Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 15:22
Temat postu:

wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


witam, szukałem ale nie znalazłem takiego tematu na forum wiec piszę.ogólnie to chciałbym to zrobic sam posiadam jakąs instukcje w ksiązce Naprawa Seicento , znajdujący sie w niej opis poszczególnych czynnosci nie jest poparty jakims rozrysowanym schematem gdzie co sie znajduje, a sam nie jestem w stanie tego ustalic gdyz nie jestem mechankiem. Tu od razu pytanie do doswiadczonych czy dam radę to zrobic czy sobie jednak to darowac? Jesli ktos moze mi w tym temacie pomóc to bardzo bede wdzieczny.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 15:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


A pomogę Ci. Odkręć pokrywę zaworów ( chyba to potrafisz zrobić) i pod tą pokrywą zobaczysz uszczelkę którą należy podmienić na nowa i powtórnie założyć pokrywę i zakręcić nakrętki. I po robocie Rolling Eyes Laughing
Powrót do góry
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 16:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


chodzi mi o to ze nie wiem gdzie znajdują sie takie elementy które według instrukcji trzeb odłączyc lub odkrecic i są to :
1odpowietrznik układu chłodzenie
2złacza konektorowe cewek zapłonowych
3wszystkie przewody paliwowe cieczy chłodzące itp
nie chce mi sie tego wszystkiego tu przepisywac
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


Coś nie pojmuję Shocked czy Ty chcesz zdjąć pokrywę głowicy, czy całą głowicę Question Bo jeśli głowice to jest dużo roboty i gdy nie masz wiedzy, to tego nie rób sam Exclamation
Powrót do góry
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


tak pokrywe tylko jednak, jak pisałem wczesniej posiadam taką książke Seicento - naprawiam sam i w niej są podane kolejne kroki jakie nalezy wykonac prze demoztażu tejze pokrywy ( te zeczy które popisałem w poscie wczesniej). A z tego co piszesz to wystarczy odkrecic ją bez odłaczania niczego.Widocznie do wymiany samej uszczelki wystarczy tylko to ale zeby ją jesszcze dodatkowo wyczyscic to musze ją wyją c całkowicie a to wiąze sie z odłączeniem wszystkiego od przepustnicy?
wiec kolejne pytanie czy jesli odkrece tą pokrywe bez odłączania tego wszystkiego to nie pozapowietrza sie nic i tak dalej czy nie bedzie zadnego problemu ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 22:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 23 Mar 2010, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


Nic Ci się nie zapowietrzy.Odłącz wąż (odmę) z pod korka wlewy oleju, odłącz przewody wysokiego napięcia, możesz też odkręcić cewki, ale nie koniecznie, Odkręć, jak się nie mylę 8 śrub mocujących pokrywę o delikatnie podważ wkrętakiem lub postukaj w nią trzonkiem od młotka i powinna odkleić się od głowicy i już masz na wierzchu.
Powrót do góry
acer 1

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: renault megan scenik 1,9dci , seicento 900
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 07:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


Dołącze to tematu wymiany uszczelki pokrywy , mianowicie próbowałem ją sam wymienić ale po odkręceniu sześciu śrub dwóch nie mogę odkręcić tych od strony termostatu nie ma tam jak podejśc kluczem. Jest tam termostat i nie ma ruchu. I tu mam pytanie czy trzeba odkręcić termostat i spuścić płyn
Powrót do góry
-thrill-seeker-

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): wyszków
Posiadane auto: seicento
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) wymiana uszczelki pod pokrywą głowicy - potrzebna instukcja


wymieliłem sam , potrzebne tylko długie klucze ampulowe z główką na koncu no i oczywiscie kawałek rurki zeby załozyc na krótszy koniec
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System