Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 21:11
Temat postu:

nie pali


W piatek jade na kompa, dzieki za wszystkie wskazowki bardzo duzo mi pomogles, jeszcze sie odezwie, a moze znowu bedzie jakis problem z Marysia lepiej zeby nie. Pozdro.
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 31 Maj 2010, 22:17
Temat postu:

Nie pali


Witaj kolego kenzzoo. Wiesz na tym kompie jeszcze nie bylem, ale na kilka godzin odlaczylem akumulator i jakby lepiej zaczal palic. Ale moze bedziesz mogl mi pomoc w innej sprawie . Otoz w Marysi mam zalozony gaz na benzynie jest wszystko ok, jak jade na LPG dojezdrzajac do swiatel i hamujac silnik potrafi zgasnac to nie jest nagminne ale zdaza sie bylem u gazownika ale nic nie zrobil, moze wiesz o co chodzi. Dobrej nocyi pozdro.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 17:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


Witka. Wiesz co? z tym gazem to tak właśnie jest kurka. Niby wszystko oki a tu z tąd ni zowąt dup.... . Sprawdz może filterek od tego gazu. Jak gazownik nic nie wykryło to kiepsko, ja bym stawiał jeszcze na moduł od gazu, albo za ubogą mieszankę może dostaje i jak zejdzie za drastycznie z obrotów to go właśnie muli. W manualnych instalacjach był taki zciemniacz na doprowadzeniu powietrza i wystarczyło tym troszkę wyrególowa i było git. A z tymi nowymi instalacjami to już klapa. Pozdrawiam
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 20:03
Temat postu:

nie pali


Witam. wiesz co chyba masz racje z tym filterkiem, musze go wymienic. Kiedys mialem Fiata Tempre ale z gaznikiem tam tez mialem podobne problemy wtedy wymienilem wszystkie membrany w parowniku po 10 latach uzytkowania , ale ten w Marysi ma dopiero 3 lata.
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 18:17
Temat postu:

jak zimny nie pali


Witaj kolego kenzzoo. Dawno nie pisalem ale musze sie ciebie o cos zapytac.Powiedzmi czy do Maryski 1.6 -16V bedzie pasowala listwa wtryskowa od Maryski 1,8 -16V, iczy ten zawor ktory jest z boku listwy mozna wymienic. I jeszcze jedno gdzie znajduje sie zawór zwrotny paliwa , chyba jest uszkodzony i wszystkie paliwo cofa do zbiornika i rano jak zimny musze troche pokrecic zeby odpalil. Pozdro.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Wrz 2010, 18:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2010, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


Witka kolego Gróby. Wiesz co? Jeśli chodzi o listwe to rozstaw wtryskiwaczy od 1,8 jest szerszy niż w 1,6 , ale nie jestem na 100% pewien. Co do samych wtryskiwaczy to bez problemu możesz przemątować do swojej listwy od 1,6 bo gniazda są takie same i też są cztero rowkowe. Jeśli chodzi o ten tzw. zawór to kiepska sprawa z wymianą bo jest pasowany na "0" to przez niego doprowadzane jest ciepłe powietrze do miesznki, także nie polecam przy nim tetrać. ( częstym objawem falowania na obrotach jest uszkodzenie właśnie wężyka wpiętego w ten zawór ). a co do cofania się paliwa do zbiornika to normalna rzecz. U mnie tak jest, i przed odpaleniem można dosłyszeć z baku jak paliwo jest podawane do listwy. Jeśli masz problem z odpaleniem to kurka może być wadliwa pompa, albo po prostu zawalony filterek paliwa. No jest jeszcze jedna rzecz, ale bardzo rzadka co do uszkodzenia układu paliwowego. Mianowicie uszkodzencz czujnika z filtrem par paliwa, który znajduje się z prawej przedniej strony pod nadkolem ( dla zdiagnozowania trzeba zdjąć nadkole i koło ). Pozdrawiam i sorki że dopiero teraz odpisałem. Jak by coś się działo to postaram się odpisać. P.S. jeśli byś dzisiaj przeczytał tą wiadomość to jestem na kompie do godz. 20
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 08:53
Temat postu:

jak zimny nie pali


Witaj kolego kenzzoo. Czyli jak napisales moge same wtryski od 1,8 zamontowac do mojego 1,6 , filtr paliwa byl wymieniany chyba w czerwcu nowy, a pompe paliwa trzeba wymieniac cala czy wystarczy wklad. Pozdro.
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 11:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


kolego mysle ze lepiej całą, z tego że nie są aż takie drogie 50zł allegro, to chyba lepiej nową.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


Witaj kolego Gruby54. Ja osobiście wymienił bym sam wkład bo idzie bez problemu go wymienic. Jeśli odczyty na budzikach są prawidłowe tzn. nieprzekłamuje stanu paliwa to po co wymieniac całośc. Co do wtryskiwaczy to ja w mojej małej miałem 4 kanałowe i w bravce 1,8 też miałem 4 kanałowe, pasują jak talala. Pozdrawiam
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 10:38
Temat postu:

jak nagrzany nie pali


Witaj kolego kenzzoo. Dzieki za porade , tak zrobie jak mi napisales tzn. z pompa i wtryskiwaczami. Pozdro zycze milej niedzieli.
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 15:16
Temat postu:

jak nagrzany nie pali


Witam kolego kenzzoo. Bylem dzisiaj u mechanika i jednak jest pompa paliwa do wymiany , sprawdzili cisnienie i okazalo sie ze ma tylko niecale 2 bar, i w dodatku nie trzyma paliwa , po wylaczeniu zaplonu wszystko cofa sie do zbiornika, pompe juz kupilem na allegro jutro mi ja dostarcza i bede zakladal. Pozdro.
Powrót do góry
gruby 54

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): wroclaw srodmiescie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2000r
Piwa: 0/6
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 13:56
Temat postu:

jak nagrzany nie pali


Witaj kolego kenzzoo. Wlasnie przed chwila odebralem odebralem Marysie od mechanika , zalozyli nowa pompe paliwa tz. kupilem uzywana na allegro i musze ci powiedziec ze moja Marysia to nie to samo auto , teraz to pali na dotyk , obojetnie czy silnik rozgrzany czy zimny. Pozdro.
Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


Witaj. No to fajnie że już po wszystki. Pozdrawiam i miłego ujeżdżania.
Powrót do góry
gregory81

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): sierpc
Posiadane auto: marea 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


Witam Panowie,
Czy może spotkał się ktoś z takim czymś, już piszę o co chodzi.
A mianowicie. Fiat marea 1,6 16V. Gdy zimny pali. gdy jest rozgrzany jest problem wygląda to tak jak by był słaby akumulator (słabo kręci). alternator sprawdzony jest ok, nowy rozrusznik oraz akumulator i jest lipa. Niedawno był wymieniany wałek rozrządu może to ma na to wpływ???
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak nagrzany nie pali


czujnik położenia wału kolego najprawdopodobniej do wymiany.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System