Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 12:40
Temat postu:

panewka - naprawa -wymiana


Witam wszystkich
stało sie niestety, udzielcie rady bo wasze są zawsze bezcenne,
jeżdżąc wczoraj Maryśką jak codzień po przejechaniu około 40km bez przerwy dojeżdżam do skrzyzowania na światłach wyrzucam na luz i nagle zaczyna coś dzwonić spod maski, dźwiek metaliczny, zatrzymałem sie na parkingu podnosze klape od razu zrobiło się głośniej, pod maską nic nie widać co by się obluzowało kiedyś zbliżony dźwiek miałem jak mi wydmuchało uszczelkę łaczacą rure z kolektorem ale wtedy niemalże stracił cheć do przyspieszania,
zauważyłem tylko małe zaolejenie na osłonie rozrządu które spływało można powiedzieć aż po łączniku droążka stabilizatora,
wygasiłem silnik odczekałem odpalam to samo dzwonienie przyśpiesza wraz z obrotami silnika, wracam do domu około 30km w trasie dzwoni jak dzwoniło auto jedzie normalnie benzyna czy gaz niema znaczenia nie czuje specjalnie żadnej utraty mocy, niema też problemu żeby jechać 100-100km/h, na wolnych obrotach równo żadnych wachań, dojechałem do domu wyłaczyłem silnik poczekałem odpalam to samo dzwoni,
pojechałem do warsztatu dwóch róznych mechaników twierdzi że obróciła się panewka i kaplica nie powinienem wogóle jechac od momentu kiedy stuki dzwonienie sie pojawiłoSad

Pytania: Czy maja racje że panewka (miskę zdejma dopiero w poniedziałek i obejrzą) przebieg niby 216tys km, latam nim 3 lata oleje filtry na bieżąco pasek rozrządu 26tys km temu

Koszt wstępny naprawy jaki usłyszałem 2tyś. Sad - mało dużo? może macie rozeznanie czy ma sens naprawa tego typu?

Czy lepiej kupić uzywany silnik niby z przebiegami 80-120tys tak na allegro podają srednio 1-1.2tys pln
. Czy jesli zdecyduje się na naprawę obecnego silnika o ile bedzie to możliwe pojeżdże nim jeszcze powiedzmy 100tys km, czy lepiej od razu na giełde? (reszta auta naprawde jest w stanie bdb i przez to mi żal i jestem w szoku że coś takiego się stało, przyznam sie że nie znam sie na objawach jakie powinny wystepować wierze że mnie mechanik nie oszukuje)
Bardzo proszę o wszelkie komentarze, słowa krytyki, opinie czy podpowiedzi, na tym forum naprawde przez ostatnie kilka lat dowiedziałem sie bardzo dużo a i podpowiedzi były konstruktywne
pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 15:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


Zdemontuja miske na warsztacie,odkreca korbowody,ewentualnie glowne stopki,bedzie zapewne widoczne uszkodzenie panewki.wowczas mozna podjac sie naprawy,lub zakupu nowego silnika.opinie sa rozne co do naprawy po obroconej panewce.moim zdaniem lepiej zalozyc wal drugi /nie po naprawie,szlifie/i nowe panewki.kazdy szlifowany wal juz niema jakosci jak przed naprawa,ale wybor nalezy do ciebie,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 19:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


taki przebieg i panewki się obracają? no cóż ale wszystko może się zdarzyć, kiedy panewka wysiądzie to jest raczej rytmiczny stukot, dzwonienie wskazywało by na pęknięty wał
Powrót do góry
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 11:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


Też mnie zdziwiło że przy tak małym przebiegu tak powazna awaria? winny gaz( wystrzelił w styczniu ale nic się wiecej niedziało)?
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


Witaj jak zasugerował paulo. Mich w dół i kontrola wszystkich panewek tj. czy aby się nie poprzekręcały zamki. jeśli są oki to stawiam na wyklepane uszczelniacze zaworów pod warunkiem że zaczą podbierać olej i przydymiać weź kolege na tył głowa do wydechu i 4000-5000 tyś obrotów na przegazówce jak go powalisz to może sprawa wyjaśniona. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 18:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


Sprawa się wyjaśniła, padła główna panewka wału korbowego, wg. mechanika obedzię się bez wymiany silnika, zmierzyli wymiary wału jest ok trzyma wymiar,brak zebrania materiału niema bicia silnik zosiowali, jak mówi szybka reakcjia na sygnał z silnika go ocaliła, czekali tylko na części i na poniedziałek ma być złożony, jestem ciekaw jak bedzie chodził.
Powrót do góry
kalijac

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: VW Sharan 1,9 TDI 2000r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 22 Paź 2010, 16:47
Temat postu:

koszty


Napisz proszę jakie koszty na warsztacie.
Powrót do góry
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


co do kosztów w chwili obecnej raczej poszukałbym pewnie silnika i go wymienił, gdyż:
poza wymaianą wszystkich panewek okazałosię że na 1 cylindrze była śrubka(jak się tam dostała hgw) która też tam biła i zrobiła kilkadziesiąt wgniotek w powierzchni tłoka i wykrzywiła zawór wydechowy wiec był zrobiony dół i góra czyli rozebrany praktycznie na cześci doszły uszczelki głowicy kolektorów itd.(przy okazji kompletne sprzęgło) wiec części jakieś 850pln i robota 1200pln ręce mi opadły, bo po złożeniu już nie chodzi tak jak chodził,
co mam namyśli otóż jak odpalam auto strasznie wsystko drga czuć drgania z silnika na kierownicy klapie bagażnika jak się da na gaz jakby przestawało obroty się podnoszą jest lepiej może coś źle skręcili??? może ktoś z szanownych wie co może być bo CI co go robili twierdzą że tak ma być choć ja niechce wierzyć z uszkodzoną panewką chodził delikatniej niż teraz po naprawie czyli bez drgań one sie zmniejszają na ciepłym silniku bardziej są odczuwalne na gazie niz na benzynie może źle skręcone sprzęgło lub poduszki silnika i drgania przenoszą się na budę???
sam niewiem ale jestem troche zdołowany, w sumie autem jeżdżę na dal robiłem trasy Warszawa Olsztyn kilkukrotnie po naprawie W-Wa - Gdańsk póki co jeździ ale ... te drgania nie da się ich nie czuć
jeśli macie jakieś sugestie pomysły?
czekam
Powrót do góry
gugu2000

Dyskutant



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: FIAT MAREA Weekend 1.6 16V ELX 97r.
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) panewka - naprawa -wymiana


podpięty pod kompa w warsztacie w którym był naprawiany po jakichś 2 miesiącach od naprawy jak sygnalizowałem że nie podoba mi się praca nic nie wyszło że jest coś coś nie tak poza błędem sondy lambda ale to załatwił emulator od gazu,
rzecz która niepokoi dodatkowo to jak się stanie przy wydechu to taka nerówna praca taki odgłos jak tutututu i równa praca i po chwil znów wszystko regularnie się powtarza do tej pory tylko u gościa w Astrze jedynce przy pracy na gazie na wolnych obrotach słyszałem identyczny odgłos z wydechu, oleju nie ubywa, przewody zapłonowe sprawdzałem świece nowe,
czekam na pomysły szanownych podpowiedzi może ktoś z okolic Warszawy ma kogoś godnego polecenia kto by zerknął a nie ograbiłSmile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System