Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:58
Temat postu:

Wymiana wałka rozrządu


Witam muszę wymienic u siebie w bravie wałek rozrządu i mam pare pytac co musze jeszcze wymienic wiem ze na bank krzywki i simering i co jeszcze ??

A nie wiem ktoś jeszcze czy przez walek rozwalony może wiencej palić pewnie tak bo przez ten walek auto chodzi gorzej od malucha !!
A może ktoś wymieniał wałek i mi powie jakie sa mniej więcej koszta (częsci + mechanik) ??
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 08:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Wałek + popychacze - 560
dźwigienki - 280
magistrala olejowa - 270

do tego olej i robocizna, robocizna pewnie zależna od warsztatu ale to nie jest dużo roboty, ja z planowaniem głowicy nie zmieściłem się w 1500, no ale głowica Sad

ceny z allegro głównie, robiłem dwa tygodnie temu i z własnego doświadczenia mówię, że jak wałek to dźwigienki obowiązkowo
Powrót do góry
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 12:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Po pierwsze dlaczego się wytarł? magistrala zapchana?olej do d...?
Jak magistrala ok, to wyczyścić i założyć ponownie,wymieniając tylko uszczelniacze magistrali-tam ucieka olej i słabnie smarowanie.. Popychacze na pewno nie padły,i to wszystkie na raz,więc mozna zostawić.Dzwigienka ocenić stan i ewentualnie wymienić na nowe,te uszkodzone(wytarte).Może wałek był za 150 zł i poszedł pa,nie niszcząc nic innego? Simering wałka oczywiście do wymiany. To oferta dla oszczędnych;) jak masz kasę to wymień wszystko,lecz czy warto..? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


adamcn napisał:
Po pierwsze dlaczego się wytarł? magistrala zapchana?olej do d...?
Jak magistrala ok, to wyczyścić i założyć ponownie,wymieniając tylko uszczelniacze magistrali-tam ucieka olej i słabnie smarowanie.. Popychacze na pewno nie padły,i to wszystkie na raz,więc mozna zostawić.Dzwigienka ocenić stan i ewentualnie wymienić na nowe,te uszkodzone(wytarte).Może wałek był za 150 zł i poszedł pa,nie niszcząc nic innego? Simering wałka oczywiście do wymiany. To oferta dla oszczędnych;) jak masz kasę to wymień wszystko,lecz czy warto..? Pozdrawiam.

czy warto?? Powiem ci tak:
uszczelniacze magistrali-masz na mysli te 8 gumek pod magistrala?? To troche zle radzisz bo 1 taka gumka kosztuje 25zl (nikt nie robi zamiennikow) a nowa magistrala w komplecie z tymi gumkami 220zl w ASO rok temu placilem.
krzywki-skoro walek sie wytarl to znaczy bylo zle smaorowanie. Idac tym tokiem mysli byl nie wymieniany na czas olej a co z tym idzie zrobil sie taki czarny nagar na krzywkach i rowniez powycieraly sie. Do wymiany wszystkie krzywki.
Popychacze- rok temu ponad robilem u siebie glowice i podszedlem do tego tak jak ty w ww poscie. 6 bylo zniszczonych z czego 2 kompletnie miekkie. 6 bylo idealnych. Wymienilem 8 zostawilem 4 wylotowe ktore byly w idealnym stanie. I co sie okazuje?? Dzisiaj przy odpalaniu po nocy cykaja mi popychacze ponadto w te mrozy zima potrafily delikatnie poklekotac chwile po odpaleniu ale za to nie winie autka w takie mrozy mialo prawo Very Happy Teraz bardzo zaluje ze nie wymienilem wszystkich popychaczy za jednym zamachem bo zaoszczedzilem 160zl (4 szt po 40zl) a obawiam sie ze w przyszlosci bede musial znowu dac do rozebrania glowice i wymienic te popychacze i placic mechanikowi za ponowna robocizne. Reasumujac lepiej wymienic wszystkie i zapomniec niz zrobic taki glupi blad jak ja. Oczywiscie olej wymieniam co 10tys km + dodatkwo przy wymianie oleju czyszcze sobie magistrale tak dla pewnosci

W kazdym badz razie przygotuj sie na duze koszty bo lepiej byc milo zaskoczonym niz okropnie rozczarowanym/zawiedzionym jesli z powiedzmy 1000zl ktore myslisz ze ci starczy zrobi sie 1700
Powrót do góry
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Nie znamy przyczyny wytarcia wałka;) nie wiadomo w jakim stanie reszta. Każdy robi jak uważa,a popychacze wymienia się bez rozbierania głowicy.. sciągasz wałek wymieniasz i składasz,ot cała filozofia. A spytam z ciekawości,z czego czyścisz magistralę co 10 tyś? jest jakiś syf??glony,nagar? Bo ja u siebie w oleju,nie widzę nic,po tych 10 tys przy wymianie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 22:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


adamcn napisał:
Nie znamy przyczyny wytarcia wałka;) nie wiadomo w jakim stanie reszta. Każdy robi jak uważa,a popychacze wymienia się bez rozbierania głowicy.. sciągasz wałek wymieniasz i składasz,ot cała filozofia. A spytam z ciekawości,z czego czyścisz magistralę co 10 tyś? jest jakiś syf??glony,nagar? Bo ja u siebie w oleju,nie widzę nic,po tych 10 tys przy wymianie.


ja u siebie po 10 tys km sprawdzilem to 3 otworki byly zapchane. Wprawdzie popelnilem blad bo robilem to na cieplym silniku i olej tak tryskal ze ciezko bylo cokolwiek zauwazyc ale jak wyczyscilem magistralke i zlozylem wszystko silnik byl juz dawno zimny i wtedy bylo idealnie widac ze kazdy z 12 otworow podaje olej z taka sama sila
Powrót do góry
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


panowie z tego co wiem to walek rozrządu do wymiany jest z simeringiem a krzywki to zalezy jak będą wygladać koszta na pewno duże ale nie przesadzał bym ze 1700 zł
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


nie mowie ze na pewno 1700 ale lepiej sie przygotowac na cos takiego
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 17:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


ja również nikomu nie życzę takich kosztów
natomiast z własnego doświadczenia wiem, że mocno irytujące było złożenie silnika z nowym wałkiem i popychaczami a on klekoce, doszła magistrala, klekocze mniej ale jednak
poszły dźwigienki i ... nareszcie cisza

co do wymiany częściowo popychaczy lub dźwigienek, ja nie znalazłem warsztatu, który chciał się w to bawić bo co zrobić przy złym trafieniu ? płacic za kolejne podejścia ? każdy dba o bravkę na ile go stać, mnie nie stać i wolałem wymieniać kpl, bogatych stać na oszczędności Wink
Powrót do góry
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 17:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


no trzeba to wymienic i pilnowac oleju i wymian tylko ze to nie z mojej winy sie rozwaliło bo gdy kupiłem auto lekko pyrkało ale byłem z takim mechanikiem który uznał ze to dlatego ze jest źimny a to były juz pierwsze objawy i nawet nie zdązyłem zrobić wymiany oleju jak sie rozwaliło do konca
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Witam.
Mam takie pytanie odnośnie silnika 1,4 12v:
Były wymieniane dźwigienki zaworowe,wałek został ten co był (bez śladów zużycia) zostały też stare popychacze.Wcześniej nie było słychać klekotania.Po poskładaniu zalaniu nowym olejem,półsyntetykiem,odpaleniu strasznie klekotał bez względu na obroty silnika i temperatury oleju.Rozebrane było ponownie,wypuszczony był olej z popychaczy (wcześniej nie był wypuszczany) i po poskładaniu dalej klekocze.
Co może być nie tak?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


moim zdaniem uszkodzili Ci wałek rozrządu mam taki problem sam i wałek jest do wymiany a jak z jazdą jeździ sie normalnie czy muli strasznie i nie można normalnie osiągać prędkości ?
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Mocy ma pod dostatkiem i przyspieszenie też.
już brak pomysłu,auta robimy sami,nie dajemy do żadnych "mechaników".
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
tarnina

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska-Tarnów
Posiadane auto: Fiat-Brawa-1.4sx-1998
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 12 Maj 2010, 19:13
Temat postu:

Wałek rozrządu.


Właśnie w sobotę wymieniałem wałek i cały komplet czyli dźwigienki popychaczy plus magistrale olejową z gumkami.Nie słuchaj żadnych oszczędności wymień wszystko ja już raz zrobiłem ten błąd i próbowałem oszczędzać i źle na tym wyszedłem ,podstawom jest magistrala a szczególnie gumki jeśli są twarde trzeba wymienić bo przez nie spada ciśnienie w magistrali co powoduje słabsze smarowanie wałka i szybkie zużywanie wałka i dźwigienek.Koszt jest dość duży ale czego się nie robi dla swojego auta na Alegro zamówiłem komplet w moto marka koszt 900 zł.Robocizna własna żadna sztuka sam to robiłem bez pomocy,dwie zasady pamiętać o pasku rozrządu i o znakach które zrobiłem pisakiem na kole pasku i pokrywie zaworów druga równe dokręcanie pół panewek wałka rozrządu aby nie wyrwać gwintu podczas dociskania wałka .Jeśli chodzi o klekot prawdo podobnie hydrauliczne regulatory zaworów są zapowietrzone lub zatarte do wymiany.Gdyby coś trzeba pomóc proszę pisać pozdrawiam.
_________________
tarnina
Powrót do góry
skype status
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 12 Maj 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Witam.
Co do popychaczy wcześniej nie klekotały.
A jak je odpowietrzyć i sprawdzić ich stan?
Czy mógłbyś sprawdzić u siebie ustawienia kół;
-dolne kolo jest znak na kole i na obudowie mniej więcej na godzinie 1
-górne kolo,jest znak na kole i obudowie mniej więcej na godz 3
Czy mógłbyś sprawdzić czy masz tak ustawiony rozrząd.ew,fotki jakby Ci się chciało porobić.Wink

Z góry serdecznie dziękuje:)
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System