Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Sob 27 Lut 2010, 20:20
Temat postu:

dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?


napisałem tego posta,bo w sam raz po zimie czychają na nas kierowców dziury w jezdni...
zaliczyłeś dziurę,uszkodziłeś pojazd i co dalej...?
kto nam zwróci koszty naprawy...?
jak się zachować..?co zrobić...?
a oto odpowiedź z netka....:
http://www.oponeo.pl/artykuly/v/182/1313/dziurawe_drogi__czyli_jak_ubiegac_sie_o_odszkodowanie.htmlx
a na deser,cała prawda o ciśnieniu w oponach i dlaczego należy o nie dbać...:
http://www.oponeo.pl/artykuly/v/182/972/cisnienie_w_oponach.htmlx
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
mikolajj83

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krotoszyn
Posiadane auto: c4 picasso/peugeot 206
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 16:59
Temat postu:

Re: ( Fiat ) dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?


widze kolego ze jakos twoj watek nie ma ludzi do rozmowu powiem tak hm... jesli masz AC to nie ma problemu pieniadze dostaniesz od ubezpieczyciela ale jesli nie masz to jedyna nadzieja w tym ze własciciel drogi jest ubezpieczony i jesli nie ma znaków ostrzegających o tym ze sa dziury na jezdni to powinien kierowca dostac odszkodowanie. Inaczej sie ma jesli taki znak jest przy drodze wtdey kierowco musisz naruszyc swój budrzet domowy. A co do wzywania policji na miejsce bo tak sie czesto zdarza jedyne co oni moga zrobic to zabiorą dowód rejestracyjny od pojazdu za uszkodzenia i napiszą notatkę. Pozrdrawiam
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 04 Wrz 2013, 05:49
Temat postu:

Re: ( Fiat ) dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?


Dobra i jedna odpowiedź raz na rok czy dwa...

Koledzy w ogóle pokładają jakąkolwiek wiarę w odszkodowania za uszkodzone felgi, opony i zawieszenia?????
To nie są Niemcy czy Norwegia ze Szwecją na czele! To jest Polska!! Dzika Polska!

Jeśli chodzi o Mnie - chciał bym aby Państwo Polskie wypłacało każdemu kierowcy raz w roku odszkodowanie za zniszczone zawieszenie!!
Dlaczego?

Mieszkając w Niemczech - jeździłem do pracy w jedną stronę 72km dzień w dzień przez 4lata! Miałem wtedy starego Golfa III z silnikiem 1.4. Na samym starcie zatrudnienia wymieniłem w Polsce całe zawieszenie. Miałem nowe końcówki, przeguby (we,ze), wahacze (kpl.), komplet amorków KYB, sprężyny SAHS, nowe opony Dębica, tarcze, klocki, nawet maglownicę! Golf miał 13lat!! I tak sobie jeździłem do pracy ponad 3,5 roku w gazie taniutko... Po niespełna 4 latach - postanowiłem zakupić nowe auto z salonu a Golfa oddałem kuzynowi do Polski. Gdy zrobił mu przegląd na szarpakach w ASO byli w szoku! Różnica zużycia w amortyzatorach z przodu między jednym a drugim wynosiła 5% a zużycie prawego amorka przód wynosiło 13%. Do dziś mam wydruk na pamiątkę jakości Niemieckich szos i dodam że na trasie dojazdowej do pracy miałem jedynie 8km Autobahnu! Reszta to wichury...
Po 4 latach opony Dębica Passio miały bieżnik 4,5mm!!!!!
Klocki hamulcowe na przedzie zmieniałem raz po 2,5 roku a tyłu nawet nie ruszałem bo jeszcze był! Amortyzacja wozu kończyła się na trzech wymianach filtrów i oleju!!!!!
Silentblocki, poduszki - jak nowe! Nic dodać - nic ująć!
A w Polsce????????
Na jak długo wystarcza zawieszenie?
Przecież po Warszawie nie da się już jeździć!!!!!!
Nie ma już ani jednej chyba ulicy na której nie wpadniesz w lochę większą od wysokości opony!!!!

Wstyd i hańba!!!
No i dlatego nie mieszkam w tym strasznie chorym kraju!!!
Niby zachód droższy... lecz tak naprawdę tańszy bo gdy kupię nowe auto to śmigam 10lat bez napraw i awarii a sól nie zjada mi podwozia!!!

16lat temu w miejscowości Iserlohn pod Dortmundem (Gerlingsen, Bielerstarsse) kładli asfalt! Tak, tak.... 16lat temu!!!!!!!!!
Asfalt do dziś ma dokładnie 9 łat!!! Reszta wygląda jak by była kładziona jakiś rok temu! Krawężniki całe, kostka na chodnikach nie zapada się. Asfalt równy. Zero wybojów!!! Gdy asfalt kładli - poszedłem z metrówką zobaczyć ile centy metrów kładą! Po pomiarach wyszło że 34cm!! Pod asfalt szła jakaś utwardzana masa o grubości 50cm. Zwykła sobie ulica. Kilkanaście razy dziennie śmigają autobusy. Ulica bez zakazu do 3,5t więc i ciężarowe się trafiają!
Dla przykładu: Warszawa - Targówek, ul. Handlowa! Kilka razy w roku (święta, wakacje) przyglądam się jak łatają dziury! Ostatnio łatali przy Złotopolskiej! Było to pod koniec stycznia br. Dzisiaj lochy są z powrotem i mają głębokość 20-25cm!! I tak co roku... od lat 10...

Ostatnio - o mało z mostu nie spadłem! Takkk... Z mostu!!!
Zjazd z Trasy Toruńskiej na Żerań!!
Wybój 30-45cm (asfalt się podniósł) a za nim locha o głębokości co najmniej 20cm!!!!!! Myślałem że wyrwę belkę w zawieszeniu tak przywaliło!!! Samochód podskoczył przy 50km/h że ESP i reszta bajerów na nic się zdała! Zapomniałem ... że w chorym kraju politycy za szmal na drogi sobie chaty i korporacje pokupowali!!!
Cieszę się że... nie daję ani euro centa na utrzymanie wariatkowa!!!

Popatrzcie na Rumuńską Stolicę! Mam oczywiście na myśli Warszawę bo... przy Bukarszecie to się chowa!!!!
Rembertów, Sulejówek, Łomianki, Ursus, boki Piaseczna, Pruszków, Wołomin, Ząbki, Marki... i wiele, wiele innych!! Dzielnice willowe istniejące od lat 10-15 czy nawet 20!!! Do dnia dzisiejszego nie mają asfaltowych ulic!! Jedziesz jak w lesie a zimą tylko DŻIPEM da się jechać!
Zawsze myślałem że JEPPY w Warszawie to wozy dla szpanu!!! Zastanawiałem się dlaczego skromna matka z dwojgiem dzieci śmiga zimą raną do przedszkola pociechy dostarczyć paliwożernym JEPEEM a nie jakimś małym Polo. Myślałem że to szpan! Myliłem się...
Ci ludzie są bez wyjścia!!!! Niczym innym spod domu nie wyjadą!!
Przydały by się pozwolenia na czołgi!!!!

Ciekaw jestem jak długo jeszcze Polska będzie w asfaltowej ruinie!! Ile lat musi minąć jeszcze by mieć ulice choć by na poziomie Holandii czy ... nawet Czech bo tam jest już lepiej!

Zastanawiam się jak nie wstyd naszym Władzuniom zapraszać kontrahentów z zachodu do stolicy????

Jak nie wstyd???
Przecież to jest nadal powojenna dziura!!!!!!!!! Dzielnice czekają na drogi .... latami!!! Gdzie jest szmal z podatków drogowych, akcyz??????

Powiem szczerze....

Na dobre drogi czekał mój dziadek. Czekał też ojciec. Życie im minęło i się nie doczekali! Moje przeleciało w połowie i też się nie doczekałem! Postanowiłem więc wyjechać w miejsce w którym drogi są!!! I nie żałuję bo... wyjechałem w 1997roku i tak bym se czekał na asfalt w Rembertowie 20lat ... w nadziei na lepsze jutro!!!
Na szczęście oczka przemyłem i płacę podatki do Bundestagu Smile
czyli w miejsce z którego wracają do Mnie w innej postaci! Ot by pociągów które śmigają 300km/h czy super autostrad na których nie ma ograniczeń prędkości do 100km/h jak to w Polsce bywa w 99% przypadków!!
Powrót do góry
kacper34

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Lut 2014, 13:02
Temat postu:

Witam


Na pewno się przyda, dzięki.
Powrót do góry
hak64

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Marea Weekend 2,0 20V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 16:04
Temat postu:

Re: ( Fiat ) dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?


Osobiście pomagałem koledze z forum BBTP w uzyskaniu odszkodowania za uszkodzoną miskę olejową i zawieszenie. Wypłacono z OC zarządcy drogi!
Podstawą w takich sytuacjach jest właściwe udokumentowanie powstałej szkody.
-zrobienie dokumentacji fotograficznej uszkodzeń, miejsca zdarzenia, oraz obowiązujących na danym odcinku drogi znaków,
-wezwanie policji (bez notatki policyjnej ubezpieczyciele nie chcą gadać),
-ustalenie i niezwłoczne powiadomienie zarządcy drogi o powstaniu szkody (jeśli na danym odcinku drogi prowadzono roboty drogowe, to trzeba ustalić i powiadomić także wykonawcę tych robót).
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Kwi 2014, 16:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kozllak87

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2020, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat ) dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?


Za naprawe tego powinna zapłacić gmina lub miasto zależy na jakim terenie to się stało ale w praktyce nie jest to takie łatwe żeby udowodnić
_________________
punkt 22 regulaminu forum
Powrót do góry
Qarolek

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2020, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat ) dziura w jezdni,uszkodzony pojazd i co dalej...?


I co z tego wynikło dostałeś pieniądze od miasta?
_________________
punkt 22 regulaminu forum
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System