Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukasz.elmo

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Srem
Posiadane auto: Fiat ducato 2.3 jtd,2002 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Kwi 2010, 19:58
Temat postu:

Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


Witam.Panowie,może mógłby mi ktoś pomóc?Prosze!!!!!Chce kupić FIATA DUCATO.Wczoraj oglądałem rok 2002 ,2.3 jtd.Auto oki tylko zastanowiła mnie jedna rzecz,wsiadłem do auta i pedał sprzęgła był w połowie co pedał hamulca,biegi wchodziły ale jak się puszczało sprzęgło to brało zaraz od dołu ,nie normalne zjawisko.Gostek tak przyprowadził i twierdzi,że tak było.Wiem,że jest to sprzęgło hydrauliczne,a nie na linki i nie ma regulacji,ale jak silnik był odpalony to podniosłem pedał w góre i był równo z hamulcem czyli jak ma być ale znowu po wcisnięciu sprzęgła i włączeniu biegu to auto ruszało jak pedał był w górze,w ostatniej fazie,czyli odwrotna sytuacja.Co to może być?Może to być wina zapowietrzonego sprzęgła czy już kończącego się sprzęgło,dodam że auto ma 99 tyś km.Jeżeli jest zapowietrzone to można to odpowietrzyć na miejscu,pójdzie tam dojść do odpowietrznika,czy kanał tylko zostaje?Jak się autem jedzie to się sprzęgło nie śliska,tylko na samej górze teraz łapie.Prosze o pomoc w tej sprawie bo chciałbym uniknąć przykrych niespodzianek.Prosze o odpowiedź i Wesołych świąt
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 11:50
Temat postu:

Re: Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


lukasz.elmo napisał:
Witam.Panowie,może mógłby mi ktoś pomóc?Prosze!!!!!Chce kupić FIATA DUCATO.Wczoraj oglądałem rok 2002 ,2.3 jtd.Auto oki tylko zastanowiła mnie jedna rzecz,wsiadłem do auta i pedał sprzęgła był w połowie co pedał hamulca,biegi wchodziły ale jak się puszczało sprzęgło to brało zaraz od dołu ,nie normalne zjawisko.Gostek tak przyprowadził i twierdzi,że tak było.Wiem,że jest to sprzęgło hydrauliczne,a nie na linki i nie ma regulacji,ale jak silnik był odpalony to podniosłem pedał w góre i był równo z hamulcem czyli jak ma być ale znowu po wcisnięciu sprzęgła i włączeniu biegu to auto ruszało jak pedał był w górze,w ostatniej fazie,czyli odwrotna sytuacja.Co to może być?Może to być wina zapowietrzonego sprzęgła czy już kończącego się sprzęgło,dodam że auto ma 99 tyś km.Jeżeli jest zapowietrzone to można to odpowietrzyć na miejscu,pójdzie tam dojść do odpowietrznika,czy kanał tylko zostaje?Jak się autem jedzie to się sprzęgło nie śliska,tylko na samej górze teraz łapie.Prosze o pomoc w tej sprawie bo chciałbym uniknąć przykrych niespodzianek.Prosze o odpowiedź i Wesołych świąt

W Jumperze tak miałem jak piszesz,pedał w połowie i trzeba go było nogą podchaczyć i był dopiero w górze.Sprzegło sie nie ślizgało do samego końca tylko zaczęło zgrzytać(ze zgrzytajacym zrobiłem ok.600km z Hamburga do Jeleniej Góry) w końcowym stadium jego żywotności aż wpadł w podłoge i to był jego koniec,ale zanim wpadł w podłoge to jezdzilem ok.pół roku i poprawialem nogą ten pedał aby był w górze.Koszt sprzęgła od 600-1200zł to zależy jakiej firmy kupujesz,wymiana ok.400zł.Jeśli auto jest sprowadzone to niech ci handlarz podstawi lawete(jeśli nie zarejestrowany) i zabierz go do sprawdzenia do ASO bo lepiej wydać 200zł na sprawdzenie jak kilkanaście tysięcy i kupić złoma.W ten przebieg to chyba raczej nie wierzysz???Nikt nie kupuje busa tymbardziej na zachodzie żeby nim do kościoła jeżdzić,te auta mają jezdzić i zarabiać. WinkW ASO po nr.VIN sprawdzą ci w centralnym rejestrze historie auta...przeglądy,co bylo robione i przy jakich km.


Ostatnio zmieniony przez robson_robson dnia Pon 05 Kwi 2010, 12:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lukasz.elmo

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Srem
Posiadane auto: Fiat ducato 2.3 jtd,2002 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 12:39
Temat postu:

sprzęgło


Dzięki robson,stawiam piffffffffffko.Autko ogólnie jest bardzo zadbane,gostek tym jeżdzi jakiś czas i ma wszystko powymieniane-klocki,rozrząd ,filtry,olej-ma rachunki na wszystko.Wiadomo ,że u nas wszystko idzie nakombinować ale nie mierzmy wszystkich jednakową miarą,wygląda na wmiare uczciwego,nie jest handlarzem.Kurcze myślałem,że jest może zapowietrzone to sprzęgło,jeśli opuści z ceny na to sprzęgło to kupie a jeśli nie to papapapadzięki kolego za cenną uwage
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 13:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


Ja nie mówie że autko jest zaniedbane,ale ten przebieg mi do auta tego typu nie pasuje,jak dla mnie jest nierealny,wychodzi że auto dziennie robilo ok.34km Question .Ksiązki serwisowe i różne kwity to w naszym kraju pryszcz,wszystko idzie załatwić bez problemu.Wyglądem auta(bo ładne sie nie sugeruj).Wystarczy wejść na bezwypadkowe.net i zobaczyć co nasi rodacy potrafią zrobić.Sam nie raz zwoziłem dla handlarzy auta z Niemiec jak i dla siebie na handel i wiem w jakim było stanie po tamtej stronie Odry i z jakimi przebiegami(400-600tys) a po tygodniu te samo auto po polerkach i innych zabiegach nagle robiło sie nóweczka z przebiegiem 130.000 i 1 wlaścicielu (doktorze).
Powrót do góry
lukasz.elmo

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Srem
Posiadane auto: Fiat ducato 2.3 jtd,2002 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 19:28
Temat postu:

sprzęgło


Wiem.wiem,wszystko rozumiem,ale gostka tak przetrzepałem,że dał mi ogłoszenie z Niemiec gdzie kupił,nawet mi kazał tam dzwonić,żeby się upewnić,myśle,że jest fer a auto jeżdziło dużo po mieście dookoła komina i w sumie by się zgzdzało bo może coś cofnęli a jak miastem śmigał to sprzęgło się kończy.Pozdro [/url]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 19:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


U mnie dopiero jak postoi kilka dni to pedał sprzęgła jest w połowie, i również po podniesieniu go jest wszystko ok, dlatego domniemywam że pada pompa sprzęgła (przy pedale).
Powrót do góry
lukasz.elmo

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Srem
Posiadane auto: Fiat ducato 2.3 jtd,2002 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 13:09
Temat postu:

sprzęgło


Też byłem przekonany,że może być winna pompa tylko dlaczego sprzęgło brało z samego dołu a jak się pedał podniósł to bierze u samej góry,stawiam,że trza powoli sprzęgiełko wymienic.pozdro
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


oprócz pompy może również przepuszczać wysprzeglik .

w modelach z wysprzęglikiem hydraulicznym sprzęgło jest samoregulujące

jeździłem tak z 3 lata . i nic się nie działo .

tylko co jakiś czas podnosiłem pedał sprzęgła i było ok .

jak czytam wasze posty to czasem mam wrażenie że wydziwiacie Shocked
Powrót do góry
Utry

Dyskutant



Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 79


Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 10:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


co do przebiegu aut to dużo racji ma kolega robson ale też nie zawsze tak jest. Znam firmę, która kupiła kilka lat temu 30 nowych Transitów i jednym dniu wszystkie wyjechały w trasy. Jeden codziennie wali z Częstochowy do Lublina, drugi do Wa-wy itd a kilka z nich jeździ tylko po samej Częstochowie i rozwozi ciasteczka. Po kilku latach te z dalszych tras mają po 200 do 300 tyś a ten na miejscu ma 20 tyś. Te same roczniki, nawet miesiące produkcji. Tak więc nie jest regułą że wszystkie dostawczaki walą od razu nie wiadomo jakie przebiegi ale oczywiście pewności nigdy nie ma.
Powrót do góry
zwierzak74

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.5TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 15:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dziwna sprawa z pedałem sprzęgła


Zgadzam się z tymi przebiegami. Sam mam dwa ducata 95r. i 96r i jednym robie ok. 150 tys. rocznie a drugi służy mi lub mojemu bratu jako auto awaryjne i robi ok 10 tys. przez rok Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Nadwozie.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System