Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MyLifeBeLike1988

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 + SekwencjaBRC 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 20:24
Temat postu:

Nowy wygląd zegarów.


Witam kiedyś z nudów postanowiłem zmienić podświetlanie zegarów w swoim Stilo wybór padł na białe zegary i czerwone wskazówki oraz wyświetlacz od komputera pokładowego również podświetlany na czerwono i zmieniona polaryzacja. Sukcesywnie będę zmieniał całe podświetlanie w swoim Stilo. Co o tym sądzicie wieś tunning czy efektowna odmiana. Co radzicie zmienić podświetlanie czy wrócić do standardowego bursztynowego link do zdjęcia jak to wszystko wygląda http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d142676c2ec32a87.html zdjęcie robione komórką na żywo wszystko prezentuje się znacznie lepiej
Powrót do góry
gadu-gadu
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 20:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


bardzo przejrzyście i wyraźnie, myślę że to się nadaje do działu manuale
Powrót do góry
Ralphi

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 2003r Moderator
Piwa: 21/1
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


Jak dla mnie fajnie to wygląda, przelutowywałem tak kiedys diody kumplowi w fabii i efekt był równie zadowalający.
_________________
>>>----Niebieska strzała południa---->
Powrót do góry
gadu-gadu
sosnowiczanin

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Maj 2010, 09:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


Efekt imponujący Wink Widać dużą różnicę w podświetleniu zegarów a wyświetlacza, dla mnie rewelka. Dużo pracy jest przy takiej zmianie ? Udzieliłbyś jakiś rad/wskazówek jak do tego się zabrać Wink
Powrót do góry
wkswks

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): wwa
Posiadane auto: fiat stilo 1.9jtd 2002r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


bardzo ladnie!
mustang1 napisał:
bardzo przejrzyście i wyraźnie, myślę że to się nadaje do działu manuale
a to jak najbardziej popieram:D
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 13:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MyLifeBeLike1988

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 + SekwencjaBRC 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 20:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


Witam dawno nie zaglądałem na forum bo jakoś nie miałem na to zbyt czasu, ale do rzeczy. Jeśli chodzi o przeróbkę zegarów jest to dość łatwe jeśli posiadamy trochę umiejętności lutowniczych i jakiś sprzęt do tego coś typu stacja lutownicza. Wszystko zaczynamy od wymontowania zegarów nie będę tego opisywał bo jest to gdzieś na forum. Następnie zakupujemy interesujące nas diody oryginalne diody mają bodajże oznaczenie SMD 1206 ja użyłem diod SMD PLCC-4 są znacznie większe i łatwiej się je lutuje szczególnie jeśli ktoś nie miał wcześniej styczności z lutowaniem elementów SMD ilość diod wynosi 8 diod pod zegary i 3 diody pod wyświetlacz LCD. Jeśli chodzi o samo lutowanie ja robiłem to z pomocą kolegi to znaczy on trzymał wskazówkę i odchylał folię zegarów a ja lutowałem diody pamiętając oczywiście o właściwej polaryzacji bo diody świecą tylko w jednym kierunku. Nie zdejmowałem wskazówek zegarów gdyż bałem się ich uszkodzenia bo mechanizm który je napędza jest bardzo delikatny ogólne po wlutowaniu wszystkich diod wskazówka od wskaźnika paliwa mi się nie podnosiła lekkie uderzenie ją palcem u mnie akurat pomogło ale jeśli ktoś będzie się zabierał za to w domu to trzeba naprawdę uważać bo można sobie załatwić zegary. Jeśli znów chodzi o wyświetlacz LCD musimy go wymontować żeby to zrobić odchylamy plastikowe zatrzaski delikatnie podważamy wyświetlacz z jednej strony a później to samo robimy z drugiej jeśli zatrzaski puszczą delikatnie wyciągamy go do góry wyświetlacz jest równie łatwo uszkodzić ponieważ ma metalowe styki zalane w szkle które mogą pęknąć w każdej chwili gdy będziemy chcieli na chama wyciągnąć wyświetlacz. Gdy już mamy całe LCD na boku lutujemy diody po wlutowaniu diod możemy założyć LCD i mieć podświetlanie LCD w kolorze czerwonym. Jednak jak ktoś chce mieć taki efekt jak u mnie tutaj zaczyna się zabawa po pierwsze musimy zerwać folię polaryzacyjną z LCD najlepiej jest to zrobić delikatnie podcinając ją nożykiem tapicerskim. Pozostałości kleju myjemy rozpuszczalnikiem ja użyłem do tego rozpuszczalnik typu nitro. Następnie musimy założyć nową folie na LCD którą możemy odzyskać z uszkodzonej matrycy LCD monitora komputerowego TV laptopa itp albo kupić folię ale jest ona strasznie droga ok 250 zł arkusz A4 ja użyłem foli ze starego monitora LCD jeśli chodzi o polaryzację to nie ma reguły najlepiej podpiąć wyświetlacz z zegarami do samochodu i trzymając folię w rękach delikatnie ją obracając nad LCD o 360 stopni wtedy każdy widzi jak zmienia się wyświetlanie znaków na LCD i każdy indywidualnie może ustawić sobie polaryzację od normalnej po negatyw. Myślę że chociaż po części ten opis jest zrozumiały potrzeba tylko trochę chęci cierpliwości i mamy efekt murowany ale jeśli ktoś jest prawdziwym laikiem jeśli chodzi o takie sprawy niech sobie odpuści zmianę podświetlania bo uszkodzi sobie tylko zegary
Powrót do góry
gadu-gadu
stepien

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska/Limanowa
Posiadane auto: Ftiat Stilo, 1.8 lpg
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 09:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


Kolego MyLiBeLike1988 świetna robota zawsze mi się podobało takie podświetlenie zegarów. Możesz zdradzić z jakiego regionu Polski jesteś??
Pzd
Powrót do góry
MyLifeBeLike1988

Debiutant



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 + SekwencjaBRC 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


okolice Częstochowy
Powrót do góry
gadu-gadu
Miskov

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 Multiwagon
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nowy wygląd zegarów.


Mi odpowiada bursztynowe firmowe podświetlenie i takie zostanie. Natomiast to co zrobiłeś to kawał dobrej roboty, wygląda bardzo dobrze. Moje gratulacje. Świetny wzór do naśladowania dla tych, którzy chcieliby zmieniać kolor zegarów u siebie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Tuning


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System