Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Moje spostrzeżenia po roku w Stilo 140KM MultiJet



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 00:03
Temat postu:

Moje spostrzeżenia po roku w Stilo 140KM MultiJet


Witam od roku śmigam Stilakiem.
Ogólnie uwielbiam to auto za osiągi i wygodę, choć ma swoje bolączki które coraz częściej wydają mi się [cenzura]łami. Główny ich powód to albo coś się zaczyna rozłączać albo zawilgnie. A rzadko się zepsuje. Tak właściwie za te 20 tyś które zrobiłem padł mi czujnik położenia wału i przepływomierz(który wypiąłem i dalej śmigam), pozostałe usterki są jeszcze po poprzednim właścicielu(czyli dudniące łożysko z tyłu i tłukąca sie belka tylna). Ale auto ma 163 tyś. a poprzednik(Auto kupiłem od młodego makaroniarza w Niemczech) wymieniał w nim tylko to co konieczne do jazdy więc na początek miałem: tarcze klocki, końcówki drążków i sprzęgłoVery Happy bo rozrząd był zrobiony. W porównaniu z poprzednim moim autem(Pug 206) fiacik jest mało awaryjny, tamten wiecej mieszkał w warsztacie niż u mnie, a było to auto nowe z salonu(mam jeszcze 406 którego nie udało mi sie jeszcze zepsuć w żaden sposób, a też ma 150 tyś.)
Wrażenia z jazdy. Pali tyle co nic, przy mojej dość ciężkiej nodze 140 kucykach do wykarmienia i padniętym przepływomierzu to 5,5 to nie dużo(może dzięki skrzyni 6), a zchodziłem już ze średnim do 4,8 jak wszystko było OK Przyśpiesza jak głupi. Często pomijam połowę biegów. Auto przyśpiesza nawet grubo powyżej 150km/h A w zeszłym roku w 5 osób+ masa bagażu jechaliśmy według licznika 240km/h ale GPS informował o nieco ponad 210 i tak nieźle przy oponach 215(na których ciężko u nas jeździć jak trafi sie w koleinę to auto szuka własnej drogi ucieczki, chyba chce wrócić do Niemiec:D) Prowadzenie niezłe. Jak dla mnie troszku za bardzo sie buja, ale za to komfot na maxa. Nie bardzo mam sei do czego przyczepić tak naprawde no chyba ze jak temperatura spadała do - 28 to troszku trzeszczały mi plastiki. I przy mrozie trzeba pilnować akumulatora, bo szybko pada. Ale na Bravo nowe bym zmieniłSmile
Pozdro dla wszystkich.
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Moje spostrzeżenia po roku w Stilo 140KM MultiJet


A tak jeszcze lakier mi z progów schodzi jak diabli Very Happy
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
Pitterek

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: fiat stilo dynamic 3D 1,9 JTD 16V 2004; fiat siena 1,6 16V 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 29 Kwi 2010, 15:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Moje spostrzeżenia po roku w Stilo 140KM MultiJet


Ja mam ten sam motor w budzie 3D z 2004 roku. Kupiłem od dilera po pierwszym właścicielu z przebiegiem 76 000 km. Auto było serwisowane i zadbane. Od razu zrobiłem diagnostykę, profilaktyczną wymianę rozrządu i tulei przedniego wahacza bo była pęknięta. Teraz po 1,5 roku eksploatacji mogę się podzielić spostrzeżeniami:
- dla mnie auto na miasto (Wrocław) za twarde i za niskie
- twarde zawieszenie procentuje w trasie
- wyciszenie mogłoby być lepsze
- naprawdę dobre hamulce
- trudne do zlokalizowania i usunięcia piski wewnątrz
- dynamika silnika pozytywnie zaskakuje
- duża różnica między wskazaniami średniego zużycia paliwa a zużyciem rzeczywistym (nawet 2 litry ponad średnie pokazywane przez komputer)
- zużycie paliwa przy jeździe miejskiej ponad 9 litrów a nie mam ciężkiej nogi (wybieram się na diagnostykę bo to zdecydowanie za dużo)
- wyposażenie moze cieszyć
- mimo wielkości łatwy do manewrowania
- jak dotąd żadnych niemiłych niespodzianek z elektroniką (poza fiksującym czasem czujnikiem temperatury zewnętrznej)
- dobry jakościowo system audio
- koszmarny dostęp do banalnych elementów wymagających okresowej wymiany (żarówki, filtry)
- brak szyb atermicznych wprowadza dyskomfort podczas słonecznych i ciepłych dni bo klima dmucha chłodem a słońce pali przez szyby twarz
- nawiew naprawdę wydajny (na nogi równiez jak wymieni sie filtr kabinowy)
- dużo miejsca z tyłu i z przodu
- skrzynia z 6-cioma biegami naprawdę się przydaje w trasie

I to w zasadzie tyle. Życzę sobie kolejnych lat z tym autkiem bo to jest chyba to co lubię (mimo drobnych problemów). Na moja 13-stoletnią siene 1,6 16v też nie mam powodów do zbytnich narzekań (poza sporym apetytem na paliwo tak jak ostatnio w stilonie)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System