Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 11:52
Temat postu:

Prośba o opinie fiat Stilo


zwracam się z prośbą do was koledzy , koleżanki o wyrażenie opinii na temat tego autka, za wszelakie opinie będe wdzięczny http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11592369
-przebieg oryginalny( czy juz czas na rozrząd?, bo był nie wymieniany)
-miał stłuczkę (sprzedawca to potwierdził)....napraw lewy błotnik , widac ze do końca się nie udała Smile
-pełna dokumentacja, drugi właściciel
-cena w granicach 17tyś wyjdzie.
Pytanie zasadnicze czy warto, obecnie mam punto II i specem od stilo nie jestem ale fanem marki i chciałbym sie przerzucić na coś większego. Jak tu wygląda spalanie...ja w moim punto mam 1.2 16v i średnio mi wychodzi około 6l/100km (dodam ze lekką mam noge i 100km /h rzadko przekraczam
Laughing
dzięki
Powrót do góry
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 12:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


osobiście nie polecam silnika 1.6 bo pali tyle co 1.8 a osiągi prawie jak w 1.4 Ale jak się zdecydujesz podjedz do ASO podłączyć kompa i dowiesz się czy przebieg prawdziwy bo trochę dziwnie mały Wink rozrząd już dawno powinien być wymieniony Exclamation
Powrót do góry
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 12:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


tzn. przy moim stylu jazdy ile będzie palił?....ja na trasie swoim 6 w mieście do około 8!!
-oprócz spalania (większego od 1.2 i 1.4) jakieś specjalne dolegliwości tego silnika?
Powrót do góry
SYLWESTERS7

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnogród
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 19 Mar 2010, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


kolego bardzo dużo osób pisze że ten silnik idealnie chodzi na gazie!!
Powrót do góry
gadu-gadu
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 19:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


a coś możecie powiedzieć o stanie blacharki ze zdjęć
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 19:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aandin

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1,6 16V Active 5 SX, Chevrolet Aveo 1,2
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


Ze zdjęć nie,ale mam już trzeciego Fiata i w żadnym nie miałem problemów z korozją.Punto już mam 13 lat i nie ma ani jednego punktu z korozją a garażu nie posiadam.Co jak co, ale blachę Fiaty mają dobrą.
Powrót do góry
funyboy

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 186
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.braniewski
Posiadane auto: Renault clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Mar 2010, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


a widać że jakoś szczególnie malowany był?
Powrót do góry
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 19:04
Temat postu:

Co z nim zrobić ?


Witam,

zdecydowałem się poruszyć ten problem w tym dziale bo dotyczy on zamiaru sprzedaży Stilacza którego mam od 4 miesięcy, ale do sedna sprawy :

1. Na początku powiem szczerze, że uważam Fiaty Stilo za całkiem dobre auta jednak natrafiłem na dość wyjeżdżony egzemplarz z Francji zakupiony od Polskiego handlarza Sad Samochód był kupiony w lipcu br. iiiiii

2. Od początku były kłopoty tzn. nie miał mocy = pozbycie się katalizatora, trzeba było robić zawieszenie całe z przodu, hamulce (przód tył tarcze kocki), nowe oponki zimowe, nowy przepływomierz, overboost. Są cały czas takie detale jak pękniety przewod gumowy od turbinu, taka [cenzura]ólka a kosztuje chyba blisko 100 zł, trzeba wymienic też poduszkę od skrzyni (material ok 150 zł), robocizny juz nie licze bo sam bym to na szczescie zrobil.
Boje się kurcze że za jakiś czas pójdzie mi sprzęgło bo słychać docisk- czyli warto już zrobić cale sprzęgło. Samochód ma przejechane ponad 260 tys km i nie wiadomo co w nim siedzi. Zrobiłem nim na razie ok 6 tys i jak widać...dokładam.

3. Stilo mnie wyszło na ok 20 tys zł (rocznik 2001). Kupiony był za 15 tys zł. Moje pytanie brzmi a raczej proszę o poradę bo nie wiem co dalej robić : czy inwestować w niego, a uwierzcie ze brakuje mi już sil i kasy :-/ czy lepiej będzie go sprzedać i kupić np coś w benzynie albo młodszego rocznikowo ?
Tylko ze jak sprzedam to znowu dużo stracę.... ale może lepiej stracić niż dokładać ?

4. Może dla niektórych to jest nie wiele dołożyć do auta powiedzmy 4 tys w krótkim czasie ale dla mnie to oznacza ciężki zarobek. Co o tym sądzicie - szczerze ?

Dzieki - bartek

STILO 1.9 JTD 115 KM
2001 rocznik
~260.000 km
Powrót do góry
gadu-gadu
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Lis 2010, 00:17
Temat postu:

Re: Co z nim zrobić ?


ujmę to tak....
Pozbyłem się, zapewne straciłem, ale stwierdziłem, że życie w stresie z powodu samochodu jest prostackie, to ciągłe borykanie się z nowymi usterkami i mankametnami tego auta. Nawet śniło mi się po nocy to auto, te problemy i co będzie jak wstanę rano i pójde odpalić by pojechać do pracy.
To auto jest po prostu AWARYJNE, zrozumiałem to po dołożonych 3 tyś zł.
Jestem zadowolony, że sprzedałem... straciłem i pogodziłem się z tym ale jestem wolny od nerwów i od kosztów. Dla mnie tez ważny jest każdy grosz. A mogło być tylko gorzej o czym możesz poczytać w wątku http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=90735
do którego zapewne zagladałeś!

Moja rada: SPRZEDAJ I UWOLNIJ SIĘ!
Powrót do góry
zeflik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bravo 1,6 MJTD 2012
Piwa: 11/2
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 10:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


Ja bym jednak nie generalizował. Zależy jaki kto egzemplarz trafi. Ja też czasem coś naprawiam, ale nie sądzę aby częściej niż inny użytkownik 8-letniego auta.
A wykazywanie wyższości VW, szczególnie Fox, nad Stilo uważam za śmieszne. Smile
_________________
Marcin
Powrót do góry
zeflik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Bravo 1,6 MJTD 2012
Piwa: 11/2
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


Ja bym jednak nie generalizował. Zależy jaki kto egzemplarz trafi. Ja też czasem coś naprawiam, ale nie sądzę aby częściej niż inny użytkownik 8-letniego auta.
A wykazywanie wyższości VW, szczególnie Fox, nad Stilo uważam za śmieszne. Smile
_________________
Marcin
Powrót do góry
bart2888

Debiutant



Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 13:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


Witam,

wystawiłem go na Allegro. Moje zdanie jest takie. Stilo jest bardzo ładne z wyglądu (3D), są bezpieczne, mają bardzo dobre silniki diesla, ale kurcze siadają często podzespoły. Ja kupiłem egzemplarz dość wyjeżdżony i teraz pociągnął mnie za bardzo w dół

Jak coś się wydarzy ciekawego, mam na myśli sprzedaż to dam Wam znać jak to przebiegło wszystko, chyba że na autko nie będzie chętnych.

Nie chce zamieszczać linku do tego auta, więc jak coś to wpiszcie sobie na allegro Stilo z Katowic 1.9 (taki jasny zielony metalik) za 17.900 zł.

Możecie napisać swoją opinię jeśli chodzi o kwotę za ile Wy sprzedalibyście to cacko... na pewno mi to pomoże.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
hakos

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kątowni
Posiadane auto: VW FOX 1.2 o niebo lepszy niż STILO
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 19:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


zeflik napisał:
Ja bym jednak nie generalizował. Zależy jaki kto egzemplarz trafi. Ja też czasem coś naprawiam, ale nie sądzę aby częściej niż inny użytkownik 8-letniego auta.
A wykazywanie wyższości VW, szczególnie Fox, nad Stilo uważam za śmieszne. Smile

A gdzie Pan widzi porównanie tych dwóch samochodów w mojej wypowiedzi i wskazywanie wyższości FOXa nad Stilo?
Przecież to dwie inne klasy samochodów, a to że w profilu mam taki a nie inny zapis to tylko szczególne wskazanie na to, że jestem 100% bardziej zadowolony niż ze Stilo. Ale to subiektywne podejście, a opis nie ma zadania prowokacji....

pozdr!
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


Dziwne,że Wy tyle kasy w te stilony ładujecie, w tak krótkim czasie? Ja mam dwie sztuki , jtd i jakos mnie nie rujnują (sam robię przeglady). Jesli bym tyle musiał wkładać w nie -to trzeba kupic sobie sznurek i isc do lasu?!!!Jestem gosciem dobrze po 40-ce i wyleczyłem się z "Kubicomanii" i autka się sprawują git.Kupiłem dosłownie "parcha" z 2002r. za 13.500zl, zrobiłem już 35tys. od maja 09, poza rozrzadem, olejem, tuleja tylnej belki, lacznikami stabilizatorów nic nie robiłem, i auto dzien w dzien pracuje. Drugi jest do celów tzw. "reprezentacyjnych" i turystycznych.Na zbiorniku przejadę pół Europy i mam narzekać.??? Na koniec powtarzam raz jeszcze, kto nie umie jezdzic dieslem(szczególnie fiata) , niech da sobie spokój, szkoda jego zdrowia i nerwów. Niech kupi sobie coś z VW, jak kolega wyżej, a o fiacie niech zapomni.Pozdrawiam... Very Happy
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 27 Gru 2010, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Prośba o opinie fiat Stilo


Ja też kupiłem dość zajechanego stilo wsadziłem koło 10 łącznie z lakiernikiem bo był mocno ryśnięty bokiem, a do zrobienia były sprzęgło klocki i tarcze z przodu i z tyłu łożyska tył oba i jedno przód, wachacze oba z przodu tuleje belki z tyłu, EGR do wymiany bo padłą cewka. O drobnych [cenzura]łach nie wspomne. A auto miało 146 tyś. pewnego przebiegu. Więc z planowanych 22-25 wyszło 30. ale mam teraz 140KM potwora który nie sprawia mi problemów od dłuższego czasu, a cieszy. Poprostu od razu poprzedni właściciel powiedział mi że jak auto dało rady jechać to po co miał coś robić. A że tor rajdowy Nurburgring miał pod nosem to i katował go ile mógł. Za ten czas auto w serwisie było 4 razy. olej tylko wymieniał i zmienił rozrząd. Typowo włoskie podejście. A kupiłem w Niemczech:)

A jeśli chodzi o awaryjnośc to najgorsze przejścia mam z A6 2,5TDI bo ciągle sie coś tam psuło. 206 bo w kółko to samo czyli cewka i wtrysk na 1 cylindrze,a najlepiej spisywały sie FabiaSDI 450 tyś i 1 awaria(pękło łożysko w skrzyni) i 406HDI który 11 lat już słuzy nam. Partner1,6HDI którym w 3 lata zrobiłem 230 tyś. i tylko olejem zalewa silnik, a gazówka kolegi sie psuje co kilka tygodni. Wszystkie diesle poza 206. Z tego wnioskuje że jak sie trafi na auto tak sie spisuje. Ogólnie o wszystko trzeba dbać i zaglądać co jakiś czas. Choć jak sie auto uprze to nie ma zmiłuj. Pozdro
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System