Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 17:27
Temat postu:

Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


Witam,
Jutro mam zamiar wymienić sprzęgło, ponieważ poprzednie uległo zaolejeniu. Wyjąłem to stare i teraz będę montował nowe. Niestety demontując stare nie zrobiłem sobie rysunku jak założyć tarczę. Kupiłem komplet sprzęgła VALEO. Tam jest tarcza, która z jednej strony jest płaska a z drugiej materiał cierny jest na dole a część metalowa ze sprężynowymi tłumikami drgań wystaje ponad materiał tarczy. To znaczy, wielowpust do wałka sprzęgłowego z jednej strony jest równo z tarczą a z drugiej wystaje ponad nią. Moje pytanie: jak założyć tą tarczę ? Tą płaską stroną do silnika czy do skrzyni. Być może wejdzie ono tylko w jednym położeniu ale do garażu idę dopiero jutro i gdyby były dwie możliwości to nie chciałbym stanąć z robotą. Proszę o informację.
Pozdrawiam
_________________
bumar1
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 17:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


Płaska czescią tarczy w kierunku (silnika) dokładnie koła zamachowego (występ piasty tarczy w kierunku spreżyny tarczowej ).Przed skręceniem docisku na mocno należy wycentrować docisk wraz z tarczą (dopasuj drewniany trzonek (bolec,oś) do piasty tarczy i dobij go aż dojdzie do kola zamachowego )wtedy mozna docisk skręcić na mocno i zakładać skrzynię biegów .

[youtube:4489fe0d1f]http://www.youtube.com/watch?v=gDaOWBob2ps&feature=related[/youtube:4489fe0d1f]

Arrow tutaj jeszcze manual.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.


Ostatnio zmieniony przez TAIF dnia Pią 06 Lip 2012, 18:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 18:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


i pamiętaj żeby ustawić idealnie na środku.. bo inaczej bedzie niewesoło Very Happy
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 06 Lip 2012, 18:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


Na oś tudzież bolec możesz nawinać taśmę samoprzylepną żeby wycentrować docisk z tarczą Smile
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 11:37
Temat postu:

Re: Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


Za kilka dni będzie post "po wymianie sprzęgła coś nie halo, pomocy!". Kolega rozpocznie prace związane z wymianą tarczy sprzęgła nie mając podstawowej wiedzy z zakresu prac , które chce wykonać. Nie twierdzę, że nie można tego typu wymiany wykonać samemu, ale rodzi się pytanie czy jest to opłacalne. Zamiast próbować udawać mechanika oddaj samochód do dobrego warsztatu a sam zarób na jego naprawę wykonując pracę którą zarabiasz na życie, tzn. tą o której masz, mam nadzieję, jakiekolwiek pojęcie.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 11:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 18:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


kolego "piohol". Pewnie masz rację i może ja też dał bym komuś innemu taką radę ale ....Właśnie jest to ale. Korzystałem już z usług serwisu. ZGROZA !! Jeśli chodzi o jakość wykonania usługi i cenę. Korzystałem również z usług kilku niby dobrych mechaników. Podobnie jak w serwisie. Cena jak u Mercedesa a jakość fatalna. Prawie zawsze do poprawki. Chyba chodzi o to, że u mechaników uczą się uczniowie i oni robią całą robotę a szef się nie brudzi. No i to najważniejsze. Jestem niestety emerytem i moje zasoby finansowe są bardzo ograniczone dlatego to co mogę robię sam. A jak nie wiem jak zrobić to pytam fachowców , na przykład na tym forum.
Pozdrawiam
Ps. Skrzynia już zrobiona, sprzęgło założone. Okazuje się jednak, że cieknie olej spod uszczelki pod głowicą . To dopiero jest problem.
_________________
bumar1
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


Jesteś pewny ,że ubywa spod uczczelki pod głowicą ,może wycieka np: uszczelką pokrywy (nasady) głowicy albo jeszcze w innym miejscu ?
Umyj porządnie silnik i obserwuj wyciek bo na zarzyganym cięzko stwierdzić gdzie tkwi przyczyna.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
bumar1

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): GRUDZIĄDZ
Posiadane auto: FIAT PUNTO II GO !
Piwa: 3/32
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 21:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Jak wymienić tarczę sprzęgła w Punto II/ 1.2/2001


Dzięki za podpowiedź. Wiem dlaczego radzicie mi dokładne sprawdzenie skąd cieknie. Wiem, że wymiana UPG to ciężka robota ale niestety sprawdziłem wszystko. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą, oring przy cewkach, uszczelniacz wałka od str rozrządu. Wymyłem silnik i sprawdziłem po jeździe. Niestety leci z przodu i z tyłu głowicy po środku.
Tak więc UPG. Niestety. Poza tym tak jak pisałem w poprzednim poście autko było już u kilku "fachowców" i przy okazji oględzin zauważyłem brak kilku śrub, pourywane przewody od instalacji elektrycznej. Zgroza.
_________________
bumar1
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System