Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Przegub wewnętrzny .



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 07:57
Temat postu:

Przegub wewnętrzny .


Witam,

Od jakiegoś czasu coś zaczęło stukać w moim aucie. Stukot był taki, że jak dodawałem gazu lub hamowałem to znikał, a jak np. na czwartym biegu lekko puściłem gaz to samochód mało co się nie rozleciał takie miałem wrażenie. Straszny stukot po prawej stronie. Pojechałem do mechanika i powiedział, że to przegub wewnętrzny prawy, ale on mi nie załatwi go, bo nigdzie nie może dostać takiego do mojego auta z 34 frezami.
Mam pytanie do forumowiczów, czy znacie może i możecie polecić jakieś miejsca z częściami do Marea Weekend 2,4 JTD, głównie chodzi mi o przegub wewnętrzny oraz inne elementy zawieszenia i układu napędowego. Nie mogę nigdzie tego dostać, żadnego zamiennika, a w serwisie jest tylko do kupienia cała półoś za 800 zł!!! i trzeba na nią czekać2 tygodnie. To zakrawa o pomstę do nieba Smile
Proszę o namiary na miejsca, gdzie mogę zakupić taki przegub i inne elementy do 2,4 JTD '99. Bardzo ciężko do tego modelu kupić części.

Z góry serdecznie dziękuję ,
Pozdrawiam
Powrót do góry
jareknb

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Nowy Targ
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9jtd 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 10:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegub wewnętrzny .


Witam,pogrzebaj na allegro tylko nie wpisuj fiat marea,mój sąsiad w Galaxy miał takie coś do wymiany i też tylko całą póloś mógł kupic i na allegro znalazł firme która sprzedaje sam ten frez czy coś tam musisz dobrze poszukac i podzwonic, pozdrawiam
_________________
jarek
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 13:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegub wewnętrzny .


Teraz dzwoniłem do serwisu i jednak ta część kosztuje 1600 zł !!!!!!!!!! Przy cenie samochodu 10 000 zł to jest strasznie nieadekwatne. A czy ktoś spotkał się ze złożeniem samego przegubu z dostępnych wszędzie elementów?
Decyduję się kupić używany albo zlecę mechanikowi, żeby złożył przegub z dostępnych części oddzielnych. Wiem, że jest to wyczyn niepolecany, ale wolę to niż kupić część za 1600 zł wartą prawdopodobnie jakieś 200 - 300 zł MAX.
Pomóżcie Panowie, może ktoś zna ludzi, albo jakiś dobry szrot gdzie możba byłoby to dostać?

Z góry dziekuję za jakąkolwiek pomoc

P.S. Zaczyna mnie drażnić brak dostępu części do tego modelu 2,4 JTD. Termostat ostatnio kupiłem za 350 zł. Dobrze, że sam wymieniłem, bo za wymianę zapłaciłbym 300 zł, tak piękny był odstęp do termostatu:/
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 15:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegub wewnętrzny .


Witam ponownie:)

A więc Panowie, może to komuś pomoże, mianowicie wymontowałem stary przegub wewnętrzny. W marea weekend 2.4 JTD ma 34 zęby wewnętrzne, 27 mm śr wew, 108 mm śr zew. Przeglądając przeguby na allegro znalazłem o takich wymiarach do Alfa Romeo 147 JTD. Kupiłem, zamontowałem i pasuje:) Wszystko gra za 199 zł + koszty wymiany, a nie 1600 zł + robocizna jak w serwisie mnie zapewniali:)

Pozdrawiam serdecznie kończąc wątek.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 21:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegub wewnętrzny .


No widzisz, tylko poświecić chwile czasu, włączyć komputer i sprawa w połowie rozwiązana, reszta swoja praca i po kłopocie. Ja w Oplu pytałem ile kosztuje przegub zewnętrzny i jego wymiana. to powiedziano 600 zł. ja kupiłem przegub kompletny z zabezpieczeniami, nakrętka , smarem i osłoną (która sama w sklepie kosztuje 32 zł) za 59 zł. 1 szt. ( na wszelki wypadek zamówiłem 2) na allegro i sam zamontowałem z pól godziny. I już 2 lata na nim śmigam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Cze 2010, 21:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JANUSZ40

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.8gt SAAB 9-3 1.9 TiD
Piwa: 9/1
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 22:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Przegub wewnętrzny .


W serwisie trzeba zapłacić za markę. Kiedyś pytałem o wachacz do bravo to usłyszałem 450zł (bez robocizny).Kupiłem więc w zwykłym sklepie Delphi za 120zł do tego dwa browary i do garażu Laughing Satysfakcja gwarantowana(trzy stówy w kieszeni)
Powrót do góry
laminiarz

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj.górnośląskie
Posiadane auto: Lancia K , Opel Senator, Ford Transit, Alfa Romeo, Fiat Brava
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 16:11
Temat postu:

przegub wewnętrzny


Generelnie w starszych fiatach spotyka się trzy różne konstrukcje przegubów wewnętrznych, więc warto najpierw wymontować stary przegub, żeby sprawdzić jaki to model (albo chociaż zajrzeć na kanale co tam siedzi). U mnie w aucie z prawej był inny niż z lewej choć oba powinny być identycznego typu, no ale mechanik potrafi...
Trzy różne modele przegubów można porównać na stronach
http://www.anthecar.pl/SKLEP/ ( z dokładnymi parametrami technicznymi i wymiarami),
a na http://allegro.pl/lancia-lybra-1-9-2-4-jtd-polos-krzyzak-i1387888791.html jest jeszcze czwarty model zupełnie inny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System