Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Luźny zacisk hamulcowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil.gda

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: fiat siena 1,6 1998; daewoo tico 0,8 1997; toyota yaris 1,4 D4D 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 17:01
Temat postu:

Luźny zacisk hamulcowy


Dzisiaj postanowiłem zabrać się za auto bo dzwonienie w przednim lewym kole doprowadzało do bólu głowy. Okazało się że nie jest to łożysko jak pierwotnie przypuszczałem. Powodem dzwonienia są luźno osadzone w zacisku klocki hamulcowe które na nierównościach (bruk, dziury) uderzając o tarcze i jarzmo zacisku powodują charakterystyczny dzwięk. Złapałem również zacisk i zaczełem nim poruszać i okazało się że jest troche luźne. Dla porównania obejrzałem prawy zacisk i tam ani klocki ani zacisk nie maja luzu. Zajrzałem więc do książki i na jednym z rysunków zauwałyżem że przy klockach zakładane są takie blaszki a'la sprężyny. Mimo że przy zadnym klocki nie ma tych spreżyn to na prawym zacisku wszystko jest sztywno a na lewym jest luz. Podjechałem na złomowiec i z uno wyjełem dwie takie blaszki jak na rysunkach i założyłem je ale tylko na lewe koło. Po założeniu owych blaszek klocki nie są już takie luźne i na nierównościach nie chałasują, aczkolwiek zacisk nadal ma minimalny luz. Co moze być powodem luzu zacisku? Wyrobione prowadniki, czy tłoczek za mocno się cofa?
Powrót do góry
jax022
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1071
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachod
Posiadane auto: stilo1,9 JTD 115 Wagon 2004
Piwa: 47/3
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 23:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Luźny zacisk hamulcowy


Co moze być powodem luzu zacisku? Wyrobione prowadniki, czy tłoczek za mocno się cofa?

Nie wiem czy prawidłowo to pozwałeś.Zacisk to całość,prowadnik to to gdzie jest posadowiony klocek,tłoczek dociska klocki.Jeżeli cały zacisk ma luz to jest niedokrecony,wyrobiony prowadnik może być spowodowany brakiem sprężynek które trzymaja klocki,te lużne wybijają prowadnik,tłoczek powraca napewno prawidłowo.Dokręc cały zacisk,daj nowe klocki ze sprężynkami i będzie dobrze.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System