Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 15:16
Temat postu:

Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Witam wszystkich. Jestem gotowy do zakupu Stilo. Pieniążki już uzbierane więc pozostaje mi tylko wybrać już jakiś konkretny model. W grę wchodzą tylko i wyłącznie modele 3D, silnik 1,9 JTD 115 KM.
Do wydania mam ok 20 tys. zł, ewentualnie mogę dołożyć jeszcze kilka tys. (2 -3) jeżeli auto będzie tego rzeczywiście warte. Lepiej dołożyć przy kupnie samochodu niż potem wydawać na jego naprawę, bo chciało się oszczędzić przy jego zakupie. Jestem ze Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) i generalnie interesują mnie tylko samochody właśnie z zachodniopomorskiego lub z województw ościennych. Nie mam zamiaru jechać przez pół polski żeby się dowiedzieć, że auto, które miałem zamiar kupić to w rzeczywistości trup i tylko na zdjęciach ładnie wyglądał.
Jeżeli chodzi o rocznik to generalnie im młodszy tym lepszy, ale nie skreślam pierwszych roczników, wszystko jest uzależnione od stanu technicznego pojazdu.

Oto kilka aut na które zwróciłem uwagę:
http://moto.gratka.pl/tresc/fiat-stilo-200-bezwypadek-gwarancja-1-9-diesel-11453306.html#518072ba1b359962,1
Gdyby to wszystko co tu jest napisane było prawdą to wygląda ciekawie. 6-biegowa skrzynia znaczy, że tu jest już chyba więcej kuców niż 115 prawda? Jak wygląda wtedy spalanie w porównaniu z modelem 115 konnym. Bardziej mi zależy na oszczędności niż na koniach. Wydaje mi się, że 115 koni spokojnie mi wystarczy (do tej pory jeździłem Astrą z 60 konnym silnikiem i jakoś specjalnie nie narzekałem Wink)

http://moto.gratka.pl/tresc/fiat-stilo-diesel-klima-1-9-diesel-11640920.html#518072ba1b359962,1
Rocznik w miarę młody, przebieg niski i do tego kolor, który mi się podoba Smile

http://moto.gratka.pl/tresc/fiat-stilo-1-9-jtd-1-9-diesel-10270203.html#518072ba1b359962,1
Średnio mi tu tylko kolor tapicerki pasuje, ale to jest najmniejszy problem, bo od czego są pokrowce Wink

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12308726
Jeden z najstarszych, ale za to wyposażenie dosyć bogate, niski przebieg jak na ten rocznik.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10792995
Rocznik dość dobry, wyposażenie również.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10715280
Rocznik dobry, przebieg niski, wyposażenie bogate. Jeżeli jest tak dobrze jak piszą to i cena do przełknięcia.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12237366
Jedyny mały minus to rocznik, reszta wygląda ciekawie.


Na chwilę obecną są to najciekawsze jak dla mnie oferty, które udało mi się wypatrzeć. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi co do tych egzemplarzy lub jakieś rady to bardzo chętnie wysłucham Smile

Na koniec mam jeszcze tylko jedno pytanie jeżeli chodzi o wyposażenie Fiata Stilo. Wiadomo, że sprzedający nie zawsze wszystko pisze a ja niestety nie wiem do końca co jest standardem w Stilo a co jest tylko opcją dodatkową. Jak wygląda np. sprawa z ASR? Czy wszystkie Stilo posiadają ASR czy tylko niektóre wersje? Wiem, że niektóre mają możliwość wyłączenia ASR, ale jeżeli nie mam przycisku przy gałce zmiany biegów to znaczy, że ASR nie ma czy tylko, że nie da się go wyłączyć? I czy istnieje taka zależność, że jeżeli dany model ma np. 6 poduszek powietrznych to musi mieć np. ASR lub ESP?
Widziałem już tyle różnych konfiguracji, że zaczynam się powoli gubić. Były i czujniki deszczu, tempomaty itp, itd. Już sam nie wiem co być powinno i nie jest to żadna rewelacja a co jest rzeczywiście dodatkowym wyposażeniem, które nie występuje we wszystkich modelach.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Mam nadzieję, że będę mógł się kiedyś jakoś odwdzięczyć.
Powrót do góry
gadu-gadu
burnout87

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 JTD ~150KM '02, UNO 1.4ies '97, Movano 2.5 DTI '04
Piwa: 11/4
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 16:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Tutaj jest to samo auto co w linku nr 4 http://www.fiatstilo.eu/moje-stilo/3d-hatchback/tomek24.html i więcej informacji.
Mnie osobiście dziwi brak niebieskiego znaczka fiata na przedzie oraz brak zaślepki na hak holowniczy w zderzaku.

Auto z 6 linku sprzedaje się już dosyć długo i sprzedać się nie może. Jak ja szukałem swojego egzemplarza pod koniec 2008r to to autko też było wystawione. Jak widać, do tej pory nie znalazło nabywcy. Trochę dziwnie spasowany ma przedni reflektor od strony kierowcy.
To samu egzemplarz z 3 linku, też strasznie długo wisi w ogłoszeniach.

Co do tego auta z 1 linku to trochę za bardzo ma wytartą kierownicę jak na przebieg 85tyś km. No chyba że ta skóra na kierownicy w Stilo jest tak kiepska i łatwo ją doprowadzić do takiego stanu.

To tylko moje zdanie na temat tych egzemplarzy i nie kieruj się nim za bardzo. Najlepiej podjedź i na żywo zobacz każdy z egzemplarzy, przejedź się nim i sam oceń.
Pozdrawiam i udanych zakupów Smile
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 17:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Dziękuje za uwagi, z pewnością wszystkie rady okażą się pomocne.

Tak sobie teraz popatrzyłem i nie wiem czy mi się wydaje czy nie, ale autko z tego linku http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10792995 też wygląda jak by miało różnie reflektory spasowane. A może po prostu jestem przewrażliwiony Smile

Wypatrzyłem jeszcze takiego:
http://www.moto.allegro.pl/item985592099_fiat_stilo_1_9_jtd.html
Kolor może troszkę oczo.ebny, ale co mi tam Wink


Ostatnio zmieniony przez Kloosek dnia Wto 06 Kwi 2010, 18:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


tego ostatniego odradzam. Sam byłem nim zainteresowany a gościu nawet do ASO nie chciał podjechać. Powiedział że wszystko z nim ok i on
nie będzie nigdzie jezdził. To było ponad rok temu Wink może to już kolejny właściciej go sprzedaje
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 19:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Chyba mam faworyta Smile
http://www.moto.allegro.pl/item989213237_fiat_stilo_2003_od_kobiety_polecam.html
Sprzedającym jest kobieta. Dzwoniłem, pogadałem i zapowiada się interesująco. Na pytanie o sprawdzenie auta w ASO było, że nie mam najmniejszego problemu, sam mogę sobie wybrać miejsce gdzie samochód miałby być sprawdzony.
Od razu dostałem informacje, że auto ma do wymiany prawy wahacz i w najbliższym czasie prawdopodobnie szybę, bo od uderzenia jakiegoś kamienia zrobił się w niej mały odprysk (jeszcze nie pęknięcie), ale z uwagi na te dwie usterki właścicielka zjedzie z ceny tyle ile może kosztować naprawa.
Jak dobrze pójdzie to już niedługo stanę się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Stilo Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 19:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pitus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 245
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1,9 JTD 115 rok 2003
Piwa: 9/6
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


wszystko ok ale ten przebieg jest jak dla mnie mało wiarygodny Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Może i mało wiarygodny, ale skoro kobieta nie widzi problemów, żeby podjechać do ASO to można go sprawdzić. Poza tym zamierzam wziąć ze sobą na oględziny mechanika z komputerem więc co najwyżej wrócę z pustymi rękoma, ale za to z pełnym portfelem Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


byłeś zobaczyć????A może już kupione Wink
Powrót do góry
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 06:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Jeszcze nie byłem, w ciągu dwóch - trzech dni będę jechał, bo musiałem sobie jeszcze załatwić kierowcę na wypadek gdybym miał wrócić samochodem Smile
Jak będę jechał to trzymajcie za mnie kciuki Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


No i stałem się szczęśliwym (jak na razie i mam nadzieję, że jak najdłużej Wink ) szczęśliwym posiadaczem Stilo. Autko robi ogólnie pozytywne wrażenie, mam lekkie ślady użytkowania na lakierze, ale cudów po siedmioletnim aucie nie ma się co spodziewać. Co najważniejsze silnik i skrzynia biegów chodzą bardzo sprawnie i sprawiają wrażenie zdrowych (co potwierdza mój mechanik). Jak na razie jedyny ból to wymiana wahacza (już jestem umówiony) i szybki przedniej. Jak się też okazało na wymianę czeka jeszcze akumulator, bo to co w nim obecnie siedzi to jakieś małe i słabe badziewie.
A tak swoją drogą jaki akumulator jest najlepszy dla Stilonika? 77Ah będzie odpowiednie?

Kiedy pojawią się jakieś problemy to na pewno zwrócę się o pomoc na forum Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
beton

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Stilo SW Dynamic, M-Jet 16v, 140 KM, 2004
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Kloosek napisał:
A tak swoją drogą jaki akumulator jest najlepszy dla Stilonika? 77Ah będzie odpowiednie?

60Ah, max 74Ah.
Powrót do góry
Kloosek

Debiutant



Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Gotowy do zakupu - liczę na Waszą pomoc.


Dziękuje bardzo.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System