Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Marea z jakim silnikiem?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy kupiłbyś po raz 2 Fiata Maree?
Tak, jestem z niej bardzo zadowolony
100%
 100%  [ 13 ]
Nie, z powodu problemów z samochodem
0%
 0%  [ 0 ]
Nie, ale kupie nowszego Fiata
0%
 0%  [ 0 ]
Nie, nigdy więcej Fiata
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 13

Autor Wiadomość
marcingniezno1987

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: citroen, ale będzie marea :-)
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 15:40
Temat postu:

Marea z jakim silnikiem?


Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem tu nowy, a to z prostego faktu - nie mam jeszcze fiata.
Chciałbym kupić Fiata Maree Weekend i mam kilka pytań:

1) jaki silnik wybrać, jeżeli użytkowanie będzie wyglądać tak: pon-pt 2 razy po 8km na mieście, sobota i niedziela dwa razy po 80 km na trasie. Do tego dochodzą sporadyczne dalekie wyjazdy.
Diesel nie lubi tych małych tras, ale za to jest oszczędniejszy, nie wiem co wybrać.

2) na ile kkm starczają przednie wahacze?? (wiadomo że zależy od stylu jazdy, od dróg, ale chciałbym wiedzieć na ile Wam starczyły).

3) tylna belka - jaka jest trwałość? podejrzewam że lepsza niż we francuzach, ale czy starczy na 100kkm?

4) na co zwrócić uwagę kupując samochód??

5) instalacja gazowa - jakbym wybrał benzynę to jakie są dodatkowe koszty eksploatacji instalacji gazowej?

6) Ile mnie wyniesie rozpoczęcie używania samochodu, tj:
- rozrząd kompletny
- wymiana wszystkich płynów (łącznie z chłodzenia, hamulcowym, wspomagania)
- czy coś jeszcze zalecane jest zrobić zaraz po kupnie?

7) Jakie są jeszcze częste inne kosztowne awarie i jakie koszty.



Samochód kupuje z myślą o użytkowaniu go przez 5-7 lat, dlatego też tak ważna jest awaryjność oraz informacje dot. zapobieganiu poważnych awarii.
Powrót do góry
gadu-gadu
fan23

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.8 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea z jakim silnikiem?


1) Do miasta polecał bym 1.6 chociaż optymalny silnik to 1.8. Spalanie takie samo części i serwis w tych samych kosztach. Lepsza dynamika i elastyczność.
2)Nie wiem jak w MW ale w Bravie zawieszenie robiłem po ok 70tyś (wahacze delphi koszt ok 150 zł za szt)
3)W Bravie padły mi tuleje dopiero przy przebiegu 140tyś. Koszt 150 zł i dwa dni roboty. U mechanika ok 450 zł za wszystko.
3) Na to co w każdym aucie. Czy nie był bity, czy nie widać rdzy(jeśli widać to raczej ma wypadkową przeszłość, na stan wnętrza i czy jest ono adekwatne do przebiegu.
4) Tak droższy przegląd rej. i dodatkowe regulacje instalacji gazowej (ja robię to dwa razy do roku albo co 15 tyś koszt ok 50zł)
Jeśli będziesz montować nową instalacje to polecam sekwencje. Koszt trochę większy ale znacznie mniejsze spalanie i lepsza dynamika.
6 Rozrząd to koszt ok 500 zł z montażem
co do pozostałych kosztów to wszystko zależy od tego co będziesz wlewać
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
marcingniezno1987

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: citroen, ale będzie marea :-)
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea z jakim silnikiem?


Z silników benzynowych to raczej wolałbym ten 1.8 - zawsze wole mieć rezerwę pod butem, aby jakby co dołożyć.

a jeszcze mam takie pytanie, do jakiej prędkości i przy jakim silniku można komfortowo jechać??
W moim obecnym aucie - Citroen zx 1.9TD 90KM, jazda powyżej 130 wymaga albo głośnej muzyki, albo . . . przyzwyczajenia. po prostu ten samochód wyje przy wysokich prędkościach.

I jeszcze ciekawi mnie oświetlenie drogi - jakie są tam żarówki i czy dobrze oświetlają drogę? (oczywiście przy zwykłych żarówkach)?
W cytrynie lampy są tak kiepskie, że nawet "Philipsy +30% " nie oświetlały dobrze drogi.
Powrót do góry
gadu-gadu
fan23

Debiutant



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.8 16V
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 20 Maj 2010, 17:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea z jakim silnikiem?


W Bravie 1,6 głośno zaczynało być przy 14-150 km/h
Marea w 1,8 150-170 ale tu bardziej przeszkadza szum powietrza.
Oświetlenie niestety jest bardzo słabe . Jedyna nadzieja to wzmocnione żarówki. Ja jeżdżę na H1+50% docelowo będą +90.Ewentualnie Ksenony ale tylko do reflektorów soczewkowych.
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Sob 22 Maj 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea z jakim silnikiem?


moge jedynie doradzić co do silnika, 1.9jtd w miescie pali 7-8 litrów ekonomiczną jazdą, na trasie stałą prędkością dojdziesz do 4-5. Oczywiscie diesel zużywa dużo paliwa na rozruch, i nie lubi małych tras.. ale opłaca się o wiele bardziej. No i sam odglos jak na diesla jest cudowny, kiedy przekracza się 3k obrotów. Pozatym wytrzymalsza konstrukcja niż benzyna.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 22 Maj 2010, 10:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
KAMRO28

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Kwi 2011, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea z jakim silnikiem?


Jeżeli mogę doradzić to bierz 1.9 JTD. Ja mam taki i jestem bardzo zadowolony ! W mieście spala 7 litrów na trasie 5l. , mieszanie 6.5 litra ! oczywiscie wersje 110KM. Bardzo fajny samochod. Benzyny bym nie bral ( ewentualnie z gazem)jak już sie uprzesz ale kolega ma 1.6 16v wiec w zime potrafila mu spalic 15 litrow na krotkich dystansach po mieście ! Mówiac krotko Fiaty w benzynie sa paliwozerne ! Ale jezeli ci na tym nie zalezy to jak lubisz poszalec to bierz 2.0 155KM. Natomiast diesel to naprawde wdzięczne autko i jak byś mial wybrac to tylko JTD ! pozdrawiam Smile
Na 2 i 3 pytanie ci nie odpowiem ! Bo co do przednich wachaczy to wymienialem przy kupnie od razu - tak wieć nie wiem na ile starcza, jak na razie 1000 tyś km przejechalem i jest si Smile Tylna belke mam dobra !
4. Kupujac diesla to jest kilka rzeczy na które trzeba zwrócic uwage , nie bede sie rozpisywal jak juz postanowisz to napisz do mnie to ci wszytsko powiem Smile
6. Zawsze musisz miec tak ok. 1000 - 2000 tyś zapasu sianka przyda sie nigdy nie wiesz kto jezdzil i co trzeba zrobic, a z praktyki wiem że z [cenzura] potrafi sie uzbierac !
7. Co do awarii to raczej bezawaryjne autka, jak sie dba to słuza na długie lata! Koszty części tanie i szeroko dostepne !
Miłego szukania, jak byś mial pytania co do diesla pisz ! Pozdrawiam
_________________
...Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

47 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System