Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaru

Auto Maniak



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 520
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Renault Megane 1,6 16V 2003r.
Piwa: 23/11
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 11:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


4pluton - w CC akurat świecenie tej kontrolki ładowania jest niemal równoznaczne z brakiem ładowania. Podobnie brak żarówki lub jej spalenie - nie płynie wtedy prąd wzbudzenia do mostka i ładowania nie będzie.
Jak piszą koledzy wyżej - najlepiej wymienić regulator i mostek lub oddać alternator do regeneracji.
Już przerabiałem na własnej skórze uszkodzony alternator i przymusowy postój na trasie. Bez ładowania da się przejechać max 100km, aż akumulator nie padnie - istnieje też ryzyko totalnego "zarżnięcia" akumulatora - wtedy koszt jest podwójny, bo oprócz naprawiania alternatora trzeba jeszcze kupić akumulator.
Powrót do góry
gadu-gadu
stoned

Debiutant



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: CC 704 ED Webber '92
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


Ja jeździłem na żarzącej sie diodzie przez 2 lata prawie, ładowanie było dobre. Zatarły sie łożyska, kupiłem używany altek na allegro za 50 zł. Wymieniłem, założyłem nowe szczotki, ładowanie książkowe i dioda już nie świeci.
Powrót do góry
Vys0

Dyskutant



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3City
Posiadane auto: Toyota Yaris Verso, 1.5 benzyna, 2005
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 19:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


To się podepnę i o radę poproszę.

Kontrolka świeci od dłuuugiego czasu - ale autko działa cały czas. Aku sprawny, po domowej regeneracji rozrusznika kręci od pierwszego dotknięcia.
No ale świecąca dioda jednak nieco irytuje. Do tego zaczyna być słychać jakiś szum z okolic altka (tak na słuch to właśnie od niego).
No to - przy okazji zabawy z linką gazu, postanowiłem i altka ruszyć. Odkręciłem śrubę od regulacji, odkręciłem śrubę poniżej (teoretycznie od mocowania, ale może coś źle zrobiłem) - obie na klucz 17.
No i schody - mimo całkowitego przesunięcia altka w stronę wlewu oleju - pasek nie chce zejść. Odkręcenie korka wlewu oleju, jeszcze przesunięcie o parę mm - nic nie dało.
No nic - może po zdjęciu altka da się pasek zdjąć. No do łapię za altka - i próbuję go wyciągnąć. Gdzie tam - ani drgnie. Na osi śruby mocującej się przekręca. Ale wyjść z budy nie chce.
Czy śruby powinny wyjść ? A może muszę zdjąć przedni zderzak, żeby mieć dostęp do czegoś, co przeoczyłem ... no ale z kolei nigdzie o tym nie piszą (co najwyżej przy 900 o nadkolu). Jak do tego podejść :/
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 21:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


jak miałem jeszcze cc 700 i wymieniałem łożysko w altku ściągałem przedni zderzak nie dałem rady inaczej
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 21:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


zapewne łożysko to przy kole pasowym, często pada a do drugiego ciężej sie dobrać, lepiej wymień bo jak przypadkiem się rozsypię i się z blokuje to będzie problem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 21:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 21:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) kontrolka akumulatora cały czas świeci - przygazuje gaśnie


Witam,

Jestem tu nowy - na forum fiata i chciałbym na początku wszystkich pozdrowić.

Chciałbym podbić temat, ponieważ u mnie po zakupie mojego 18-letniego CC 1100 też od jakiegoś czasu się to pokazuje. Nie wiem z czym jest to związane. Fakt, autko stoi do remontu już ponad rok na dworze (jakoś nie mam czasu się za niego wziąć). Jednakże po odpaleniu i wszytko jest ok. Natomiast po przejechaniu około 20 metrów zapala się (żarzy) kontrolka akumulatora. Zwiększanie obrotów nie przynosi żadnych rezultatów, ale przecież nie o to chodzi.
Oprócz tego silniczek chodzi jak burza i ten dźwięk ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System