Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:58
Temat postu:

Wymiana wałka rozrządu


Witam muszę wymienic u siebie w bravie wałek rozrządu i mam pare pytac co musze jeszcze wymienic wiem ze na bank krzywki i simering i co jeszcze ??

A nie wiem ktoś jeszcze czy przez walek rozwalony może wiencej palić pewnie tak bo przez ten walek auto chodzi gorzej od malucha !!
A może ktoś wymieniał wałek i mi powie jakie sa mniej więcej koszta (częsci + mechanik) ??
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 08:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Wałek + popychacze - 560
dźwigienki - 280
magistrala olejowa - 270

do tego olej i robocizna, robocizna pewnie zależna od warsztatu ale to nie jest dużo roboty, ja z planowaniem głowicy nie zmieściłem się w 1500, no ale głowica Sad

ceny z allegro głównie, robiłem dwa tygodnie temu i z własnego doświadczenia mówię, że jak wałek to dźwigienki obowiązkowo
Powrót do góry
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 12:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Po pierwsze dlaczego się wytarł? magistrala zapchana?olej do d...?
Jak magistrala ok, to wyczyścić i założyć ponownie,wymieniając tylko uszczelniacze magistrali-tam ucieka olej i słabnie smarowanie.. Popychacze na pewno nie padły,i to wszystkie na raz,więc mozna zostawić.Dzwigienka ocenić stan i ewentualnie wymienić na nowe,te uszkodzone(wytarte).Może wałek był za 150 zł i poszedł pa,nie niszcząc nic innego? Simering wałka oczywiście do wymiany. To oferta dla oszczędnych;) jak masz kasę to wymień wszystko,lecz czy warto..? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 18:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


adamcn napisał:
Po pierwsze dlaczego się wytarł? magistrala zapchana?olej do d...?
Jak magistrala ok, to wyczyścić i założyć ponownie,wymieniając tylko uszczelniacze magistrali-tam ucieka olej i słabnie smarowanie.. Popychacze na pewno nie padły,i to wszystkie na raz,więc mozna zostawić.Dzwigienka ocenić stan i ewentualnie wymienić na nowe,te uszkodzone(wytarte).Może wałek był za 150 zł i poszedł pa,nie niszcząc nic innego? Simering wałka oczywiście do wymiany. To oferta dla oszczędnych;) jak masz kasę to wymień wszystko,lecz czy warto..? Pozdrawiam.

czy warto?? Powiem ci tak:
uszczelniacze magistrali-masz na mysli te 8 gumek pod magistrala?? To troche zle radzisz bo 1 taka gumka kosztuje 25zl (nikt nie robi zamiennikow) a nowa magistrala w komplecie z tymi gumkami 220zl w ASO rok temu placilem.
krzywki-skoro walek sie wytarl to znaczy bylo zle smaorowanie. Idac tym tokiem mysli byl nie wymieniany na czas olej a co z tym idzie zrobil sie taki czarny nagar na krzywkach i rowniez powycieraly sie. Do wymiany wszystkie krzywki.
Popychacze- rok temu ponad robilem u siebie glowice i podszedlem do tego tak jak ty w ww poscie. 6 bylo zniszczonych z czego 2 kompletnie miekkie. 6 bylo idealnych. Wymienilem 8 zostawilem 4 wylotowe ktore byly w idealnym stanie. I co sie okazuje?? Dzisiaj przy odpalaniu po nocy cykaja mi popychacze ponadto w te mrozy zima potrafily delikatnie poklekotac chwile po odpaleniu ale za to nie winie autka w takie mrozy mialo prawo Very Happy Teraz bardzo zaluje ze nie wymienilem wszystkich popychaczy za jednym zamachem bo zaoszczedzilem 160zl (4 szt po 40zl) a obawiam sie ze w przyszlosci bede musial znowu dac do rozebrania glowice i wymienic te popychacze i placic mechanikowi za ponowna robocizne. Reasumujac lepiej wymienic wszystkie i zapomniec niz zrobic taki glupi blad jak ja. Oczywiscie olej wymieniam co 10tys km + dodatkwo przy wymianie oleju czyszcze sobie magistrale tak dla pewnosci

W kazdym badz razie przygotuj sie na duze koszty bo lepiej byc milo zaskoczonym niz okropnie rozczarowanym/zawiedzionym jesli z powiedzmy 1000zl ktore myslisz ze ci starczy zrobi sie 1700
Powrót do góry
adamcn

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 303
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn.
Posiadane auto: Była Brava 1,4 97r-gaz-poszła do ludu;-)Audi A6 1,8
Piwa: 17/1
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Nie znamy przyczyny wytarcia wałka;) nie wiadomo w jakim stanie reszta. Każdy robi jak uważa,a popychacze wymienia się bez rozbierania głowicy.. sciągasz wałek wymieniasz i składasz,ot cała filozofia. A spytam z ciekawości,z czego czyścisz magistralę co 10 tyś? jest jakiś syf??glony,nagar? Bo ja u siebie w oleju,nie widzę nic,po tych 10 tys przy wymianie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 22:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


adamcn napisał:
Nie znamy przyczyny wytarcia wałka;) nie wiadomo w jakim stanie reszta. Każdy robi jak uważa,a popychacze wymienia się bez rozbierania głowicy.. sciągasz wałek wymieniasz i składasz,ot cała filozofia. A spytam z ciekawości,z czego czyścisz magistralę co 10 tyś? jest jakiś syf??glony,nagar? Bo ja u siebie w oleju,nie widzę nic,po tych 10 tys przy wymianie.


ja u siebie po 10 tys km sprawdzilem to 3 otworki byly zapchane. Wprawdzie popelnilem blad bo robilem to na cieplym silniku i olej tak tryskal ze ciezko bylo cokolwiek zauwazyc ale jak wyczyscilem magistralke i zlozylem wszystko silnik byl juz dawno zimny i wtedy bylo idealnie widac ze kazdy z 12 otworow podaje olej z taka sama sila
Powrót do góry
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


panowie z tego co wiem to walek rozrządu do wymiany jest z simeringiem a krzywki to zalezy jak będą wygladać koszta na pewno duże ale nie przesadzał bym ze 1700 zł
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


nie mowie ze na pewno 1700 ale lepiej sie przygotowac na cos takiego
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 17:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


ja również nikomu nie życzę takich kosztów
natomiast z własnego doświadczenia wiem, że mocno irytujące było złożenie silnika z nowym wałkiem i popychaczami a on klekoce, doszła magistrala, klekocze mniej ale jednak
poszły dźwigienki i ... nareszcie cisza

co do wymiany częściowo popychaczy lub dźwigienek, ja nie znalazłem warsztatu, który chciał się w to bawić bo co zrobić przy złym trafieniu ? płacic za kolejne podejścia ? każdy dba o bravkę na ile go stać, mnie nie stać i wolałem wymieniać kpl, bogatych stać na oszczędności Wink
Powrót do góry
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 17:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


no trzeba to wymienic i pilnowac oleju i wymian tylko ze to nie z mojej winy sie rozwaliło bo gdy kupiłem auto lekko pyrkało ale byłem z takim mechanikiem który uznał ze to dlatego ze jest źimny a to były juz pierwsze objawy i nawet nie zdązyłem zrobić wymiany oleju jak sie rozwaliło do konca
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Witam.
Mam takie pytanie odnośnie silnika 1,4 12v:
Były wymieniane dźwigienki zaworowe,wałek został ten co był (bez śladów zużycia) zostały też stare popychacze.Wcześniej nie było słychać klekotania.Po poskładaniu zalaniu nowym olejem,półsyntetykiem,odpaleniu strasznie klekotał bez względu na obroty silnika i temperatury oleju.Rozebrane było ponownie,wypuszczony był olej z popychaczy (wcześniej nie był wypuszczany) i po poskładaniu dalej klekocze.
Co może być nie tak?
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
luk19090

Debiutant



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 12v
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


moim zdaniem uszkodzili Ci wałek rozrządu mam taki problem sam i wałek jest do wymiany a jak z jazdą jeździ sie normalnie czy muli strasznie i nie można normalnie osiągać prędkości ?
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Mocy ma pod dostatkiem i przyspieszenie też.
już brak pomysłu,auta robimy sami,nie dajemy do żadnych "mechaników".
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
tarnina

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska-Tarnów
Posiadane auto: Fiat-Brawa-1.4sx-1998
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 12 Maj 2010, 19:13
Temat postu:

Wałek rozrządu.


Właśnie w sobotę wymieniałem wałek i cały komplet czyli dźwigienki popychaczy plus magistrale olejową z gumkami.Nie słuchaj żadnych oszczędności wymień wszystko ja już raz zrobiłem ten błąd i próbowałem oszczędzać i źle na tym wyszedłem ,podstawom jest magistrala a szczególnie gumki jeśli są twarde trzeba wymienić bo przez nie spada ciśnienie w magistrali co powoduje słabsze smarowanie wałka i szybkie zużywanie wałka i dźwigienek.Koszt jest dość duży ale czego się nie robi dla swojego auta na Alegro zamówiłem komplet w moto marka koszt 900 zł.Robocizna własna żadna sztuka sam to robiłem bez pomocy,dwie zasady pamiętać o pasku rozrządu i o znakach które zrobiłem pisakiem na kole pasku i pokrywie zaworów druga równe dokręcanie pół panewek wałka rozrządu aby nie wyrwać gwintu podczas dociskania wałka .Jeśli chodzi o klekot prawdo podobnie hydrauliczne regulatory zaworów są zapowietrzone lub zatarte do wymiany.Gdyby coś trzeba pomóc proszę pisać pozdrawiam.
_________________
tarnina
Powrót do góry
skype status
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 12 Maj 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Wymiana wałka rozrządu


Witam.
Co do popychaczy wcześniej nie klekotały.
A jak je odpowietrzyć i sprawdzić ich stan?
Czy mógłbyś sprawdzić u siebie ustawienia kół;
-dolne kolo jest znak na kole i na obudowie mniej więcej na godzinie 1
-górne kolo,jest znak na kole i obudowie mniej więcej na godz 3
Czy mógłbyś sprawdzić czy masz tak ustawiony rozrząd.ew,fotki jakby Ci się chciało porobić.Wink

Z góry serdecznie dziękuje:)
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System