Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaru

Auto Maniak



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 520
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Renault Megane 1,6 16V 2003r.
Piwa: 23/11
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 11:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


4pluton - w CC akurat świecenie tej kontrolki ładowania jest niemal równoznaczne z brakiem ładowania. Podobnie brak żarówki lub jej spalenie - nie płynie wtedy prąd wzbudzenia do mostka i ładowania nie będzie.
Jak piszą koledzy wyżej - najlepiej wymienić regulator i mostek lub oddać alternator do regeneracji.
Już przerabiałem na własnej skórze uszkodzony alternator i przymusowy postój na trasie. Bez ładowania da się przejechać max 100km, aż akumulator nie padnie - istnieje też ryzyko totalnego "zarżnięcia" akumulatora - wtedy koszt jest podwójny, bo oprócz naprawiania alternatora trzeba jeszcze kupić akumulator.
Powrót do góry
gadu-gadu
stoned

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: CC 704 ED Webber '92
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


Ja jeździłem na żarzącej sie diodzie przez 2 lata prawie, ładowanie było dobre. Zatarły sie łożyska, kupiłem używany altek na allegro za 50 zł. Wymieniłem, założyłem nowe szczotki, ładowanie książkowe i dioda już nie świeci.
Powrót do góry
Vys0

Dyskutant



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City
Posiadane auto: Toyota Yaris Verso, 1.5 benzyna, 2005
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 19:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


To się podepnę i o radę poproszę.

Kontrolka świeci od dłuuugiego czasu - ale autko działa cały czas. Aku sprawny, po domowej regeneracji rozrusznika kręci od pierwszego dotknięcia.
No ale świecąca dioda jednak nieco irytuje. Do tego zaczyna być słychać jakiś szum z okolic altka (tak na słuch to właśnie od niego).
No to - przy okazji zabawy z linką gazu, postanowiłem i altka ruszyć. Odkręciłem śrubę od regulacji, odkręciłem śrubę poniżej (teoretycznie od mocowania, ale może coś źle zrobiłem) - obie na klucz 17.
No i schody - mimo całkowitego przesunięcia altka w stronę wlewu oleju - pasek nie chce zejść. Odkręcenie korka wlewu oleju, jeszcze przesunięcie o parę mm - nic nie dało.
No nic - może po zdjęciu altka da się pasek zdjąć. No do łapię za altka - i próbuję go wyciągnąć. Gdzie tam - ani drgnie. Na osi śruby mocującej się przekręca. Ale wyjść z budy nie chce.
Czy śruby powinny wyjść ? A może muszę zdjąć przedni zderzak, żeby mieć dostęp do czegoś, co przeoczyłem ... no ale z kolei nigdzie o tym nie piszą (co najwyżej przy 900 o nadkolu). Jak do tego podejść :/
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 21:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


jak miałem jeszcze cc 700 i wymieniałem łożysko w altku ściągałem przedni zderzak nie dałem rady inaczej
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


zapewne łożysko to przy kole pasowym, często pada a do drugiego ciężej sie dobrać, lepiej wymień bo jak przypadkiem się rozsypię i się z blokuje to będzie problem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 21:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 21:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


Witam,

Jestem tu nowy - na forum fiata i chciałbym na początku wszystkich pozdrowić.

Chciałbym podbić temat, ponieważ u mnie po zakupie mojego 18-letniego CC 1100 też od jakiegoś czasu się to pokazuje. Nie wiem z czym jest to związane. Fakt, autko stoi do remontu już ponad rok na dworze (jakoś nie mam czasu się za niego wziąć). Jednakże po odpaleniu i wszytko jest ok. Natomiast po przejechaniu około 20 metrów zapala się (żarzy) kontrolka akumulatora. Zwiększanie obrotów nie przynosi żadnych rezultatów, ale przecież nie o to chodzi.
Oprócz tego silniczek chodzi jak burza i ten dźwięk ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System