Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johann

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat Albea EL 1.2 16V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 23:28
Temat postu:

Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


Witam wszystkich serdecznie. Niedawno kupiłem Albeę rocznik 2003. Trapi mnie jedna wątpliwość, a mianowicie podczas rozpędzania woza na 2 i 3 biegu tak do 3 tyś obrotów silnik wydaje dziwne bulgoczące dźwięki. Powyżej 3 tyś. oraz na 4 i 5 biegu tego nie słychać. Co to może być? Poprzedni właściciel twierdzi, że ten motor pracuje tak od nowości. Czy spotkaliście się z czymś takim? Czy to normalne?
Z góry serdeczne dzięki za porady Smile
Powrót do góry
marcin1979

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabina
Posiadane auto: peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 16:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


mam albeę od 2003 roku ma przejechane 170000 tyś.i silnik i skrzynia pracujej rewelacyjnie bez żadnych bulgotów a lubie żwawo jeżdzić, więc nie słuchaj się poprzedniego właściciela.Dziwny dżwięk może być spowodowany przez zerwaną poduszke skrzyni biegów to jest najczęstrzy objaw.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 09:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


może te odgłosy to zapowietrzona nagrzewnica,
Powrót do góry
miki_w

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 22:14
Temat postu:

bulgotanie silnika na 2 i 3 biegu


Witam! Jestem posiadaczem Albei także z 2003roku z silnikiem 1.2. 16V. W swoim aucie słyszę podobny objaw, mam przejechane 110tyś, samochód jest autoryzowany w ASO. Wydaje mi się, że odgłosy te pojawiły się lub nasiliły się po zmianie miejsca zamieszkania, gdzie muszę dojechać po wyboistej drodze. Identyko pasuje do opisu. Coś bulgocze ale tylko na 2-3biegu i do 3tys obrotów. Poduszka pod skrzynią nigdy nie była wymieniana. Tak na pierwszy rzut oka na postoju przy pracującym silniku czuć, że jest dosyć luźna, chyba trzeba udać się do mechanika. Co o tym sądzicie, czy ciągnąc dalej diagnostykę tego elementu? Czy w tym samochodzie jest to przypadłość częsta? Kiedyś słyszałem w serwisie, że gość wymieniał tą poduszkę po 80tys, niestety nie pamiętam z jakich powodów. Dodam tylko, że skrzynia biegów chodzi lekko, nie ma problemów z wrzucaniem biegów, nie ma żadnych wycieków ( z silnika i skrzyni), itp. Dzięki za info
Powrót do góry
miki_w

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 15:06
Temat postu:

jeszcze raz bulgotanie


Witam ponownie. W dniu dzisiejszym dzwoniłem do ASO w sprawie owego bulgotania. Uzyskałem info, że z dużym prawdopodobieństwem jest to wina poduszki pod skrzynią biegów i, że jest to częsta dolegliwość. Natomiast serwisant powiedział, że są dwie poduszki pod skrzynią biegów i że dopiero w ASO da się ustalić która to lub też obie są przyczyną tych dolegliwości. Oczywiście cena spora. Poduszka przednia ok 50, tylna 140, robocizna 160. Chyba poszukam coś we własnym zakresie. Pozdrawiam i Wesołych Świąt

proponuje zapoznać sie z regulaminem, szczególnie pkt 20
Ralphi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 15:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcin1979

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabina
Posiadane auto: peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


przeważnie pada poduszka tylna skrzyni ,demontaż jest prosty wystarczy tylko kanał choć ja to zrobiłem bez kanału ,podlewarowałem auto wczołgałem sie pod niego odkręciłem trzy śruby mocujące i to tyle.Moja poduszka wytrzymała 150000 tyś.km.
Powrót do góry
bo

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: fiat albea 2004 1,2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


Ostatnio musiałem wymienić 2 poduszki - objawami było szarpanie przy ruszaniu i stuki na każdym wyboju. Bulgotania nie słyszałem...
Powrót do góry
miki_w

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 08:48
Temat postu:

bulgotanie


witam!!! Mam pytanie do marcina 1979. Czy przy wymianie bez kanału bo takowego nie mam jest potrzeba podpierania skrzyni biegów???? Czy przy odkręceniu tych śrub od poduszki ona nie wypadnie??? Dzięki za odpowiedź. WESOŁYCH ŚWIĄT
Powrót do góry
marcin1979

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabina
Posiadane auto: peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 1/3
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 14:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


tak należy podepszeć skrzynie przy łapie poduszki najlepiej lewarkiem wtedy jest możliwość regulacji góra dół.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Albea ) Bulgot w silniku na 2 i 3 biegu


Ja wymieniłem wszystkie poduszki , tej od kierowcy prawie nie było , pod skrzynią latała, tylko silnikowa od pasażera wyglądała jako-tako.
Natomiast po wymianie poduszek pojawiło się dziwne chrobotanie podczas przyspieszania - właśnie na 2-3 biegu . Dochodzi z okolic lewej strony komory silnikowej, czyli jakby nowa poducha chrobotała . (poduchy ricambi originali Smile Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Albea »

Opinie o samochodach Fiat Albea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Albea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

20) ..... »

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System