Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Czujnik uderzeniowy przód - problem z wymianą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł82

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia,Trójmiasto,pomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16v LPG BRC Sequent
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 11:46
Temat postu:

Czujnik uderzeniowy przód - problem z wymianą


Witam

w serwisie Fiata zdiagnozowali mi że mam awarię czujnika uderzeniowego poduszki przód (znajduje się na środku, bezpośrednio pod zderzakiem na przodzie).

Tak to wygląda zamontowane:

http://moto.allegro.pl /item1016575130_fiiat_stilo_02r_czujnik_uderzeniowy.html

Po wymontowaniu tak:

http://moto.allegro.pl/item991974329_czujnik_uderzeniowy_sensor_fiat_stilo.html

Mój (stilo 1.2 / 2002r) ma następujące oznaczenia: 46781029 SIEMENS 5WK43048

Niestety na allegro nie mogę znaleźć żadnego o identycznej numeracji.

Tak więc zastanawiam się czy koniecznie musi to być czujnik o takich samych numerach ? Czy Fiat robił inne czujniki w zależności od rocznika / wersji 5d/3d/mw ?

Czy ktoś z Was wymieniał ten czujnik (sam, w serwisie) ?

Proszę o radę, nowy czujnik w serwisie 300 zł, na allegro od 35zł tak więc wolałbym (jeśli to bezpieczne) kupić jednak używany.
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 12:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik uderzeniowy przód - problem z wymianą


Ja wymieniałem u siebie taki czujnik. Co prawda nie ten sam co u Ciebie, na przodzie auta, bo boczny prawy, ale mogę Ci chyba coś na ten temat powiedzieć.

W Stilo są trzy takie czujniki. Jeden to właśnie ten który masz popsuty, zamontowany na pasie przednim. Dwa pozostałe są w słupkach środkowych pod plastikowym poszyciem tapicerki, tuż nad mechanizmem pasa bezpieczeństwa (jeden jest po prawej, a drugi po lewej stronie auta). Z tego co wiem, to te czujniki są identyczne i są całkowicie ze sobą zamienne.

Nie mam pewności, ale chyba nie ma żadnego znaczenia numer tego czujnika, powinien działać każdy jaki się do auta zamontuje. Ja kupiłem używany ze szrotu, bez sprawdzania jakiegokolwiek numeru, i od razu po zamontowaniu było ok. I jest dobrze do tej pory (odpukać).

Miałem podobny problem w tamtym roku, zaraz po kupnie Stilo, z tym że u mnie był popsuty boczny prawy czujnik. Auto nie było wcale uderzone, a komputer sygnalizował uszkodzenie wewnętrzne tego czujnika. Tutaj: http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42136&highlight= są opisane moje boje z tym czujnikiem. Może to Ci coś pomoże.

Ja bym teraz na Twoim miejscu zrobił tak. Zamienił bym miejscami dwa czujniki, tzn. ten popsuty z przodu bym wymienił na któryś dobry z tych bocznych. I wtedy by można było zobaczyć jaki błąd zasygnalizuje komputer. Jeśli uszkodzenie będzie nie na przodzie, tylko już z boku, to wiadomo by było, że można kupić byle jaki czujnik, zamontować i powinno być ok. A najlepiej to gdybyś miał możliwość najpierw założyć czujnik i sprawdzić błędy, a gdyby ewentualnie coś było nie tak, to czujnik wymienić i wziąć inny. Dlatego chyba najlepiej by było nie kupować tego na Allegro, tylko gdzieś na szrocie, i to najlepiej niedaleko od siebie. Taka jest moja rada, pomyśl nad tym.
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 03 Maj 2010, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik uderzeniowy przód - problem z wymianą


giemba napisał:
Z tego co wiem, to te czujniki są identyczne i są całkowicie ze sobą zamienne.
Nie mam pewności, ale chyba nie ma żadnego znaczenia numer tego czujnika, powinien działać każdy jaki się do auta zamontuje.


Ciekawe czy czołowy a boczne nie mają innej charakterystyki zadziałania i w tym może być sęk.
Powrót do góry
Paweł82

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia,Trójmiasto,pomorskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.2 16v LPG BRC Sequent
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 23:59
Temat postu:

Jak wyjąć bezpiecznie czujnik ?


Przyznam się że w sprawach technicznych jestem laikiem w związku z czym mam pytanie - jak wyciągnąć ten czujnik zderzeniowy z przodu tak aby niczego tam nie uszkodzić przy okazji ?
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Sob 08 Maj 2010, 11:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik uderzeniowy przód - problem z wymianą


Czujnik jest przykręcony na śrubę imbusową (o ile pamiętam to chyba jest to 5), więc tu nie ma żadnej filozofii. Podłączony jest na wtyczkę, żeby ją wyjąć, to trzeba zwolnić ten zaczep co ją blokuje.

Tyle teorii, a w praktyce może się okazać, że będziesz miał problem z dojściem do tego czujnika, może coś przeszkadzać. Ja wymieniałem ten boczny, więc tam po zdjęciu tapicerki dostęp był bardzo dobry, ale Ty się borykasz z tym przednim, więc musisz trochę pokombinować. Co prawda ten czujnik widać z góry jak jest przykręcony do pasa przedniego, ale być może trzeba będzie jeszcze coś zdemontować, by było do niego dojście.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Maj 2010, 11:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
FiaT192

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiaty
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Paź 2019, 20:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Czujnik uderzeniowy przód - problem z wymianą


Cześć.
Odgrzewam temat, bo mam dokładnie ten sam problem i mam parę informacji, które mogą się przydać potomnym.

Pacjent to tak samo stilo 1.2 2002 rok i ten sam czujnik uszkodzony.
Byłem na szrocie gdzie było stilo ale MultiWagon i z większą ilością poduszek niż tylko 2 czołowe.
Wziąłem z niego czujnik (numery się różniły) i po podłączeniu wyskoczył mi błąd niezgodność (jak znajdę to dołączę screena).
Także albo trzeba mieć czujnik o tych samych numerach albo z wersji, gdzie występowały tylko dwie poduszki (może się okazać, że obie rzeczy występują razem).

I jeszcze jedna kwestia - czujnik do pasa przedniego przykręcany jest normalną śrubą 6-cio kątną i potrzebna jest wąska nasadka, bo nie każda podejdzie. Musiałem kupić innego producenta, która ma cieńsze ścianki po prostu.

Pozdro!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System