Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) wymiana przegubu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andros1

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: renault meganeI 1.416v 2001r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 17:29
Temat postu:

wymiana przegubu


witam.mam pytanie odnośnie wymiany przegubu od strony pasażera w fiacie brava 1.9jtd.chciałem sam wziąść się za wymiane tylko chciałbym jakieś porady zaczerpnąć.może ktoś wymieniał już sam.potrzebuję się dowiedzieć co mam odkręcić żeby przegub zszedł z półośki.bardzo proszę o odpowiedż.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 18:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana przegubu


Witam mam marea 1,6 ale co do półosi to to samo.Pierwsze co potrzebujesz to popuścić nakrętke tą w środku koła,klucz 36mm(ale sprawdz bo sa też 32mm).Klucz musi być o cienkich ścianach i taki typowy morderca,bo byle czym nie odkręcisz odegnij zaklepaną część na ośce.A jak se już z tym poradzisz co jest nie lada wyzwaniem to dopiero podnieś samochód,ściąg koło odkręć gałke wahacza ta pod tarczą hamulcową klucz 17mm.Zepchnij wahacz na dół żeby wyskoczył z prowadzenia zluzuje ci sie amortyzator i bez problemu wyciągniesz zwrotnicę z amortyzatorem z półosi,bo półos zostaje w miejscu.Opaski na uimie zabezpieczającej zdemontuj i cofnij ja do tyłu żeby odsłonić środek.Teraz szmatę w ręke i wytrzyj smar i szukaj dwóch drucików patrzących do góry,jak nie widac obracasz przegubem az znajdziesz.jak je zlokalizujesz to sprawa wygląda tak trzeba je rozszeżyc na max i w tym czasie pociągnąc cały przegub do siebie,jak nie masz wprawy to trochę ci to zajmie.ten pierścień to zwykły ZEGER,mozesz spróbować 2 śrubokrętami jak nie masz orginalnych kleszczy.Wkładając nowy przegub tylko go wciskasz on sam zaskoczy.Na półos załóż nowa gumę i smar do PÓŁOSI.Jak odkręcisz tą dużą nakrętke to czas pracy do 1,5godz.
Pozdro
Powrót do góry
andros1

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: renault meganeI 1.416v 2001r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana przegubu


Pasoń Edward napisał:
Witam mam marea 1,6 ale co do półosi to to samo.Pierwsze co potrzebujesz to popuścić nakrętke tą w środku koła,klucz 36mm(ale sprawdz bo sa też 32mm).Klucz musi być o cienkich ścianach i taki typowy morderca,bo byle czym nie odkręcisz odegnij zaklepaną część na ośce.A jak se już z tym poradzisz co jest nie lada wyzwaniem to dopiero podnieś samochód,ściąg koło odkręć gałke wahacza ta pod tarczą hamulcową klucz 17mm.Zepchnij wahacz na dół żeby wyskoczył z prowadzenia zluzuje ci sie amortyzator i bez problemu wyciągniesz zwrotnicę z amortyzatorem z półosi,bo półos zostaje w miejscu.Opaski na uimie zabezpieczającej zdemontuj i cofnij ja do tyłu żeby odsłonić środek.Teraz szmatę w ręke i wytrzyj smar i szukaj dwóch drucików patrzących do góry,jak nie widac obracasz przegubem az znajdziesz.jak je zlokalizujesz to sprawa wygląda tak trzeba je rozszeżyc na max i w tym czasie pociągnąc cały przegub do siebie,jak nie masz wprawy to trochę ci to zajmie.ten pierścień to zwykły ZEGER,mozesz spróbować 2 śrubokrętami jak nie masz orginalnych kleszczy.Wkładając nowy przegub tylko go wciskasz on sam zaskoczy.Na półos załóż nowa gumę i smar do PÓŁOSI.Jak odkręcisz tą dużą nakrętke to czas pracy do 1,5godz.
Pozdro
.chciałem zapytać czy trzeba odkręcać gałke układu kierowniczego?i mcPersona przy zwrotnicy żeby odciągnąć całą zwrotnice na bok?
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana przegubu


Nie wiem jak jest dokładnie w Bravie 1,9,ale ja w Sienie 1,6 nie odpinałem ani wahacza ani drążka kierowniczego.Odkręciłem tylko 2 śruby mocujące amortyzator do zwrotnicy i dało się ją tak przekręcić,że półośka wysunęła się z piasty.Z odczepieniem wahacza może być problem-potrzebny ściągacz jak sworzeń będzie mocno trzymał.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 15:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) wymiana przegubu


Niczego więcej nie odkręcaj nie ma potrzeby,gałka na dole to zwykły bolec zabezpieczony w poprzek śrubą żadnych ściągaczy.dasz rade spoko.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 15:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System