Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) termostat


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Esox

Dyskutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 57

Posiadane auto: CC 903
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 18:34
Temat postu:

termostat


na trasie 60 km temperatura jaką osiaga to max nieco powyżej 50 stopni..To chyba nie jest ok?Po mieście wszystko jest wporządku -temperature normalna.Co moze być przyczyna tego i jaki koszt ewentualni naprawy.
Powrót do góry
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


eeee mam to samo juz od roku nawet troche wiecej... i do tego nie doszedłem Wink a termostat wymieniałem z 5 razy hehe
Powrót do góry
gadu-gadu
Esox

Dyskutant



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 57

Posiadane auto: CC 903
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2007, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


to widocznie ten typ tak ma
Powrót do góry
slades

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lis 2007, 14:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Tez tak mialem:D wymienilem termostat i pomoglo w 100%
Powrót do góry
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lis 2007, 10:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


ja juz wymienialem termostat z 5 razy ;/ moze te termostaty do Aisanow sa tak celowo robione ??
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 21 Lis 2007, 10:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
J23pl

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2007, 21:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Witam Wszystkich po raz pierwszy!

Ja też mam w swoim cieniasie ten problem - na postoju grzeje do 90 a w czasie jazdy temperatura spada. Termostat wymieniałem 3 razy - więc to nie to, zasłanianie wlotu powietrza też niewiele daje. KrOOpekkk - piszesz, o termostatach do Aisanow - jak to termostaty zależą od gaźnika czy jest jeszcze inny termostat oprócz tego na donym wężu?

Pozdrawiam

Witek
Powrót do góry
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2007, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


nie nie poprostu terostat przy Aisanie rozni sie taka rurka ze ja ma a do innych gaznikow jest tez tej rurki.
Powrót do góry
gadu-gadu
J23pl

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2007, 22:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Jeszcze coś mi przychodzi do głowy - umiejscowienie czujnika temperatury - czy to nie jest tak, czujnik przekłamuje, bo o ile sie nie mylę to jest umieszczony nad wydechem, który się nagrzewa i na postoju, kiedy powietrze idzie do góry ogrzewa tenże czujnik?

Pozdr.
Witek[/list]


Ostatnio zmieniony przez J23pl dnia Pon 26 Lis 2007, 21:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bosman900

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Clio, 1,2 16V, rocznik 2001
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 26 Lis 2007, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Proponuję sprawdzić termostat przed zamontowaniem - było o tym co nieco na forum. Można jeszcze sprawdzić czy nie jest popsuty termostat w filtrze powietrza ale to ma mały wpłayw + czy macie rurę doprowadzającą ciepłe powietrze do filtra.
Powrót do góry
J23pl

Czytelnik



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Lis 2007, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


A ja jeszcze podrążę - czy problemy z niedogrzaniem maja tylko cienkusie z zamontowanym Aisanem? Czy to czasem nie jest tak, że na taki stan rzeczy ma wpływ fakt, że termostat do niego jest inny i obieg wody też? Bo to nie jest problem za wcześnie otwierającego sie termostatu - wtedy łapałby szybko jakąś określoną temperaturę i ją trzymał, zresztą jak sie otworzy termostat wtedy dolny wąż od chłodnicy jest ciepły, a ja sprawdzałem - jest zimny, na wskaźniku 50 - 60 stopni p kilkunasto minutowej jeździe i wtedy ogrzewanie działa sprawnie, ale właśnie potrzeba tych kilkunastu minut a do 90 wzrasta tylko na postoju i ty jest zagwozdka - dlaczego? Czy to możliwe, żeby kilka minut na postoju tak podnosiło temperaturę silnika, a kilka minut jazdy tak go schładzało, zasłanianie chłodnicy niewiele pomaga jeśli w ogóle - wiec co?
Powrót do góry
decasper

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Uno 1.0, benz+LPG, 1993 r 5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lis 2007, 00:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Witam. Ja miałem identyczny problem. Zasłaniałem chłodnice tekturą, kombinowałem i nic z tego,. Wreszcie kupiłem sam wkład termostatu, wymieniłem i wszystko działa jak należy, Okazało się, że mój termostat wogóle sie nie zamykał, non stop miałem otwarty i tylko na postoju - w korku dochodziła temp do 90st, teraz jak jeżdzę to mam srednio 85-80 st.
Powrót do góry
gadu-gadu
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lis 2007, 07:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


powiedz mi czy wymieniałeś ten wkład w termostacie od Asiana? (tego co ma dodatkową rurkę?)
Powrót do góry
gadu-gadu
decasper

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Uno 1.0, benz+LPG, 1993 r 5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lis 2007, 13:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Wkłłąd czy do Aisana czy do Fos'a czy Webera jest identyczny, Byćmoże różni się sama obudowa termostatu. Choć tego w książce nie wyczytałem Smile

Ja mam AISANA i wkłąd kupiłem najzwyklejszy, troche sie namęczyłem przy wymianie, bo wszystko był otakei zasyfione w środku, ze stary wkład nie chciał wyjść Very Happy Ale teraz jestem zadowoly Smile I o ile cieplej w aucie Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lis 2007, 13:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


a możesz coś podpowiedzieć, w sensie jak wyjąć wkład z obudowy?
Powrót do góry
gadu-gadu
decasper

Dyskutant



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Uno 1.0, benz+LPG, 1993 r 5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lis 2007, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) termostat


Hehe, jasne Smile Wiec tak, ja miałem małe problemy, ale to nic Very Happy Pojechałem na działkę bo tam mam kanał (najlepiej to na kanale zorbić bo nie tzreba kombinować i sie schylać).
- Wchodzisz od auto,
-spuszczasz płyn chłodniczy
-luzujesz te srubki co trzymają obudowe termostatu i lekkko ją odhylasz - wylatuje woda z bloku silnika
- odkrecasz te gumowe wezyki od obudowy termostatu i wychodzi sz z nią spod samochodu
- potem ściągasz tą spręzynke zabezpieczajaca co jest na samej górze od wewnątrz - takie kółko rozcięte Very HappyVery HappyVery Happy
- i teoretycznie teraz powinno samo wszystko wypaść, ale u mnei był taki syf, ze nie dalo si etego nawet siłą wyciągnąć (w srodku jest taki kołnież - wygląda jak zakrętka od napoju z dziurami/wsadzona do srodka, pod nim jest sprężyna i na dole jest sam termostat). Ja pomogłem sobie śrubokrętem, młotkiem i dużą iloscia sily Very Happy i musialo wyjsc Very Happy Troche si epokrzywil ten kołniez , ale i tak był w westawie nowy Very Happy
- potem wszystko czyscisz dokladnie , zeby nie było syfu w srodku i skłądasz wszystko w odwrotnej kolejnosci czyli termostat->sprężyna->kołnież-> spręzyna zabezpieczajaca Very Happy i potem montujesz do rakiety i powinno dzialac Very Happy
U mnie dziala i jeste m zadowolony : D Jak cos to pisz Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Układ chłodzenia


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System