Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
granat110

Dyskutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: stilo 1.2
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 18:42
Temat postu:

Wymiana sprężyny przód.


Witam kolegów, dopadają mnie same nieszczęścia, niedawno wymieniłem rozrząd w ASO koszt 550zł. Powiedzieli że jeszcze pompa wody do wymiany ale nie miałem już kasy i jeszcze poczekam. Dzisiaj wyjeżdzam z garażu coś trzasło, okazało się że kawałek lewej sprężyny, dokładnie około 10cm. zwoju od dołu. Samochód stał równo więc pojechałem tylko nie wiem czy mogę jeżdzic???? Teraz mam pytanie czy dam radę sprężynę wymienic sam?? Boję się że wASO wymiana przewyższy wartośc tego auta??? Proszę o jakieś wskazówki odnośnie wymiany. A najlepiej punkt po punkcje. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 18:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Kolego jak masz trochę pojęcia, narzędzia i kawałek garażu to spokojnie dasz radę. Wiąże się to z wyjęciem całej kolumny i z rozebraniem jej. Będzie Ci potrzebny ściągacz do sprężyn. Jak nigdy tego nie robiłeś to lepiej jedź do jakiegoś warsztatu za stronę zapłacisz max 50zł. Na twoim miejscu wymieniłbym spręzyny z prawej i lewej strony.
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
ABM

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Croma JTDm 150, Doblo 1.6 MJTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 19:34
Temat postu:

Re: Wymiana sprężyny przód.


Musisz tylko pamiętać o prawidłowym zamontowaniu sprężyny, górnego łożyska i mocowania. Sprężyna w Stilo nie jest symetryczna w żadną stronę, trzeba ją założyć odpowiednio góra-dół i wewnątrz-zewnątrz. Górne łożysko ma wycięcie a mocowanie wypustek z dziurką, muszą być w jednej pionowej linii z dziurką w nadwoziu na zewnątrz amortyzatora, muszą być skierowane na zewnątrz nadwozia w stronę koła.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Postawisz browara to Ci podpowiem Razz Podobna robota jak w Puncie. Porównaj tu: http://punto.autokacik.pl/oldorg/autokacik/index.htm w dziale Zrób to sam

Ostatnio zmieniony przez archive_26 dnia Pią 26 Mar 2010, 21:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Abramsik

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): teraz Wawa
Posiadane auto: Fiat STILO 1,6 Active 5D 2004
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 21:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Tu masz kolego dobrego manuala http://www.fiatstilo.eu/download/category/1-tutoriale. Zanim jednak powalczysz sam sprawdź czy twój Stilon nie łapie się na akcje serwisową Fiata zw. z pękającymi sprężynami na przodzie. Moze uda ci się to zrobić za Free. W ASO sprawdzą po VINie i masz odpowiedź. Pozdro
PS. Jak już będziesz walczył ze sprężynami popatrz na amory jedna robota
_________________
Abramsik
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 21:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
granat110

Dyskutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: stilo 1.2
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Dziękuję za odpowiedzi, chyba spróbuję wymienic sam tylko teraz jakie sprężyny kupic chyba nie oryginały bo jak widac pękają? A cha czy ja mogę z pękniętym kawałkiem tej sprężyny jechac jakby co do warsztaty czy tylko na lawecie?
Kolego Abramsik ta strona którą podałeś to tylko strony z google sprecyzuj lepiej jak możesz.
Powrót do góry
Abramsik

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): teraz Wawa
Posiadane auto: Fiat STILO 1,6 Active 5D 2004
Piwa: 6/2
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 00:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Spr. z tej strony http://www.fiatstilo.eu/. Jak nie linkiem to poprostu wbij w wyszukiwarkę. To str. zrobiona przez kolegę z naszego forum. Jeśli chodzi o jazdę, mnie jak w lutym padła sprężyna zrobiłem ok 40 km zanim dojechałem do mechanika. Trochę ostrozniej bez szaleństw ale nawet jesli będziesz trochę "przekoszony" to nic się nie stanie. Co do zamienników sprężyn, jest wiele, które można założyć. Musisz poszukać na forum a wszystko znajdziesz - tematy były wcale nie tak dawno poruszane. Wybór należy do Ciebie czy orginał, czy i jaki zamiennik. Na Alle... znajdziesz tysiące. Ja za podp mojego mechanika po pęknięciu sprężyny zmieniłem: sprężyny Magnum (opinie są różne) amory KYB (twarde). Swoje odczucia po wymianie opisałem w "Gumowym prowadzeniu". Jednak po dwóch miesiącach jestem zadowolony Staszek jest znacznie twardszy ale mnie to odpowiada. Ale sprawdź tą akcję serrwisową założą Ci orginały. Pozdro jak pomogłem postaw browarka
_________________
Abramsik
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jakub77

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Stilo 1.9jtd Multiwagon '03
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 14:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Abramsik napisał:
Ale sprawdź tą akcję serrwisową założą Ci orginały.
Z tego co się orientuję , to ta akcja obejmowała tylko i wyłącznie założenie/wymianę osłon na dolną część sprężyny, a nie wymianę sprężyn. Jeśli jestem w błędzie, to poprawcie mnie.
Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 14:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Abramsik napisał:
Zanim jednak powalczysz sam sprawdź czy twój Stilon nie łapie się na akcje serwisową Fiata zw. z pękającymi sprężynami na przodzie. Moze uda ci się to zrobić za Free. W ASO sprawdzą po VINie i masz odpowiedź.


Zaniepokojony dziwnymi delikatnymi zgrzytami w przednim zawieszeniu mojego auta i zainspirowany postem Abramsika pojechałem do ASO sprawdzić czy moje autko łapie się na aukcję serwisową i okazało się, że jak najbardziej i w poniedziałek jadę na naprawę. Facet z ASO powiedział, że wymieniają sprężyny (przynajmniej tak go zrozumiałem) i zakładają jakąś osłonę a to wszytsko za free. Więc Tobie kolego też radzę wizytę w ASO nawet jak Ci nie wymienią sprężyn to muszą rozebrać cała kolumnę i zamiast sprężyn starych poprosisz ich aby wrzucili nowe które im dostarczysz. Zaoszczędzisz na wymianie.

Ale powtarzam jeszcze raz. Kierownik ASO powiedział ze wymieniają też sprężyny.[/code]
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
granat110

Dyskutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: stilo 1.2
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 14:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


Dzięki w poniedziałek spróbuję w ASO zapytac i powiadomię forum co mi powiedzieli.
Powrót do góry
the_pablo

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 15:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


pitus1985 napisał:
Ale powtarzam jeszcze raz. Kierownik ASO powiedział ze wymieniają też sprężyny.[/code]


jak zmienia Ci sprezyny to jestes niesamowitym farciarzem, mi zmienili tylko oslony

o akcji serwisowej: http://www.motoryzacyjny.net/aktualnosci176.html
Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 16:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


the_pablo napisał:
pitus1985 napisał:
Ale powtarzam jeszcze raz. Kierownik ASO powiedział ze wymieniają też sprężyny.[/code]


jak zmienia Ci sprezyny to jestes niesamowitym farciarzem, mi zmienili tylko oslony

o akcji serwisowej: http://www.motoryzacyjny.net/aktualnosci176.html


Kolego absolutnie nic nie dodaje od siebie, przestawiam tylko to co powiedzial mi gość z ASO. Zapytałem grzecznie czy jeśli sprężyny będa uszkodzone to czy też mi wymienią. On powiedział, że tak. Może nie wiedział i w poniedziałek będzie się wykręcał. Opowiem szczegółowo jak wyglądała sprawa akcji serwisowej u mnie jak już będę po niej Wink
_________________
>>STILO<<
Powrót do góry
gadu-gadu
the_pablo

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD SW
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 27 Mar 2010, 16:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


miejmy nadzieje ze pomyli sie na Twoja korzysc i bedziesz mial i nowe sprezynki i oslonki Smile

Pozdrawiam i zycze powodzenia
Powrót do góry
granat110

Dyskutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: stilo 1.2
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Wymiana sprężyny przód.


No jestem po wymianie sprężyn, musiałem kupic, gratis nie udało się . Kupiłem firmy KYB(KAYABA) za 100zł. sztuka. Oryginalne 250zł szt. Wymiana w ASO 200zł + 60 zł. jeden łącznik stabilizatora(oryginalny) nie szło go odkręcic taka rdza i trzeba było przeciąc. Czas pracy 3 godziny. Twardośc pojazdu po wymianie nie zmieniła się, Stilo podniósł się o 2 cm do góry.
Powrót do góry
izusiia

Czytelnik



Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Fiat Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Mar 2013, 22:38
Temat postu:

sprezyny fiat stilo


Witam. Mnie też mechanik zmienił sprężyny przód na KYB i jest strasznie nie zadowolona :/ auto mam z przodu dużo wyższe :/ nie wiem co teraz? Reklamować to? Bo to przecież sportowe auto a nie Monster Truck wrrr.. co o tym sadzicie? Niby mówi że może auto siądzie, ale co jeśli nie ? Czy może wymienić na inne, niższe? Ale czy są jakieś niższe? Proszę o rade
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System