Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Parujące szyby


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemol

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Truskolasy

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2007, 19:53
Temat postu:

Parujące szyby


Nie mogę domyć szyb od środka, troszkę wilgoci i parują aż się po nich leje. nie pomagają środki na alkocholu( clean itp.) może jest sposób? Smile
_________________
przemo
Powrót do góry
gadu-gadu
SWIdeR798

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: Renault Trafic 2.0dci 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2007, 01:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Powiem tak, mialem podobna sytuacje jak zakupilem swojego. Parowaly jak cholera i do tego byly tluste. Wzialem plyn Mr Muscle na bazie octu, wymylem dokladnie w srodku i na zewnatrz. Wymienilem filtr przeciwpylkowy i normalnie jak reka odjal. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym ale akurat po tych zabiegach przestaly parowac. Wymienilem tez rozrzad i plyn w chlodnicy hehehe ale raczej nie wplynelo na efekt Very Happy Aha i odgrzybilem jeszcze klime. To by bylo na tyle.
_________________
World Citizen
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 28 Lis 2007, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Zostawiaj otwarty dopływ powietrza zewnętrznego, przemyj szyby ciepłą wodą z niewielkim dodatkiem octu i amoniaku.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
przemol

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Truskolasy

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2007, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Dziękuję. kupiłem płyn na bazie octu, umyłem wewnątrz i nic. Nie zaglądałem do filtra oraz do klapki wymiany powietrza. Jak coś się zmieni to napiszę co i jak. Pozdrawiam.
_________________
przemo
Powrót do góry
gadu-gadu
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Witam częsta dolegliwością Brav jest cieknąca nagrzewnica i to to jest główną przyczyną parujących szyb w Bravie. Nic wtedy nie pomoże tylko zlikwidowanie przyczyny a nie skutków.
Co gorsze przecieki z nagrzewnicy często doprowadzają w kolejnej fazie do uszkodzenia sterownika poduszek powietrznych który znajduje się bezpośrednio pod nią. Więc radzę szybko zdiagnozować sprawę.
Przede wszystkim należy sprawdzić czy ubywa płynu chłodzącego w zbiorniku płynu chłodzącego (będzie do tego dochodzić tylko w przypadku, gdy używamy (włączymy) ogrzewanie w samochodzie a więc najczęściej w zimie) innym sposobem będzie odkręcenie jednej z osłonek z tworzywa we wnękach nóg z przodu i sprawdzenie ręką po dłuższej jeździe na ogrzewaniu czy w tunelu środkowym pod popielniczka nie naciekł płyn chłodzący wtedy będzie wszystko jasne czy to nagrzewnica. A skąd dokładnie cieknie to już trzeba sprawdzić po wymontowaniu. Najczęściej po płynie pozostaje zielonkawo niebieski osad wiec powinno być widać skąd to cieknie.
_________________
Janek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Sty 2008, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piecyk21

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 20:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Ja miałem problem z bardzo mocnym parowaniem szyb, zwłaszcza przedniej. Tylko klima osuszała powietrze (tak to sobie tłumaczyłem). Pękła mi szyba przednia i musiałem ją wymienić (już poprzedni właściciel ją wymieniał). Teraz po wymianie szyby, przednia już nie paruje i jest ok, tzn boczne parują ale mniej i chyba tak ma każdy. A szyba przednia była kiepsko klejona i przepuszczała powietrze. Może komuś to się przyda, pozdrawiam!
Powrót do góry
Dionizos

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubartów
Posiadane auto: Fiat Bravo, SX ,1.9TD 100KM , 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 20:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


W moim Bravo ten sam problem. Przednia szyba po umyciu płynem do szyb jest czysta i nie paruje jakoś nieznośnie, natomiast boczne zaparowują niemiłosiernie. Co ciekawe to zauważyłem ,że przy słabszym nawiewie na szybę (max 2) parują mniej a przy mocnym (4) parują bardziej. Zastanawiam sie nad tą nagrzewnicą i muszę sprawdzić jej stan, rzecz jasna klima tez jest do odgrzybienia więc chyba poczekam do wiosny.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
tymin

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Renault Scenic 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2008, 21:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


U mnie trochę się poprawiło po wyjęciu wszystkich liści z wentylatora. Oczywiście jak ktoś ma filtr przeciwpyłkowy to o liściach nie może być mowy.
Powrót do góry
Igakiller

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gola k. Kępna (70 km do Wrocławia)
Posiadane auto: Fiat Brava S 1.4 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2008, 22:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


u mnie paruje mocniej tylko tylna szyba. Polecam dodatkowo kupić sobie specjalne płyny z antyparą. Teść jeździł przez pewien czas oplem po dachowaniu i wszystkie szyby były źle wstawione, z tego mocno parował. Po umyciu takim płynem długi czas miał spokój. Polecam. Czasami duża wilgotność w kabinie powoduje takie przyczyny. Może sprawdź dokładnie podłogę.
Powrót do góry
Janek-Glogow

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,4 12V z LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 14:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


W piątek wymieniłam nagrzewnicę. Rany co za zmiana!!! Nie łudźcie się, że jakieś preparaty na parowanie szyb wam pomogą. Teraz sobie pluję w brodę, że tyle z tym czekałem i męczyłem się z tymi parującymi szybami. Już dzisiaj żadnej najmniejszej pary na przedniej i bocznych szybach nie ma, minimalnie jeszcze na tylnej się wytrąca, ale przekrzywiła mi się miska z płynem i trochę - trochę to mało powiedziane, sporo mi się pomoczyły chodniki przy wymianie nagrzewnicy, więc za kilka dni pewnie będzie całkowita susza. Koszt: nagrzewnica nowa 75 zł dwa oringi do uszczelnienia po 2 zł/szt. trochę roboty i w końcu mam święty spokój.
Dionizos:
Jak chcesz czekać do wiosny, a masz w autku poduchy to lepiej na wszelki wypadek oklej sobie sterownik poduszek jakąś folią, żeby Cię nie spotkało to co mnie czyli zlanie sterownika. Bagatelizowałem parowanie szyb do kilku lat, bo łudziłem się jak wy, że to taka przypadłość Bravy i Bravo, czy wina niezwykle wilgotnego powietrza. Z roku na rok było jednak coraz gorzej, aż dopiero awaria poduszek zmusiła mnie do działania. A prawda jest taka, że przypadłością tych samochodów jest powszechna awaria kiepskich nagrzewnic. Druga prawda to, to że jak się już gdzieś z nagrzewnicy sączy to lepiej już nie będzie tylko z czasem coraz gorzej i gorzej.
Wiec nie biadolcie i nie wymyślajcie niestworzonych rzeczy tylko wymieńcie sobie nagrzewnicę zanim narazi was ona na większe dodatkowe koszty. Na własnej skórze mogę wam potwierdzić, że teraz po wymianie nagrzewnicy moja Brava ma super wydajną wentylację radząca sobie nawet doskonale z zalanym płynem chłodzącym mokrym wnętrzem.

Poza tym, co to za identyfikacja przyczyn stwierdzenia typu: czasem szyby parują od nadmiaru wilgoci albo parowała szyba, bo była źle wklejona i przepuszczała powietrze. Bez urazy, ale chyba wiadomo ze para to wilgoć i szyby parują z tego powodu, pytanie tylko co jest przyczyną pojawienia się tej dużej wilgoci wewnątrz samochodu. A co do drugiej teorii to chyba nikt z nas się jeszcze nie udusił po zamknięciu drzwi i szyb w samochodzie wiec chyba wiadomo, że powietrze stale przedostaje się do środka mimo włączenia obiegu zamkniętego powietrza w kabinie.

Życzę powodzenia przy wymianie nagrzewnicy i usunięciu problemu parowania szyb sam wiem jak skutecznie potrafi on obrzydzić życie.
_________________
Janek
Powrót do góry
robom85

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat, Brava, 1.4, 1996r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


miałem podobny problem okazało się, że to nieszczelność w układzie chłodzenia, kupiłem jakiś proszek, nie pamiętam jak się nazywał ale można go kupić w pierwszym lepszym motoryzacyjnym sklepie, ma on za zadanie właśnie uszczelnić ten układ, dolewa się go do układu chłodzenia i po jakimś czasie mi przestały szyby parować, ale z tego co wiem to nie zawsze to działa w przypadku za dużych niesczelności
Powrót do góry
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Mi też parowały i cuda odprawiałem żeby coś z tym zrobić i nic:)u mnie usterki technicznej nie było :)Rozwiązanie było proste-czyste szyby to podstawa,nawiew powietrza zawsze na 4 jak za ciepło to dać więcej zimnego powietrza ale zawsze na 4 bo wiadomo że w bravo z tymi nadmuchami to śmiech-albo szyba przednia i lekki podmuch w stronę lusterek z tych malutkich otworków z boku , albo cztery nawiewy przednie w stronę kierowcy 2 środkowe i lewy prawy, to straszny błąd techniczny ogrzewania tego auta:)I jeszcze smarowanie szyb od środka szamponem do włosów pomaga ale na max 4 dni:)
Powrót do góry
gast2

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAGŁĘBIE
Posiadane auto: BRAVA 1,9 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 13:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Witam.
Dzisiaj rozebrałem cały przud pod wucieraczkami szyby i kanaliki drożne woda nie stoji,wszędzie sucho,wyciągnąłem filtr pyłkowy,który zresztą wymieniałem tydzień temu i pod spodem jest kanał wętylacyjny,który byl zamknięty.
Auto cały czas pracowało ,ogrzewanie też s, szyby wszystkie zaparowane,a ja wziołem kawałek styropianu i odchyliłem ową klapkę i co się stało?
Wszystko puściło i za oknem nawet widziałem domy i drzewa a co warzne ludzi i inne auta. Poskręcałem wszystko jak było i postanowiłem strzelić 10 km i co? i widać wszystko i w autku ciepło.

Pozdrawiam
Powrót do góry
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


Jeśli nie nagrzewnica nawaliła, to czyścić szyby i dodatkowo nanieść środek przeciw parowaniu (np. z marketu) Very Happy. Spedenergy, u mnie szampon zaszkodził. Miałem więcej mgły i roboty Twisted Evil. Ale później szybki miałem baaardzo czyste Cool
Powrót do góry
tuptus40

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat Brava 1.4 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 00:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Parujące szyby


a jak masz ustawiony obieg powietrza zamkniety czy otwarty jesli masz zamkniety to niedziwie ci sie ze ci paruja
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System