Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 15:22
Temat postu:

wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


witam, szukałem ale nie znalazłem takiego tematu na forum wiec piszę.ogólnie to chciałbym to zrobic sam posiadam jakąs instukcje w ksiązce Naprawa Seicento , znajdujący sie w niej opis poszczególnych czynnosci nie jest poparty jakims rozrysowanym schematem gdzie co sie znajduje, a sam nie jestem w stanie tego ustalic gdyz nie jestem mechankiem. Tu od razu pytanie do doswiadczonych czy dam radę to zrobic czy sobie jednak to darowac? Jesli ktos moze mi w tym temacie pomóc to bardzo bede wdzieczny.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 15:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


A pomogę Ci. Odkręć pokrywę zaworów ( chyba to potrafisz zrobić) i pod tą pokrywą zobaczysz uszczelkę którą należy podmienić na nowa i powtórnie założyć pokrywę i zakręcić nakrętki. I po robocie Rolling Eyes Laughing
Powrót do góry
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 16:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


chodzi mi o to ze nie wiem gdzie znajdują sie takie elementy które według instrukcji trzeb odłączyc lub odkrecic i są to :
1odpowietrznik układu chłodzenie
2złacza konektorowe cewek zapłonowych
3wszystkie przewody paliwowe cieczy chłodzące itp
nie chce mi sie tego wszystkiego tu przepisywac
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


Coś nie pojmuję Shocked czy Ty chcesz zdjąć pokrywę głowicy, czy całą głowicę Question Bo jeśli głowice to jest dużo roboty i gdy nie masz wiedzy, to tego nie rób sam Exclamation
Powrót do góry
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


tak pokrywe tylko jednak, jak pisałem wczesniej posiadam taką książke Seicento - naprawiam sam i w niej są podane kolejne kroki jakie nalezy wykonac prze demoztażu tejze pokrywy ( te zeczy które popisałem w poscie wczesniej). A z tego co piszesz to wystarczy odkrecic ją bez odłaczania niczego.Widocznie do wymiany samej uszczelki wystarczy tylko to ale zeby ją jesszcze dodatkowo wyczyscic to musze ją wyją c całkowicie a to wiąze sie z odłączeniem wszystkiego od przepustnicy?
wiec kolejne pytanie czy jesli odkrece tą pokrywe bez odłączania tego wszystkiego to nie pozapowietrza sie nic i tak dalej czy nie bedzie zadnego problemu ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 22:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


Nic Ci się nie zapowietrzy.Odłącz wąż (odmę) z pod korka wlewy oleju, odłącz przewody wysokiego napięcia, możesz też odkręcić cewki, ale nie koniecznie, Odkręć, jak się nie mylę 8 śrub mocujących pokrywę o delikatnie podważ wkrętakiem lub postukaj w nią trzonkiem od młotka i powinna odkleić się od głowicy i już masz na wierzchu.
Powrót do góry
acer 1

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: renault megan scenik 1,9dci , seicento 900
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 07:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


Dołącze to tematu wymiany uszczelki pokrywy , mianowicie próbowałem ją sam wymienić ale po odkręceniu sześciu śrub dwóch nie mogę odkręcić tych od strony termostatu nie ma tam jak podejśc kluczem. Jest tam termostat i nie ma ruchu. I tu mam pytanie czy trzeba odkręcić termostat i spuścić płyn
Powrót do góry
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


wymieliłem sam , potrzebne tylko długie klucze ampulowe z główką na koncu no i oczywiscie kawałek rurki zeby załozyc na krótszy koniec
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System