Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tib0

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Cinquecento 900 96r Wtrysk
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 12:06
Temat postu:

Problem z chłodzeniem


Witam. Od trzech miesięcy temperatura płynu - 110 st. w moim cieniasie to codzienność. Temperatura wzrasta głównie jak stoję w korku, gdy się rozpędzę, minimum 70 km/h, powoli wraca do 90 st. Wentylator się nie włącza. Termostat wymieniony. Pojechałem dzisiaj do mechanika. W czasie drogi standardowo 110 st. z gwałtownymi skokami do 90 st. Pod mechanikiem 90 st. i ani drgnie. Wyłączyłem go na trzy minuty. Po uruchomieniu znowu 90 st. z tym, że teraz zaczął włączać się regularnie wentylator. Jak na złość wszystko wskazywało na prawidłowe funkcjonowanie i mechanik nic nie stwierdził. W drodze powrotnej znowu to samo tzn: 110 st. Zatrzymałem się i odkręciłem korek spod którego zaczęło syczeć, przewodem od zbiornika ( tym górnym, powrotnym) zaczęło szarpać, coś w nim też bulgotało i na koniec ze zbiornika buchnęła para. Nic nie poradziłem, więc wsiadłem i wróciłem do domu. Pod domem temp. wynosiła 90 st. nie gasiłem go, poczekałem chwile i włączył się wentylator. Dzień wcześniej wywaliło mi płyn, wąż puścił przy termostacie ten cieńszy w okolicy opaski zaciskowej, pewnie ciśnienie dało mu radę, gdyż wcześniej był trochę wyrobiony. Byłem pewien, że wszystkiemu winna jest uszczelka pod głowicą, dodatkowo uciekał mi płyn ze zbiornika i mieszał się z olejem. Pod korkiem oleju i w zbiorniku robiło się masło. Mechanik stwierdził, że to uszczelka, ale pod pokrywą pompy oleju. Jak na razie jest dobrzy, tylko to chłodzenie...Dodam jeszcze, że dystans z domu do mechanika wynosi 8 km, natomiast z miejsca , w którym się zatrzymałem, do domu: 1 km. Może to ma jakieś znaczenie. A teraz pytanie: co to może być??? Czujnik wentylatora??? Znowu termostat??? Zapowietrzony układ chłodzenia??? Pompa wody??? A może coś innego??? Jak ktoś wie, to proszę o pomoc.
Powrót do góry
R-2 D-2

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: citroen xsara picasso 1,8 2000r./cinquecento 700 aisan 1996r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 13:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


Jeśli wcześniej było dobrze (zanim wywaliło płyn), to pewnie po uzupełnieniu jest zapowietrzony i nie ma dobrego obiegu.
Lub
Czujnik wentylatora
_________________
"...wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi (...) jedźmy, nikt nie woła."
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


dokładnie sprawdź stan kabli przy czujniku i stan styków elektrycznych w kostkach...może trzeba wyczyścić albo wymienić...może też być wadliwy włącznik termiczny właczenia wentylatora..i tak mi to na razie wygląda....teraz jak słonko przygrzewa to nie dziwota że jak wentylator chodzi jak chce,to na postoju wywala płyn...w korku jest zawór ciśnieniowy i jak jest za duże ciśnienie to korek ma puszczać.....
pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 15:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


skoro termostat wymieniony i jest dobrze odpowietrzony to sprawdz korek zbiorniczka czy zaworek dziala albo pompa wody moze miec zerwany mimosrud czyli kolo ktore napedza pasek klinowy kreci sie normalnie a wirnik w silniku nie pompuje wody dosc szybko i wtedy woda sie gotuje . wymien pompe wody ,,,,ostatecznosc to glowica skoro plyn miesza sie z olejem ,,, wymien pompe wody ,,,, to koszt okolo 130 zloty chyba i klopot powinien zniknac ,,,,,pozdrawiam ,,,
Powrót do góry
gadu-gadu
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


Zobacz czy przy nagrzanym silniku, masz ogrzewanie. Jeśli leci zimne powietrze z wentylacji przy ustawionym grzaniu na full, to masz zapowietrzony, lub zatkany układ chłodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 16:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 16:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


kolego tuning czy chociaż wiesz o czym piszesz? pompa w 700 napędzana jest nie jakimś MIMOŚRODEM tylko wałkiem na którym znajduje się pompa oleju, wymiana pompy wodnej wiąże się z wymianą miski oleju, i nie ma tam możliwości napędu pompy wodnej paskiem klinowym- myślę że pomyliłeś silnik 700 z jakimś innym, słuszność muszę przyznać koledze gori i również zalecam sprawdzenie czujnika wentylatora, połączeń elektrycznych jak i samego silnika wentylatora
Powrót do góry
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 16:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


@mustang nie przesadzaj. Wymiana pompy wody nie wymaga wymiany miski. Dlaczego ? Bo pompa wody to zwykły wirnik przykręcony jedną śrubką do wałka. Nie ma fizycznych możliwości, aby ten wałek w jakiś znaczący sposób tak uszkodzić, by trzeba było go wymieniać. Częstym problemem jest właśnie poluzowanie się tej śruby, i dlatego wirnik sobie lata. Żeby wymienić takowy wirnik wystarczy zdjąc pokrywę pompy (ale nie termostat), i odkręcić śrubę i sprawdzić stan wewnętrzego gwintu wałka i ewentualnie wymienić wirnik.
Powrót do góry
gadu-gadu
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


zgadzam się że do wymiany wirnika nie ma potrzeby wymiany miski ale mój przedmówca napisał o wymianie pompy wodnej a to jest różnica bo pompa to element kompletny czyli łącznie z miską a wirnik to część pompy, a tak swoją drogą to te wirniki wytrzymują ogromne przebiegi i rzadko kto je wymienia, prędzej trzeba wymienić uszczelniacz bo zaczyna przeciekać
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


przepraszam koledzy zle przeczytalem myslalem ze to jest 900 ,,sorki chlopaki moj blad ,,,,,, pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
tib0

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Cinquecento 900 96r Wtrysk
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


To chyba termostat nie domaga, a ledwo co wymieniony. Przejechałem 3 km, nagrzałem go do 100 st. zmacałem chłodnicę, a chłodnica zimna, wszystkie rury gorące, oprócz tej dolnej miedzy chłodnicą a termostatem. Zgasiłem go na 10 min. Następnie przejechałem 1,5 km. później trochę pochodził na postoju (temp. 90 st.), chłodnica się nagrzała, włączył się wentylator. Czyli wszystko w porządku, tylko dlaczego z takim opóźnieniem reaguje termostat. Przypominam, że wcześniej olej mieszał się z płynem, czy to ma jakiś związek??? Termostat jest przez coś blokowany, zatykany np: przez pozostałości oleju i innego syfu w układzie chłodzenia??? Czy zapowietrzony układ chłodzenia może mieć taki wpływ na termostat???
Powrót do góry
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 20:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


Akurat, jeśli to tylko termostat, to uważam, że to najlepszy możliwy scenariusz. Wystarczy zaopatrzyć się w nową uszczelkę termostatu (raptem kilka złotych) i odkręcić go. Porządnie wyczyścić, przepłukać i zrobić test, wrzucić go całego do gotującego się garnka z wodą (tylko nie takiego spożywczego, tylko jakiegoś nie uzywanego Wink i sprawdzić, czy otwiera się przepływ. Jeśli nie to można cały wkład termostatu wymienić. Tylko taka opercja moim zdaniem jest nie opłacalna, lepiej kupic nowy.
Powrót do góry
gadu-gadu
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 12:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


nawet nowa rzecz...w tym przypadku termostat może byc zepsuta...na dodatek jeśli jest to jakieś tanie badziewie to wcale mnie nie dziwi że się nie otwiera tak jak trzeba.....prawdopodobnie termostat do wymiany....
o termostacie nie pisałem wcześniej bo napisane było że jest sprawdzony..oki...i wogóle super....
Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 14:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


Witam , przykleję się do tematu a mianowicie występuje u mnie taki problem. Do tej pory wszystko było ok podczas jazdy temperatura około 90st na postoju lub po mieście w korkach 95st i po jakimś czasie ruszał wentylator . Dzisiaj jadąc zauważyłem że temperatura poszła do 95st a ostatecvznie zatrzymała sie na 100 i opada do 95 a czasami do 90 i znowu 100 . Zmieniłem termostat ale tylko sam wkład i przestało tak falowac ale problem pozostał temperatura utrzymuje się około 95 st a jak ma cięrzej lub po chwili postoju 100 , ogrzewanie działa .Dodam ze przewód do chłodnicy dolny przwie zimny czyżby nowy termostat walnięty co o tym sądzicie
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
jjmag

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelszczyzna
Posiadane auto: renault r5 mazda 323f
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 12:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


jeżeli termostat miałbyś uszkodzony to temperatura raczej przekraczała by 100, druga sprawa wszystko zależy jaki założyłeś termostat a występowały 2 rodzaje tak zwany zimny otwierający się w temperaturze około 85stopni i ciepły otwierający około 92-94stopnie, i tutaj raczej bym sprawdził czy prawidłowo załacza się wentylator chłodnicy szczególnie przy tym drugim termostacie, oraz sprawdził jej drożność, nie oszukując się są to auta w większości powyżej 15 lat i wskazane by było używać przynajmniej raz na 2-3 lata płukanki do chłodnic
_________________
po drogach jeździ masa świrów i psychopatów, pędzą na złamanie karku,
aż czasami trudno mi ich wyprzedzić
Powrót do góry
skype status
lgolebio

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: cinquecento 700 ED 93r
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 13:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Problem z chłodzeniem


No właśnie, być może masz nie właściwy termostat wkręcony. Bo są dwa typy. Jaki masz gaźnik @tib0 ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Układ chłodzenia


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System