Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Silniczek tylnej wycieraczki


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszzz

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot 508 2.0 HDI 150 KM 2014 rok
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 16:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Silniczek tylnej wycieraczki


Od roku nie działa mi spryskiwacz, ale jakoś się tym nie przejmowałem.

Po ponad 3 latach działania tylnej wycieraczki dziś zauważyłem, że po jej uruchomieniu zatrzymuje się w zależności gdzie wyłączę pokrętło.
To jest sygnał do jak najszybszej naprawy, znalazłem w sieci ciekawy artykuł z możliwymi przyczynami usterki Arrow link

Z tego co jest tam napisane, przyczyną może być:
- brak styku kostki z mechanizmem silnika
- awaria przekaźnika (FRS10MC)
- awaria tranzystora (darlington MPSW45A NPN)

Znalazłem stronę gdzie może uda się znaleźć powyższe części lub ich zamienniki Arrow link
Zadałem pytanie, teraz czekam na odpowiedź.

Na razie nie będę używał tylnej wycieraczki, jak znajdę chwile i skompletuje części wezmę się za naprawę.

EDIT

Wczoraj zapomniałem o usterce tylnej wycieraczki, załączyłem przez przypadek i zaczęła normalnie działać, wraca do pozycji domowej, dziś to samo, myślę że to tylko kwestia czasu kiedy się zepsuje, ale na razie działa.

Tranzystor znalazłem i mogę kupić, gorzej z przekaźnikiem.
Powrót do góry
threetrees

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Opole
Posiadane auto: Brava 1.4 SX 1997 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Maj 2011, 11:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Silniczek tylnej wycieraczki


Witam wszystkich,

od jakiegoś roku tylna wycieraczka coraz wolniej mi działała, aż wczoraj zatrzymała się w połowie pracy :( Zacząłem szukać nowego silniczka na necie ale po przeczytaniu paru komentarzy zdecydowałem, że spróbuję go zregenerować. Dam znać jaki jest wynik.

Co do niedziałającego spryskiwacza: miałem również ten problem. Słyszałem działającą pompkę ale nie było "efektu" na szybie. Winnym awarii okazał się być zatkany zawór zwrotny wmontowany w przewód podający płyn do dyszy spryskiwacza (umiejscowiony pod maską w okolicy zbiornika z płynem do spryskiwaczy). Odpowiedzialny jest on za blokowanie powrotu płynu pobranego ze zbiorniczka do zbiorniczka (czyli za zatrzymanie go w przewodzie). Z problemem można sobie poradzić na trzy sposoby:
1. Zdemontować zawór i połączyć przewody ze sobą. Mankament: trochę czasu zajmie zanim płyn będzie psikać na szybę (czas potrzebny na napełnienie przewodu płynem). Po puszczeniu wajchy płyn będzie wracać do zbiornika i powtórne napełnienie nim przewodu przy ponownym użyciu spryskiwacza również zajmie trochę czasu.
2. Kupić nowy zawór - 6 zł na allegro.
3. Próbować naprawić zawór.
Ja zastosowałem pierwsze rozwiązanie jako tymczasowe... ale działa już ponad rok :P

Pozdrawiam
Powrót do góry
kristo

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: fiat bravo 75 TD 1,9 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Maj 2011, 17:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Silniczek tylnej wycieraczki


A moze ktos sie orientuje czy do bravo pasują silniczki np od seicento czy punto???? albo od innego modelu bo ceny na allegro sa nawet przystępne ale nie wiem czy pasuja.
_________________
bravo 75td 99r
Powrót do góry
threetrees

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Opole
Posiadane auto: Brava 1.4 SX 1997 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Maj 2011, 20:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Silniczek tylnej wycieraczki


Witam,

jakiś tydzień temu wymontowałem mechanizm tylnej wycieraczki (po prostu przestał działać). Z braku czasu rozkręciłem go tylko i wyczyściłem (nie za dokładnie, bez wybijania trzpienia). Zebrałem stare smarowidło, wyczyściłem to co zauważyłem, że rdzewieje i zostawiłem na noc uprzednio psikając WD40. Rano nałożyłem nowe smarowidło, skręciłem i założyłem. Chodzi teraz jak złoto... ciekawe jak długo.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System