v 1.2 2003 3D
Piwa: 1/13
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 21:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Ten artykuł wydaje się potwierdzać post , "zboka", polecam jak jeszcze nie zdążyłeś się zapoznać: http://www.auto-swiat.pl/wydania,Fiat-Stilo-Lepszy-niz-opinia-o-nim-,18751,2.html
Powrót do góry
zboku

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 Gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Dobry artykuł właśnie mam modelowa awarię centralka mi padła ale, że w serwisie są przytomni ludzie i nie padła całkowicie to naprawiają mi ją a nie wymiana (koszt 2000 pln) a naprawa 840 pln. Pozdrowionka!
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciej_Fryca

Dyskutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bysławek CTU
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.6 2003r.
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


heja ja 2 miesiace temu tez kupilem stilonka 1.6 16v 2003 rok dynamic dobrze wyposażony. Fajne autko ogolnie... gazu nie mam pali nie cale 8 l benzyny w gazie by napewno taniej wyszlo ale ja tam nie dam go zagazowac..... znajomy jak zagazowal autko (nie stilo... zafire) to ciagle na serwisie byl bo mu komp szalal ja sie tego tez obawiam ze cos bedzie sie sypalo i wole zostawic go taj jak jest to 8 litrow benzyny jeszcze przejdzie nie jest duzo ... Smile Kupuj stilo super autka to sa w szczegolnosci 3d... Razz pozdro
_________________
..::Fiat_Stilo::..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 00:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Maciej_Fryca napisał:
Kupuj stilo super autka to sa w szczegolnosci 3d... Razz pozdro


Zgadzam się, wszystkie stilo poza nadwoziem 3d to totalny niewypał stylistyczny Smile

Ze swojej strony polecam Ci JTD 115 koników. Jeździsz tanio (max 6 litrow w trybie mieszanym. Ropa średnio 4zł co daje 24zł na setkę. W trasie max 5 literków. Jeździsz również dynamicznie a co najważniejsze, jak masz ładnie utrzymany egzemplarz to na rynku wtórnym jest łakomy kąsekiem Smile
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 01:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


"kolego "pitus to że jeździsz stilo 3d to nie znaczy że posiadacze 5d i mw to bezguście Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
zanim cokolwiek napiszesz to pomyśl trocę forum jest o fiacie stilo niezależnie od lidzby drzwi czy wersji i nie powinno się nikogo tu obrażać Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
już nie wszyscy użytkownicy stilaków to 20-latkowie założysz rodzine gromadka dzieci to zmienisz zdanie Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
bolo

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: C4 Picasso 2014
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 06:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Ja mam instalację Tartarini. Jestem zadowolony. Chociaż przy moich przebiegach ok. 30 000 km rocznie to w serwisie gazu jestem dwa razy do roku. Teraz wymieniłem emulator i filtry - koszt z robocizną 310 zł.
_________________
bolo
Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 13:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


jarson190 napisał:
"kolego "pitus to że jeździsz stilo 3d to nie znaczy że posiadacze 5d i mw to bezguście Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
zanim cokolwiek napiszesz to pomyśl trocę forum jest o fiacie stilo niezależnie od lidzby drzwi czy wersji i nie powinno się nikogo tu obrażać Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
już nie wszyscy użytkownicy stilaków to 20-latkowie założysz rodzine gromadka dzieci to zmienisz zdanie Embarassed Embarassed Embarassed


Chyba zbyt osobiście odebrałeś to co napisałem. Po prostu nie podobają mi się Stilo 5d ani MW. Daleki jestem od stwiedzenia, że Ci co kupują te auta to bezguścia - Ty to kolego napisałeś. Rozumiem przesłanki dla których kupowane są stilaki 5d i MW - tanie, niezawodne, przestronne a wygląd schodzi na drugi plan.

Chyba jesteś kolego Jarson zbyt zwiazany ze swoim autem, i to że ktoś powie że ono jest nieporozumieniem stylistycznym nie obraża Ciebie personalnie Wink

Ja wiele razy słyszałem od znajomych, że moje autko wygląda jak żaba z wyłupiastymi oczami i jest szpetne Smile ale mam głęboko w zadku to co inni sądzą Smile

Pozdrawiam Smile
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 13:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


ogólnie nie ma co sie obrazać..Razz

jakby nie patrzec 3D są najładniejsze..

Ale 5D tez wcale nie są brzydkie.. moze nie zachwycają ale daleko mi do stwierdzenia ze to ":nieporozumienie stylistyczne"

są o wieeele brzydsze samochody..
Powrót do góry
MaciuKing

Debiutant



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 10:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Zakup stilo


Witam wszystkich!

Miałem ten sam dylemat.
Najpierw chciałem jtd jednak cena była wysoka a egzemplarze z dieslem nosiły znaczne ślady użytkowania, o wiele więsze niż wskazywał przebieg. Poza tym diesel to w wielu przypadkach worek bez dna zależy od szczęścia.

Wybrałem sobie stilo 1.6 16V 3d w wersji dynamic, ze wspaniałą moim zdaniem tapicerką z weluru, rok produkcji 2004 przed liftingiem czyli w moim przekonaniu ładniejszy, przebieg w dniu zakupu 42320 km, stan zużycia wnętrza znikomy przebieg bardzo wiarygodny.

Pierwsze tankowanie prawie 59 l Pb95 - tragedia!
Później tylko za 100pln - moim zdaniem męka, spalanie oscylowało między 10 a 11 litrów, jazda głównie miasto + raz w tygodniu do teściów ok 100km w dwie strony. Noga raczej ciężka, samochód skłania do szybkiej jazdy wspaniały dźwięk silnika żwawe przspieszanie można wysoko kęcić - dla mnie bajka!

Zdecydowałem się jednak na założenie gazu BRC Sequent 24 (chyba) w najlepszej stacji w Toruniu moim zdaniem Auto Gaz Centrum koszt 2700 pln.

Od tej pory jazda to prawdziwa przyjemność, nie przejmuje się kosztami podróży, jeździmy więcej niż do tej pory. Zbiornik na gaz mieści 43 litry gazu, najlepsze jest to, że dokonując pomiarów spalania za każdym tankowaniem nigdy nie przekroczyło 9,4l na 100km tej zimy przy ponad -30stC. Żadnych problemów z instalacją przełącza się szybko po przejechania ok 2km, nie ma takich symptomów jakie znam z focusa mojego ojca gdzie jak kończy sie gaz to samochód wyraźnie słabnie, u mnie ciągnie do ostatniej kropli. Koszt przejechania 100 km oscyluje w granicach 20pln, na benzynie ok 50pln, pozdrawiam tym samym wszystkich jeżdżących na benzynie.

Jeżeli chce się jeździć na gazie powinno się nie oszczędzać na instalacji, serwisować ją wg ksiązki gwarancyjnej. Wyższe koszty przeglądów itp rekompensuje jazda prawie za darmo nie ma tańszego paliwa, w zimie silnik benzynowy zawsze odpali nie to co diesel.

Jeżeli chcesz założyć sobie gaz nie ma co sie zastanawiać!!!

Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

36 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System