Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 11:14
Temat postu:

Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Witam,

Czy komuś, kto miał wcześniej usterkę z elektrycznym sterowaniem obiegu powietrza w kabinie, udało się to naprawić? Ja o tym problemie przypominam sobie tylko wówczas, gdy obieg mi się zamknie. Tak też się stało niefortunnie, że podczas wizyty u mechanika i obsłudze klimatyzacji, panowie pewnie nacisnęli ten magiczny guzik i niestety na dzień dzisiejszy obieg mam zamknięty, bo otworzyć już się nie chce. Pewnie się otworzy tylko nie wiem kiedy, tak jak to już nie raz miałem, że w dowolnej chwili zechce zadziałać. Jakby ktoś miał jakieś pomysły poza rozbieraniem całem deski rozdzielczej, to chętnie wysłucham Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Sam sobie odpowiedziałeś na te pytanie.
Jeśli Auto-kalibracja nie pomaga to niestety trzeba zdemontować środkowa cześć konsoli i dostać się do silniczka sterującego przesłona
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 15:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Marek82 napisał:
Sam sobie odpowiedziałeś na te pytanie.
Jeśli Auto-kalibracja nie pomaga to niestety trzeba zdemontować środkowa cześć konsoli i dostać się do silniczka sterującego przesłona


Z autokalibracją to nie wiem jak to jest w przypadku klimatyzacji manualnej? Jeśli się mylę, to proszę o szczegóły Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 17:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Myślałem że masz Climatronika.
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Marek82 napisał:
Myślałem że masz Climatronika.


Niestety nie, albo stety Wink Nie ma rzeczy, co się nie psują Wink Będę czekał, aż się odemknie, a jak nie to niestety do mechanika oddam, bo jazda w zimie na obiegu zamkniętym to koszmar. Najgorsze jest to, że całą deskę trzeba rozbierać, a znając podejście niektórych mechaników, to nie ma gwarancji, że zostanie złożona poprawnie Confused

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 09:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 14:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


przemekb22 napisał:
Marek82 napisał:
Myślałem że masz Climatronika.


Niestety nie, albo stety Wink Nie ma rzeczy, co się nie psują Wink Będę czekał, aż się odemknie, a jak nie to niestety do mechanika oddam, bo jazda w zimie na obiegu zamkniętym to koszmar. Najgorsze jest to, że całą deskę trzeba rozbierać, a znając podejście niektórych mechaników, to nie ma gwarancji, że zostanie złożona poprawnie Confused

Pozdrawiam


Witam,

i jak mechanik naprawił ?? Ja mam podobny problem obieg zamknięty działa lub nie - aktualnie nie działa.

Ja postanowiłem sam to naprawić Smile wiec zacząłem szukać gdzie zamyka się obieg. Cały mechanizm znajduje się po stronie kierowcy głęboko (fotki prześle jak aparat odzyskam). Do silniczka prowadzi przewód dwużyłowy (brązowy i biały), który przykręcony jest trzema śrubkami do całego korpusy nagrzewnicy. Dojście bez rozbierania jest straszne ale się udało.

Ku zdziwieniu:
- silniczek nie działa (mechanizm w środku sprawny)
- zasilanie jest na przewodach (+12V lub -12V)
- mechanizm zamykania działa.

Pytanie do wszystkich. Mozę ktoś ma schemat elektryczny przekaźników znajdujących się na nagrzewnicy - klima manual.

Niesprawność mechanizmu - tak się domyślam, polega na tym ze gdy włączę obieg zamknięty, na silniczek (juz nowy) podawane jest napięcie -12V i zamyka się dolot powietrza, ale napięcie ciągle jest mino iż mechanizm się zamkną. Silnik dalej próbuje się kręcić. Podobnie, gdy przełączę na obieg otwarty - ciągle jest napięcie +12V i silnik non stop się kreci. Nie ma tam żadnego mikrostyka sygnalizującego zamkniecie/otwarcie.

W ten sposób spalił sie jeden silnik Sad Chce naprawić elektrykę, aby nie spalić drugiego. Lecz nie wiem jak jest wyrywany stan otwarci lub zamkniecia ???

Pozdrawiam
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 20:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


"Silniczek klapki wlotu powietrza zewnetrznego/recyrkulacji N82 jest sterowany przez odpowiedni przycisk , znajdujący się w zespole sterowań H80 ; po naciśnięciu przycisku zostaje wysłany sygnał masy i zasilania - obwód włączany wyłącznikiem zapłonu (INT) zabezpieczony bezpiecznikiem F49 centralki pod deską rozdzielczą B2 - które zmieniają biegunowość dla w celu zmiany kierunku obrotów silniczka."



N82 - Siłownik przesłony wlotu powietrza zewnętrznego / recyrkulacji
H80 - Moduł sterowania klimatyzacji

Patrząc po schemacie to nie ma jakichkolwiek wyłączników krańcowych klapy recyrkulacji, prawdopodobnie centralka sterująca odłącza zasilanie silnika po wykryciu zwiększonego obciążenia lub też wyłącza zasilanie po określonym czasie.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 16:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Witam,

Nie zlecilem naprawy tego ustrojstwa. Na tą chwilę obieg mam otwarty i nie używam guzika, który to włącza i wyłącza. U mnie to raz działa raz nie. Dobrze, że chociaż co jakiś czas zareaguje, aby można było przełączyć na obieg otwarty. Tak więc w moim wypadku z funkcji cyrkulacji powietrza w kabinie nie da się więc swobodnie korzystać i szkoda troszkę, bo nie raz to może się przydać. Z przyjemnością oglądnął bym fotki, jak udało Ci się dostać do tego mechanizmu i ewentualnie zasugerował swojemu mechanikowi, że jest sposób, aby dostać się tam i nie rozbierać deski rozdzielczej. Gratuluję motywacji i czekam na fotki Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


Witam,

Przesyłam obiecane fotki.




Silniczek i mechanizm znajdują się po stronie kierowcy. Do silniczka doprowadzone są tylko dwa przewody, a on sam mocowany jest na 3 wkrętach. Ja kupiłem za 2.99zł śrubokręt krzyżakowy średniej wielkości i wygiąłem pod kątem 90st. ok. 1,5cm długości. Dwa z nich widać wykręcone. Trzeci jest w górnym prawym rogu. Należy wyjąć dźwignie z mechanizmu otwierania/recyrkulacji i przekręcić silniczkiem w lewo. Pokaże się trzeci uchwyt. U mnie niestety pęknięty Sad




Mechanizm w pudełeczku. Jeśli mamy spalony silniczek wymieniamy go na nowy. Może być od zabawek. Zakładamy w odwrotnej kolejności oczywiście.




Tu nie ma nic skomplikowanego Smile Jak narazie działa wyśmienicie. Zastanawia mnie tylko jeszcze to +12V i -12V jakie jest na przewodach.

Czy ktoś z was ma moze schemat elektoniki klimatyzacji manual ?? Chciałbym sprawdzić czy to po jakims czasie znika to 12V czy nie ??

Kolego przemekb22 zmierzyłbyś może miernikiem czy np po 5min masz nadal napięcie na obu przewodach czy nie ?

pozdr
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


v-e-g-a napisał:


Tu nie ma nic skomplikowanego Smile Jak narazie działa wyśmienicie. Zastanawia mnie tylko jeszcze to +12V i -12V jakie jest na przewodach.

Czy ktoś z was ma moze schemat elektoniki klimatyzacji manual ?? Chciałbym sprawdzić czy to po jakims czasie znika to 12V czy nie ??

pozdr


Nie ma w Stilo czego takiego jak (-12V), jest napięcie zasilania +..V i jego masa, czytasz w ogóle posty ?, masz wyżej napisane centralka realizuje zamianę biegunów zasilania. Schemat elektryczny masz powyżej, jeżeli szukasz schematu centralki to na pewno go nie znajdziesz, zresztą schemat zaawansowanej elektroniki nic by Ci nie pomógł. Zasilanie silnika musi zanikać, inaczej silniczek zostałby uszkodzony.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 23:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


jacek.d napisał:


Nie ma w Stilo czego takiego jak (-12V), jest napięcie zasilania +..V i jego masa, czytasz w ogóle posty ?, masz wyżej napisane centralka realizuje zamianę biegunów zasilania. Schemat elektryczny masz powyżej, jeżeli szukasz schematu centralki to na pewno go nie znajdziesz, zresztą schemat zaawansowanej elektroniki nic by Ci nie pomógł. Zasilanie silnika musi zanikać, inaczej silniczek zostałby uszkodzony.


Kolego o co Ci chodzi. Czytam posty i rozumiem co sie dzieje jak zmienia sie biegunowość. NIewiem tylko czy ty czaisz co to jest miernik i jak zamienisz biegunowość to pojawia sie -12V.

Pytam sie o schemat centrali, bo rozumien zaawansoowaną elektronikę, czy to cyfrowa czy analogowa. Poprostu zapytałme. Nie mądrze sie ze jestem [cenzura]---ty i to pryszcz dla mnie.

BTW chodzi o zmiane biegunowości i tak, pisząc -12V chodziło mi o zmianę polaryzacji (czytaj biegunowości). Miernik podłączyłem na stałe krokodylkami.

Chciałęm tylko pomóc ale kolega widze zjadł wszystkie rozumy.
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 00:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


v-e-g-a napisał:
jacek.d napisał:


Nie ma w Stilo czego takiego jak (-12V), jest napięcie zasilania +..V i jego masa, czytasz w ogóle posty ?, masz wyżej napisane centralka realizuje zamianę biegunów zasilania. Schemat elektryczny masz powyżej, jeżeli szukasz schematu centralki to na pewno go nie znajdziesz, zresztą schemat zaawansowanej elektroniki nic by Ci nie pomógł. Zasilanie silnika musi zanikać, inaczej silniczek zostałby uszkodzony.


Kolego o co Ci chodzi. Czytam posty i rozumiem co sie dzieje jak zmienia sie biegunowość. NIewiem tylko czy ty czaisz co to jest miernik i jak zamienisz biegunowość to pojawia sie -12V.

Pytam sie o schemat centrali, bo rozumien zaawansoowaną elektronikę, czy to cyfrowa czy analogowa. Poprostu zapytałme. Nie mądrze sie ze jestem [cenzura]---ty i to pryszcz dla mnie.

BTW chodzi o zmiane biegunowości i tak, pisząc -12V chodziło mi o zmianę polaryzacji (czytaj biegunowości). Miernik podłączyłem na stałe krokodylkami.

Chciałęm tylko pomóc ale kolega widze zjadł wszystkie rozumy.


Ja też Ci chciałem pomóc i dlatego pofatygowałem się i wkleiłem schemat, do tego wkleiłem opis, Ty powtórnie zadajesz te same pytania, dlatego zapytałem, czy czytasz posty.
(-12V) jest określeniem "napięcia ujemnego" które nie jest równoznaczne ze zmianą polaryzacji.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 12:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cyrkulacja powietrza w kabinie - czy ktoś wygrał z usterką?


jacek.d napisał:

Ja też Ci chciałem pomóc i dlatego pofatygowałem się i wkleiłem schemat, do tego wkleiłem opis, Ty powtórnie zadajesz te same pytania, dlatego zapytałem, czy czytasz posty.
(-12V) jest określeniem "napięcia ujemnego" które nie jest równoznaczne ze zmianą polaryzacji.


Dlatego napisałem BTW, ze chodziło mi o biegunowość. Jeszcze raz dziki za schemat, bo przy okazji montażu zwarłem krokodylki i mogłem dzięki schematowi jaki podesłałeś wymieć tylko ten konkretny bezpiecznik.


dzięki
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
meteo1985

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Gru 2010, 19:00
Temat postu:

Silnik


Dzisiaj właśnie jestem po wymianie silniczka. I zastanawia mnie to jak on się wyłącza. Miałem go wyjętego i obracająca dźwignię zatrzymałem ręką i nic dalej silnik pracował. Po odczekaniu 40 sek nie zatrzymał się.
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 01:09
Temat postu:

Re: Silnik


Ja również mam ten sam problem dalej. Po prostu odłączyłem, aby nie spalić silniczka. Szukałem uszkodzonej - mechanicznie, konsoli sterowania wentylacja. Może u mnie jest uszkodzona elektronika pod gałkami od regulacji temp, siły nawiewu, ale nie udało mi się takiej znaleźć i temat odpuściłem Neutral
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System