Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ŁukaszT

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stary Brus
Posiadane auto: AUDI A4 B6 - 1,9TDI 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 16:53
Temat postu:

Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


Witam. Jestem zainteresowany zakupem FIATA BRAVO 2.0 20V HGT i mam do was kilka pytań bo w obecnym czasie jeżdżę SIENĄ 1.6 16V.
Więc chodzi mi o to jakie macie opinie na temat tego silnika czy one nie są wadliwe i jak się zachowują te pięciu cylindrówki i co potrafią? Jak się jeździ tymi autkami?, bo wygląd mają rewelacyjny (jak dla mnie)
I jeszcze jakie mają spalanie taką jazdą do 100km/h, a jakie przy większych prędkościach? Jakie w mieście i jakie na trasie? A i jeszcze najważniejsze jaki silnik wy doradzacie?
Z góry wielkie dzięki za pomoc. POZDRAWIAM.
Powrót do góry
toretto1979

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica
Posiadane auto: Fiat bravo 1.6 GT
Piwa: 7/2
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


Ja doradze ci 1,6 do bravo,poszukaj wersji po lifcie z niewielkim przebiegiem i dobrym wyposazeniem,przeznacz na to min.10 tys.zl.
pakowanie sie w HGT to wiekszy wydatek i wyzsze koszty uzytkowania,wiadomo wieksze spalanie oraz ceny napraw tego silnika-niekoniecznie bezawaryjnego.
no ale jesli pieniadze sa tu bez znaczenia to polecam HGT !!!!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 00:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


kolego jeżeli zamierzasz się wyszaleć na hagiecie to raczej Ci odradzę co do silnika to na forum użytkownicy mają jedno powiedzenie " nie znasz dnia ani godziny..." kiedy przekrecisz panewkę :\
wiec piłowanie tego silnika = koszty, hagiety sa grymaśne ale jak sie o nią dba to potrafi odpłacić,
do 150 koni nie ma szybszego auta spod świateł
a spalanie, od 8 l/100 emeryt stajla do12-14 w miescie przy normalnej spokojnej jezdzie przy odkrecaniu manetki do oporu od 16 do nieskonczoności Wink jak bym miał wybierać kupiłbym jakieś Hgt powyżej 10 tysięcy bo te tanie to omijaj szerokim łukiem, ciężko wyrwać niezajeżdżone hgt
Powrót do góry
gadu-gadu
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 00:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


Witam:)Kiedyś bardzo chciałem kupić takom wersje silnikową i wiele o niej czytałem,na szczęście znajomy mechanik uświadomił mnie w co chcę się wpakować i dałem sobie spokój z tym silnikiem:)silnik 2.0 litra montowany był w Lanci,hgt,fiacie cope 2.0 turbo.Miałem okazje jechać bravo hgt i powiem że jak na tą kaste to jest ogień,laćki się palą jak się depnie:)Ale co z tego!Pali 14-16 litrów lekko bo takim autem wolno się nie jezdzi!Silnik ulega częstym awariom,części drogie,mało używanych!Dostać hgt w dobrym stanie graniczy z cudem!Wiadomo nikt nie kupuje takiego autka żeby się kulać,da mu w pi..e i potem sprzedaje,człowiek chce kupić,wsiada i jedzie i wiadomo że pojedzie bo może te 120kucy mu jeszcze zostało ale z czasem okazuje się że d..a !Ja osobiście bym nie polecał,chyba że od jakiegoś pasjonata marki,ale i też nie bo pewnie zrobił nim 8 tyś. km. przez cztery lata a ty dasz mu w pi..e i poleci wszystko jak lawina!Takie moje zdanie o tym silniku:)))))
Powrót do góry
ŁukaszT

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stary Brus
Posiadane auto: AUDI A4 B6 - 1,9TDI 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 11:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


O właśnie o to mi chodziło ciekawych rzeczy się dowiaduje, tak jak napisałem w pierwszym poście ja mam SIENKĘ 1.6 16V. I mam zamiar zmienić auto teraz właśnie na BRAVO tylko zastanawiałem się czy pozostać przy tym silniku co mam czy właśnie te 2.0 20V HGT. Skoro zdanie o tym silniku nie jest najlepsze to jeżeli będę zmieniał to na 1.6 16V, tylko że bez gazu bo u siebie mam gaz sekwencyjny, i jest ok ale wole samą benzynę. Dzięki za rady i POZDRAWIAM.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 11:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 13:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


No ja dobrego zdania o tym silniku nie mam,ale najlepiej jak by się jakiś użytkownik wypowiedział!Jeśli autko ma być na weekend to można by się zastanowić nad tym silnikiem ale jak do jazdy na co dzień to na pewno nie:)Jeśli 1.6 16V jest ci troszkę mało to może 1.8 jakieś tam 113-115 kucy!

A propo silnika 1.6 16V 103 km to dość żwawy motor,pali w miarę przyzwoicie no i jest uważany za najmniej awaryjny:)))Pozdrawiam:))))
Powrót do góry
ŁukaszT

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stary Brus
Posiadane auto: AUDI A4 B6 - 1,9TDI 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 20 Maj 2010, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


Silniki 1.6 16V są udanymi silnikami tylko trzeba o nie dbać a na pewno będzie się odpłacał ty co najlepsze. Ja ze swojego wyciągnąłem 205km/h na benzynce, wiadoma to nie jest dobre dla silnika ale to było tylko raz tak z ciekawości co potrafi i mogę powiedzieć z czystym sumieniem że te serca pukają na prawdę wysokim poziomie i dużo mogą. Tak na codzień go eksploatuje 90km/h max do 120km/h bo na Lubelszczyźnie nie ma dobrych dróg i szkoda auta. Mam teraz okazję kupić opla omegę 2.5 V6 benzyna + gaz ale prędzej zostanę przy tym co mam jakoś jestem bardziej nastawiony na FIATA nic innego mi nie podchodzi. Jak dla jednych bmw to jest najlepsza marka tak dla mnie FIAT a nowe BRAVO w wersji sport nie ma nic piękniejszego od tego auta.
Powrót do góry
ziollo89

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Fiat bravo 2.0 20V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2011, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


[cenzura] napisał:
kolego jeżeli zamierzasz się wyszaleć na hagiecie to raczej Ci odradzę co do silnika to na forum użytkownicy mają jedno powiedzenie " nie znasz dnia ani godziny..." kiedy przekrecisz panewkę :\
wiec piłowanie tego silnika = koszty, hagiety sa grymaśne ale jak sie o nią dba to potrafi odpłacić,
do 150 koni nie ma szybszego auta spod świateł
a spalanie, od 8 l/100 emeryt stajla do12-14 w miescie przy normalnej spokojnej jezdzie przy odkrecaniu manetki do oporu od 16 do nieskonczoności Wink jak bym miał wybierać kupiłbym jakieś Hgt powyżej 10 tysięcy bo te tanie to omijaj szerokim łukiem, ciężko wyrwać niezajeżdżone hgt


Kolego ciekawi mnie ino czy ty miałeś taki samochód i eksplatowałeś je na co dzień? Bo z tego co piszesz to wydaje mi się że jednak nie miałeś.
A na to wszystko co piszesz jest prosta odpowiedź: "jak dbasz tak masz"
Ja od ponad 2 lat jeżdźę Bravą HGT i nie ma żadnych problemów, w tej cenie samochód jest dla mnie mistrzowski, a trochę kilometrów stukam nim między innymi po Europie. A co do spalania to wzieło mi maks 16L/100km przy ciągłym [cenzura]. Jedynie mogły by być części tańsze ale nie ma się co oszukiwać do kazdego samochodu w mocniejszej wersji nie ma tanio. Więc trzeba się z tym liczyć , ale przyjemność z jazdy bezcenna
Powrót do góry
malpa1818

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Harasiuki/Podkarpacie
Posiadane auto: bravo hgt/ 147
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2012, 16:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Wasze opinie na temam Silnika 2.0 HGT


ja posiadam swojego hgt(147) od dwóch lat zrobiłem nim 90 tys, a łacznie ma przejechane 290tys( z czego ponad 160 tys na gazie)!!! i jak najbardziej nie narzekam. autko nie jest zarzniete kupiłem od znajomego ten natomiast od pasjonata fiatów i dbał o samochód jeden jak i drugi. zgadzam się z kolegą " jak dbasz tak masz". olej wraz z filtrami ( od gazu również) zmieniany co 10 tys rozrząd co 60 i smiga. mimo przejechanych km to autko jest nadal żwawe a ze moja noga nie należy do najlżejszych to jestem z niego zadowolony. Jedynym mankamentem w moim hgt jest częsta awaria przegubu wewnętrznego w prawym kole( nie jest to spowodowane paleniem gumy na skręconych kołach odrazu mówie) po prostu nie znalazłem jeszcze dobrego który by przejeździł ponad rok bez wymiany.
_________________
malpek
Powrót do góry
dawcio19884

Czytelnik



Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Bravo hgt 1998 2.0 20v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Lis 2012, 16:20
Temat postu:

Bravo hgt


Powiem tak. Ja mam Bravo hgt. Cześci nie sa az tak drogie w porównaniu do innych. Mam ciezko noge a spala mi 14 gazu sekwencyjnego. ja nie narzekam. nie zamieniłbym go na zaden inny... pozdro
Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System