Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pabloBP

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 12:26
Temat postu:

Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Witam posiadaczy Fiatów a w szczególności modelu stilo. Posiadam fiata 1.9 JTD z 2002 roku. Problem polaga na tym że podczas ruszania z pierwszego biegu auto traci na mocy, puszczając przy tym czarna chmurę z wydechu, nie chce się rozpędzać. Odnoszę wrażenie jakby turbina wogóle nie działała. Problem znika gdy "podciągnę" obroty sprzełem. Gdy złapie wyższe obroty wszystko wraca do normy. Dzieje sie to głownie przy ruszaniu, gdy obroty silnika są niskie. Przyzwyczaiłem sie już by nie ruszac ze zbyt niskich obrotow, podbijając je przy ruszaniu, lecz problem zaczął pojawiac sie co raz częściej. Teraz przy przebijaniu z biegu pierwszego na drugi potrafi sie na chwilę przydławić i puścić czarną chmurę. Ostatnio nawet nie pomogło delikatne przygazowanie. Przy wcisniętym do końca pedale gazu, strzałka obrotomierza bardzo powoli się podnisiła (auto cały czas dymiło z wydechu) dopiero w polowie obrotów na tarczy obrotomierza strzałka gwałtownie strzeliła w górę i wszystko wróciło do normy. Jesli jest wszystko ok autko jezdzi pięknie, żwawo przyspiesza, ani grama dymu z wydechu. Co sie dzieje z moim stilo???

[img]http://yfrog.com/9estilovj[/img]
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 12:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Ogólnie to gratuluję.. jesli występują jakiekolwiek objawy niesprawności-zwłaszcza jednostki napędowej, to nie ma sie co "przyzwyczajać" tylko od razu naprawiać..

nie wiem czy wiesz kolego ale samochód to nie perpetum mobile.. i jesli coś szwankuje, to sie samo nie naprawi, a ignorowanie, zwłaszcza silnika, czy też układu doładowania prowadzi tylko i wyłącznie do powaznych uszkodzeń..

i w taki sposób brak wymiany np. głupiej uszczelki, czy niewyczyszczenie zaworu, poprzez długa jazdę z tymi objawami po prostu niszcz silnik..

A później biadolenia jaki to fiat usterkowy

najlepiej sprawdź zawór sterowania turbiną, który może sie przycionać, i dlatego na nioskich obrotach turbina nie pracuje jak powinna co skutkuje brakiem przyspieszenia..

W ogóle to co masz na myśli pisząc "niskie obroty" a co "podnoszenie sprzęgłem do wysokich" jakie zakresy?

sam czarny dym to niespalone paliwo, i obja bardzo czesto występuje przy skasowanych wtryskiwaczach, aczkowliek może być tak że dym pojawia sie ponieważ dajeś mu ostro w rure i dopiero puszczasz sprzęgło.. wtedy byłby to w miare normalny objaw..

A tak w ogóle, to o braku mocy, to jest tu tematów na miesiąc czytania, wystarczy poszukać, a nie iść na łatwizne..
Powrót do góry
pabloBP

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Auto kupione było miesiąc temu. Mechanik powiedział mi że byc może długo stało więc muszę troche pojeździć i zobaczyć czy problem bedzie sie powtarzał. Jak narazie jezdziłem nim dosłownie kilka razy i problem nie minął, dlatego też napisałem o "przyzwyczajeniu" ruszania z troszeczkę wyższymi obrotami Wink Co mam na myśli pisząc niskie obroty? Podczas ruszania z około 1000obr/min silnik się przydławia i nie chce ciągnąc, muszę więc podciągnąć obroty (balansując pedałem gazu i sprzęgła) do około 1500-2000 tys by wszystko wróciło do normy. Czarny dym pojawia mi sie tylko podczas momentu tego "przydławienia". Nie daję mu w dupę bo nie o to przecież chodzi. Nie mam problemów w trasie, przy przyspieszaniu podczas wyprzedzania itp, jedyny szkopuł to ten moment przydławienia przy starcie z jedynki, no i czasem przy zmianie biegu z pierwszego na drugi Confused To że temat braku mocy to rzeka to wiem, czytałem też wszystkie posty ale nie znalazłem nic co by pasowało pod objawy w moim aucie, a że jestem tu nowy i zaczynam swoj udział na tym forum takim postem a nie innym to nie świadczy ze idę na łatwiznę.. Pomimo tego dziękuję za zainteresowanie w temacie.
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Zmień mechanika..

spradź zawór sterowania turbiną.. w 90% podobnych przypadków, właśnie on jest winny..
Powrót do góry
Borsuk22

Debiutant



Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115KM
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


proponuje wyczyścić egr i przepustnice. najlepiej pojechać na serwis i za pomocą kompa sprawdzić czas zamykania się egr. gdy jest uszkodzony zamyka się za późno co jest powodem spadku mocy i kopcenia. w momęcie gdy auto wejdzie na obroty i zamknie się egr moc wraca i przestaje kopcić.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pabloBP

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Dzięki zaki1989. Jeśli się orientujesz to ile trzeba szykować gotówki na wymianę tego zaworu, bo myślę że to będzie słuszna diagnoza z Twojej strony, ponieważ pow 2 tys obr auto zachowuje sie dosłownie tak jakby ktoś włączył przycisk turbo Smile Pozdrawiam i smacznego jajka życzę. Po świętach jak wymienię ten zawór to dam znać co i jak. Druga sprawa to sky window, ale to już inna historia i nie w tym poście Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
pabloBP

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Borsuk22 napisał:
proponuje wyczyścić egr i przepustnice. najlepiej pojechać na serwis i za pomocą kompa sprawdzić czas zamykania się egr. gdy jest uszkodzony zamyka się za późno co jest powodem spadku mocy i kopcenia. w momecie gdy auto wejdzie na obroty i zamknie się egr moc wraca i przestaje kopcić.


borsuk22, czy komp wykaże mi błąd który pojawia się tylko podczas ruszania auta? Na biegu jałowym wszystko jest ok, tak samo jak dodanie gazu. Problem pojawia się tylko pryz ruszaniu
Powrót do góry
gadu-gadu
asc

Dyskutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krk
Posiadane auto: Stilo 3D JTD
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 13:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Kolego PabloBP.. na Twoim miejscu nie myslalbym o wymianie EGR'a. Wyczysc sadze z zaworu i przepustnicy i zaślep zawor (temat opisany juz na forum). Pozbedziesz sie problemu raz a skutecznie i tanio. Co do tematu zaworu sterowania turbiny - tez polecam go wyczyscic od razu przy tej samej robocie. Bedziesz mial dwa tematy zamkniete, a wszystko za mala kase.

Jesli czujesz sie na silach zrobisz to sam - materialy dostepne sa na forum, jesli znajdzesz kogos, kto zrobi to za Ciebie, to nie daj sie naciagnac na duza kase.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Dokładnie, 2 godzinki i wszystko wyczyszczone, teraz można to robić nawet pod chmurką.. Smile
Powrót do góry
pabloBP

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Dzieki Panowie za rady. Dlatego wolałem się dowiedzieć czegoś tutaj na forum niż słuchać kitów u mechaników
zaki1989 napisał:
Dokładnie, 2 godzinki i wszystko wyczyszczone, teraz można to robić nawet pod chmurką.. Smile

No to gitara, tylko że z reguły jestem mocniejszy w jednośladach a auta to moja słabsza strona, więc dam to zaprzyjaźnionemu mechaniorowi. Na wyspach deszcz zapina więc nawet pod chmurką nie dało by rady Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
samochodzik

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 7

Posiadane auto: fiat stilo 1,9jtd dynamic 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 14:58
Temat postu:

czyszczenie zaworu overboost


Kolego sprawdź zawór overboost,jest on odpowiedzialny za ciśnienie doładowania,znajdziesz manuala jak go wyczyścić na auto-kąciku Pozdrowienia dla Stilo-maniaków,Wesołych Świąt
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 15:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


@samochodzik Overbost= zawór sterowania turbiną.. Very Happy
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 17:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Zacznij lepiej od sprawdzenia szczelności dolotu powietrza - pewnie masz którąs rurę pękniętą
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 17:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Podepnę się pod temat, o czym może świadczyć to że niekiedy podczas dynamiczniejszego przyspieszania szczególnie na drugim i trzecim biegu w granicach 3000 obrotów autko dostaje delikatnej zadyszki, tzn nie idzie równo tylko na 1-2sek jest spadek mocy mimo iż pedał gazu jest wciśnięty (efekt podobny do tego jak by ASR się włączał) po czym znowu auto idzie równo. Nie zauważyłem nadmiernego kopcenia.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
pabloBP

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 19:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Dławi się przy ruszaniu, brak mocy, kopci!


Maciek-156 napisał:
Zacznij lepiej od sprawdzenia szczelności dolotu powietrza - pewnie masz którąs rurę pękniętą


wszystkie rurki są ok. Właśnie skończyłem czyścić zawór EGR (dostęp jest taki ze trzeba miec naprawde zręczne palce Cool Zawalony był sadzą ze chej, trzpień przy czujniku nie chodził wogóle. Wyczyściłem na błysk traktując wd40. Ktoś pisał ze powinien chodzić płynnie. Chodzi płynnie, owszem, ale przy wcisnienciu do konca i przy ostatecznym wyjsciu trzpiuenia wyczuwalne jest "tykanie" tak ma byc? Nie doszedłem jeszcze do zaworu sterowania turbiny, musze go najpierw znaleść, ale już dzień mi na to nie pozwala wiec zabiorę sie za to jutro. Dzięki jeszcze raz za wszystkie sugestie i wskazówki Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System