Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) stukanie w silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S.D

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat ducato 14 2.5tdi 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 17:05
Temat postu:

stukanie w silniku


witam posiadam fiata ducato z silnikiem 2.5tdi od pewnego czasu z silnika słychac dziwne stuki na zimnym i ciepłym silniku, dzieje sie to mniej wiecej od momentu gdy w zimie padl akumulator i samochod został zaciągniety i odpalony. Auto po wymianie akumulatora nie ma problemow z odpaleniem tylko dziwne stukanie nie daje mi spokoju. Prosze o pomoc..
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 17:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


sprawdz fazy rozrzadu - po paleniu na zaciag mogl przeskoczyc pasek
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 19:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


Tłoki witają się z zaworami Smile.
Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Pią 23 Kwi 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


nie ma takiej opcji, żeby tłoki się spotkały z zaworami bo już by ten samochód nie jeździł!! popieram pierwszą wypowiedź, diesla nie powinno palić się na pych ani z holu bo może przeskoczyć rozrząd, sprawdź to bo może zapłon nie domagać.
_________________
Powrót do góry
S.D

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat ducato 14 2.5tdi 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 06:51
Temat postu:

stukanie w silniku


biorę to pod uwagę że mógł się przestawić ,a czy mogą to być wtryski bo jak odpalił po zaciągnięciu to strasznie rzucało silnikiem tak jakby nie palił na dwa gary i strasznie kopcił do póki się nie zagrzał,silnik ma już zrobione 250 tyś.Stuki dochodziły z okolicy pierwszego cylindra po wymontowaniu wtrysków miały dużo nagaru,wyczyściłem je i zamontowałem i odpaliłem ponownie bez problemu tylko że teraz te stuki dochodzą z okolicy czwartego cylindra proszę o poradę.Chciałem dodać jeszcze że na wolnych obrotach tych stuków nie słychać dopiero jak przygazuje
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 06:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 07:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


limak1231 napisał:
nie ma takiej opcji, żeby tłoki się spotkały z zaworami bo już by ten samochód nie jeździł!! popieram pierwszą wypowiedź, diesla nie powinno palić się na pych ani z holu bo może przeskoczyć rozrząd, sprawdź to bo może zapłon nie domagać.


Poczytaj trochę to zmienisz zdanie, sam osobiście miałem sytuację że w dieslu VW przeskoczył pasek i było piękne pykanie, w sieci są zdjęcia tłoków po takich sytuacjach. Tłoki zaledwie dotykają zaworów, mogą je wykrzywiać lub nie, zawory uginają się na trzonkach i całość jakoś pracuje.
Jeszcze jeden ząbek na pasku i byłoby po głowicy i zaworach.
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 07:30
Temat postu:

Re: stukanie w silniku


S.D napisał:
biorę to pod uwagę że mógł się przestawić ,a czy mogą to być wtryski bo jak odpalił po zaciągnięciu to strasznie rzucało silnikiem tak jakby nie palił na dwa gary i strasznie kopcił do póki się nie zagrzał,silnik ma już zrobione 250 tyś.Stuki dochodziły z okolicy pierwszego cylindra po wymontowaniu wtrysków miały dużo nagaru,wyczyściłem je i zamontowałem i odpaliłem ponownie bez problemu tylko że teraz te stuki dochodzą z okolicy czwartego cylindra proszę o poradę.Chciałem dodać jeszcze że na wolnych obrotach tych stuków nie słychać dopiero jak przygazuje


Po prostu sprawdź ustawienie rozrządu, te stuki które pojawiają po holowaniu idealnie pasują do paska który przeskoczył o jeden/dwa ząbki.
Powrót do góry
S.D

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat ducato 14 2.5tdi 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 07:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


dzięki za poradę sprawdzę rozrząd i ustawię
Powrót do góry
S.D

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat ducato 14 2.5tdi 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 08:20
Temat postu:

stukanie w silniku


mam jeszcze jedno pytanie czy mogę jeszcze jeżdzić w takim stanie zanim ustawie rozrząd,do tej pory nic sie nie stało , bo potrzebny jet mi samochód to moja praca
Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


jacek.d napisał:
limak1231 napisał:
nie ma takiej opcji, żeby tłoki się spotkały z zaworami bo już by ten samochód nie jeździł!! popieram pierwszą wypowiedź, diesla nie powinno palić się na pych ani z holu bo może przeskoczyć rozrząd, sprawdź to bo może zapłon nie domagać.


Poczytaj trochę to zmienisz zdanie, sam osobiście miałem sytuację że w dieslu VW przeskoczył pasek i było piękne pykanie, w sieci są zdjęcia tłoków po takich sytuacjach. Tłoki zaledwie dotykają zaworów, mogą je wykrzywiać lub nie, zawory uginają się na trzonkach i całość jakoś pracuje.
Jeszcze jeden ząbek na pasku i byłoby po głowicy i zaworach.



nie chcę się z nikim kłócić ale jeszcze raz powtarzam, że nie ma takiej możliwości. Te dźwięki które dobiegają z silnika i wyglądają tak jakby tłoki uderzały o zawory to tzw spalanie stukowe przy przestawionym zapłonie ( w tym przypadku przy przestawionym rozrządzie) objawy kopcenia, sadzy na świecach są potwierdzeniem tej teorii. Nie polecam jeździć w z przestawionym rozrządem w dieslu gdyż opory w silniku są znacznie większe niż w silniku benzynowym i może dojść do kolejnego przeskoczenia o np jeden ząbek a wtedy może się zakończyć zablokowaniem silnika i uszkodzeniem głowicy jeśli to oczywiście pasek bo może być to również co innego. Po sprawdzeniu napisz co i jak.
_________________
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 14:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) stukanie w silniku


limak1231 napisał:
jacek.d napisał:
limak1231 napisał:
nie ma takiej opcji, żeby tłoki się spotkały z zaworami bo już by ten samochód nie jeździł!! popieram pierwszą wypowiedź, diesla nie powinno palić się na pych ani z holu bo może przeskoczyć rozrząd, sprawdź to bo może zapłon nie domagać.


Poczytaj trochę to zmienisz zdanie, sam osobiście miałem sytuację że w dieslu VW przeskoczył pasek i było piękne pykanie, w sieci są zdjęcia tłoków po takich sytuacjach. Tłoki zaledwie dotykają zaworów, mogą je wykrzywiać lub nie, zawory uginają się na trzonkach i całość jakoś pracuje.
Jeszcze jeden ząbek na pasku i byłoby po głowicy i zaworach.



nie chcę się z nikim kłócić ale jeszcze raz powtarzam, że nie ma takiej możliwości. Te dźwięki które dobiegają z silnika i wyglądają tak jakby tłoki uderzały o zawory to tzw spalanie stukowe przy przestawionym zapłonie ( w tym przypadku przy przestawionym rozrządzie) objawy kopcenia, sadzy na świecach są potwierdzeniem tej teorii. Nie polecam jeździć w z przestawionym rozrządem w dieslu gdyż opory w silniku są znacznie większe niż w silniku benzynowym i może dojść do kolejnego przeskoczenia o np jeden ząbek a wtedy może się zakończyć zablokowaniem silnika i uszkodzeniem głowicy jeśli to oczywiście pasek bo może być to również co innego. Po sprawdzeniu napisz co i jak.


Przyśpieszony kąt wtrysku ma dzwięk podobny do pracy zimnego diesla, domyślam się że gdyby autor słyszał taki dzwięk to napisałby że pracuje głośniej podobnie jak na zimnym.

Oczywiście jest też opcja zatartej prowadnicy zaworu, obrócona/zużyta panewka, wszystko zależy jak brzmi to stukanie.
Powrót do góry
S.D

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat ducato 14 2.5tdi 96
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 07:41
Temat postu:

stukanie w silniku


to jest rytmiczny stuk tak jakby klawiatura na czwartym cylindrze była rozregulowana, na wolnych obrotach tego nie słychac kiedy przygazuje to wtedy słychac a przy wyższych obrotach zanika myślałem że to może wtrysk,bo przed wymontowaniem wtrysków stuk był słyszalny przy pierwszym cylindrze a teraz przy czwartym.Przy odpalaniu lekko kopci na siwo po paru minutach przestaje a jak gwałtownie przygazuje to puści lekko czarny dymek.jezdrze w takim stanie od stycznia i nic się nie dzieje tylko ten stuk nie daje mi spokoju.wyczytałem u kolegi ma książke że taki objaw może powodować niesprawny wtrysk co o tym sądzicie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Nadwozie.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System