Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 21:20
Temat postu:

Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


Witam wszystkich użytkowników forum.
Mam do Was pytanie i prosił bym o całkowicie szczere odpowiedzi. Chociaż wiem, że na forum Fiata Stilo pytając się o Stilo może być ciężko o takie odpowiedzi Wink
W najbliższym czasie przymierzam się do kupna samochodu. Z początku nie wiedziałem nawet na jakie marki patrzeć i czym się zainteresować, po prostu okoliczności zmusiły mnie do kupna samochodu. Któregoś dnia spacerując po mieście zobaczyłem Stilo 3D (jeszcze wtedy nie wiedziałem co to za samochód) i zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia.
Pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu to zasiadłem do wyszukiwania informacji na temat tego samochodu i co się okazało samochód spełnia praktycznie wszystkie moje wymaganie (łącznie z ceną Wink). Po małym wywiadzie i przeczytaniu kilku opinii napaliłem się na ten samochód jak szczerbaty na suchary Wink
Od kilku lat chodzi za mą powiedzenie, że nie kupuje się samochodów na F, Fiatów, Fordów i Francuskich i troszkę mnie to powstrzymywało z początku. Jednak w wielu opiniach Stilo nie pasuje to stereotypowej opinii o Fiacie i tan naprawdę jest to bardzo dobry samochód, aż dziwne, że nie zdobył większej popularności i nie jest już produkowany.
Zmartwiły mnie tylko dwie rzeczy. Po pierwsze z tego co wyczytałem to Stilo miały akcję przywoławczą w związku z wadliwymi sprężynami przedniego zawieszenia oraz jak niedawno wyczytałem występuje problem z tylną osią (chyba tylko w modelach z Brazylii więc raczej nie ma się czym martwić. Nawet jeżeli sprężyny w modelu, który bym sobie upatrzył nie były by po wymianie ich cena nie jest chyba na tyle wielka żeby jakoś strasznie zawracać sobie tym głowę prawda?
Jak na razie główne wymagania jakie mam to silnik 1,9 JTD 115KM, rocznik 2002 - 2004. Climatronic i inne tego typu bajery nie są mi potrzebne, bo im mniej bajerów tym mniej do popsucia Wink
Czy zakup Stilo to dobry wybór. Na pieniądzach nie śpię i nie chciał bym ich nierozsądnie wydać. Czy Wy, użytkownicy Stilo jesteście zadowoleni nie swoich samochodów? Czy może powinienem rozejrzeć się za czym innym w podobnej cenie i o podobnych (bądź lepszych) parametrach?
Z góry bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
dar999

Auto Maniak



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: mercedes
Piwa: 42/13
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


przeczytaj sam !!!!!!!!!!!!!!!wojtas0308
Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): opole
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1,9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Mar 2010, 20:06 Temat postu: Awarie i przygody - moja subiektywna opinia.

--------------------------------------------------------------------------------

A więc tak.
Kupiłem Stilo 1,9 JTD 115KM z Niemiec z 2004 roku. Samochód z autentycznym przebiegiem 124 600km i bezwypadkowy na 100% bo sprawdzałem. Wiadomo, że nie zawsze sie wszystko usłyszy, nie wszystko się zobaczy....
Z usterek auto miało:
-wytelekotane wahacze przednie
-nie działające korektory reflektorów
-niesprawne oświetlenie panelu nagrzewnicy
-niedziałające częściowo zegary (poziom paliwa non stop zero, temperatura jak popadnie)
-tłukący się 1 z zaworów (1,9 JTD mają nie wiedzieć dlaczego regulację zaworów manualną płytkami)
-przerdzewiały przewód od płynu chłodniczego
-wyskakujący włącznik kierunkowskazów - bardzo irytujące.
-totalnie przerdzewiały tłumik

Po krótkim okresie użytkowania okazało się, że zerwane juz jest również zamachowe koło dwumasowe, zjechane sprzęgło i łożysko oporowe.
Jak na 125000km troche sporo.

Auto dość wygodne i szybkie, jednak jakość plastików w środku przeraża. Gorszych nie widziałem. Dźwięki w kabinie niejednokrotnie mało znośne trzeszczenie kokpitu itp. Przyciski od szyb, świateł z "lepkiego" plastiku - beznadzieja.
Bardzo złe ogrzewanie. To auto w zimie się niemal nie grzeje. Beznadziejny nawiew na stopy. Tam szczególnie zimno. Nie wiedzieć czemu włosi zrobili otwory z boków a nie od góry. Beznadziejny dostęp do żarówek w reflektorach. Trzeba byc komandosem, żeby dać redę to powymieniać.
Niezłe fabryczne audio.
Niezłe spalanie- naprawdę potrafi mało palić nawet na mieście.

Powymieniałem to wszystko i auto odwdzięczyło mi się tym, że spadła na mnie tylna klapa bo padł siłownik.
Ten samochód to niekończące się utrapienie. Sporo części nie ma tańszych zamienników - samochód się źle sprzedawał i nikt nie chce do niego niczego robić oprócz producentów, którzy produkują oryginały.
A wiadomo, oryginał = wysoka cena!

Nie polecam kupowania tego auta. To studnia bez dna i niekończące się wydatki. Samochód długo nie pozwala o sobie zapomnieć.

Samochód sprzedałem bez żalu.
Włosi niestety nie potrafią zrobić tego dobrze, szkoda.
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych, którzy mi tutaj pomagali zupełnie gratis. DZIĘKUJĘ!
Powrót do góry
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 00:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


Przeczytałem to po napisaniu swojego postu. Jedna opinia jest, ale chciałbym dowiedzieć się troszkę więcej. Do tej pory spotykałem się z pochlebnymi słowami na temat tego samochodu więc jedna opinia nie jest w stanie przekreślić moich zamiarów zakupowych. Niezadowolonych użytkowników można znaleźć do modelu każdej marki i nie zawsze ich opinie są zgodne z tym jak w rzeczywistości marka/model się prezentuje Smile
Jednakże dziękuje za podrzucenie treści postu Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
SYLWESTERS7

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnogród
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 20:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


a ja ci powiem tak że te autko jest super, fajnie sie prowadzi wmiare ciche i tanie części a nie jak kolega pisze który chyba nie jeździł mercedesem bmw czy audi tam dopiero są koszta utrzymania auta zawieszenie itp ja jestem ze swojego strasznie zadowolony, jakoś u mnie nic nie skrzypi w środku, klapa na głowę nie leci, jakoś widać że kolega kupił grata skoro na starcie miał tyle do zrobienia, ja jakoś tylko wymiana oleju i klocki czyli to co normalne, jeżeli cię nie przeraże zaświecająca sie kontrolka poduszki (żeby usunąć muszę sięgnąć pod fotel i zruszyć kostkę) to autko jest dla ciebie naprawdę samochód warty zakupu a nie jakiś tam pancerwagen, wady to oczywiście są, autko ma rzeczywiście słabe ogrzewanie w renault jest o wiele lepsze oraz dostęp do żarówek to tragedia ja u siebie muszę zmienić postojówkę i chyba będę to robił przez nadkole hehe, ale jeżeli jesteś rozsądny i kupisz zadbany egzemplarz i będziesz o niego dbał to autko ci się tym samym odwdzięczy!! Nie słuchaj w stare bajki tego typu że nie kupuje się auta na F!! to jest brednia jakoś nowa laguna bije w testach długodystansowych pasata!! jak ci sie podoba to kup jakoś opinia właśnie o stilo krąży bardzo dobra w sieci pomiędzy użytkownikami innych marek!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 21:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy samochód jest idealny i każdy ma jakieś wady i usterki. O przypadłościach Stilo zdążyłem już poczytać i dowiedziałem się właśnie o kontrolce poduszki powietrznej i strasznie niewygodnej wymianie żarówek (w takich momentach tęsknie za moją starą Astrą gdzie takie żarówki mógł wymieniać nawet niewidomy, takie to było proste Wink )
Co do dowcipów o samochodach na F to wiem, że to tylko dowcip. W pracy jeżdżę służbową Pandą i samochodzik jak na swoje gabaryty i swoją klasę spisuje się ponadprzeciętnie. Nie ma zbyt wielu poważnych rzeczy, które można by mu zarzucić.
To, że jestem napalony na auto nie znaczy, że chce kupić pierwsze lepsze żeby tylko było. Mam zamiar najpierw dobrze poszukać i kupić samochód pewny a przede wszystkim nie zajeżdżony. Wychodzę z założenia, że lepiej dołożyć najpierw do ceny samochodu za pewność niż później dokładać do jego naprawy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Wto 16 Mar 2010, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


Koledzy a co do wymiany żarówki to faktycznie za pierwszym razem się nabluźniłem przy tym tak, że ho ho Smile ale.. z pomocą przyszedł kolega który kiedyś pracował w ASO fiat jaka elektromechanik. Podjechałem do niego do garażu cała operacja zajęła mu może 5 min... Cała tajemnica tkwiła w długich szczypcach chirurgicznych - przy ich pomocy wymiana żarówki mi też już zajmuje kilka minut.

Do dziś on się ze mnie śmieje, że chciałem zdejmować nadkole aby wymienić żarówkę Smile - a właśnie w celu zdjęcia nadkola pojechałem do niego do garażu Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegorz250

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułkowice
Posiadane auto: panda 1.2(2011) stilo 1.8 (2002)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


ja tam chwalę sobie to autko żeby się nie obraziło na mnie ale tak poważnie to jest spoko wygodne dobrze się trzyma drogi a naprawy? jak w każdym aucie zawsze się coś psuje nie ma auta co się nie psuje myślę że następne auto też kupie stylona ale chyba kombika. Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czy Stilo to dobry wybór? Proszę o szczere odpowiedzi.


Dobrze ogladaj i wybieraj niech Ci nie pie....ą, ze stilo jest złe. Jestem jedynym na tym forum i chyba w Polsce, który ma prywatnie dwa te auta 5 i 3 drzwi, oba diesle 115KM. Fakt, jestem mechanikiem, sam robie koło swoich pupilków.Uzywam najtanszych zamienników, oleje krajowe, paliwo tez.W zime nie przemarzłem , choc termostaty mają liche. Pamietaj, ze silniki diesla wymagają wysokiej "kultury" od kierowcy i nie wszyscy umieja dieslami jezdzic(wiem co pisze, mam to na co dzien). Na zbiorniku(58l) robie srednio 1100km. Klima i wszystkie dodatki są. Pozakładalem swiatla do jazdy dziennej, z zarówkami mam spokój(jeszcze się zadna nie spaliła). Silniki są bezawaryjne, przynajmniej ja nie narzekam. Zawieszenie ,przod i tył klasyczne, proste i dosc tanie w naprawie.Na trasie wrzucisz 5 i zapominasz o zmianie biegów. Na wycieczki wymarzony, na parkingi sie miesci ladnie. Na weekend jade w Bieszczady, na zbiorniku objadę spokojnie i jeszcze zostaje na jazde w domu. Takze z czystym sumieniem polecam Ci to autko. Masz pytania , pisz na PW, pozdrawiam i Wesolych Swiat. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System