Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mironow1

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): żory
Posiadane auto: fiat stilo active 1,9 JTD 115KM 2002r
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 30 Maj 2010, 22:44
Temat postu:

Założenie haka a instalacja elektryczna


witam serdecznie Very Happy
mam pytanko - czy ktos z kolegów ma w stilo 5D 1,9JTD - 2002 r - założony hak? planuje zalozenie sobie haka ale niestety slyszalem opinie, ze trzeba wyprowadzić od haka, pod spodem auta az do akumulatora nowa instalacje elektryczna, poniewaz inaczej nie bedzie dzialac. gosciu z zakladu, ktorego pytal, powiedział ze jesli komputer " poczuje" zwiekszony pobor mocy na przyczepke badz np oswietlenie bagaznnika na haku, to wariuje, i wtedy np nie chca dzialac swiatla mijania, kierunkowskazy itp. koszy samego haka wycenił mi na jakies 450 zl a dodatkowa nowa instalacja kolejne 450 - czyli 900 zl Confused
a nie planowalem takiego wydatku..............
czy ktos z kolegow tez tak musial zrobic? czy mechanik mial racje? wiem z roznych postow ze czasami mechanicy lubia robic cos ponad miare, a mozna to zrobic inaczej i taniej. dzieki z gory za info.
Powrót do góry
gadu-gadu
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Nie 30 Maj 2010, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


Jest takie powiedzenie, że ktoś słyszał dzwonienie, ale nie wiedział w którym to kościele dzwonią. To właśnie tak jest z tym mechanikiem Smile

W Stilo jest instalacja CAN, więc nie można ot tak sobie dowolnie podłączać do instlacji dowolnych rzeczy. Jeśli chodzi o podłączenie gniazda od haka, to gdybyśmy podłączyli się tak typowo jak w innych autach, czyli wyprowadzili przewody bezpośrednio od lampy, to komputer po podpięciu przyczepki wykrywał by zwiększone obciążenie na obwodach żarówek tylnych świateł, i darł by się niemłosiernie cały czas wskazując błędy.

By tych błędów nie było, stosuje się specjalnie moduły które sterują światłami w przyczepce, i które tak jakby "ogłupiają" body compa w aucie. Nie wiem ile kosztuje taki moduł do Stilo, byc może jest tak, że hak kosztuje te 450zł, a ten moduł drugie tyle. W każdym bądź razie jest to dość droga impreza.

Natomiast nigdy nie słyszałem o tym, żeby w autach z CANem ciągnąć jakieś nowe przewody przez pół auta, od akumulatora do gnazda z tyłu. To to już chyba ten mechanik musiał sobie sam wymyśleć Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 30 Maj 2010, 23:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


giemba napisał:


W Stilo jest instalacja CAN, więc nie można ot tak sobie dowolnie podłączać do instlacji dowolnych rzeczy. Jeśli chodzi o podłączenie gniazda od haka, to gdybyśmy podłączyli się tak typowo jak w innych autach, czyli wyprowadzili przewody bezpośrednio od lampy, to komputer po podpięciu przyczepki wykrywał by zwiększone obciążenie na obwodach żarówek tylnych świateł, i darł by się niemłosiernie cały czas wskazując błędy.


komputer darł by sie wykrywając zwiększony pobór prądu. i dobrze jeśli by komp to wytrzymał. niestety czasem może też dojść do uszkodzenia body kompa(przez nadmierne obciążenie). dlatego daje sie moduły


nie żebym był złośliwy ale google wie wszystko.
http://www.autohak.com.pl/upload/Fiat%20Stilo%203-5D%20R30A%20polska.pdf

http://allegro.pl/item1059350015_nowy_hak_holowniczy_fiat_stilo_kombi_multiwagon.html

http://allegro.pl/item1046576601_nowy_modul_elektroniczny_do_haka_holowniczego_fv.html

znalezienie instrukcji to żaden problem. w stilo koniecznie trzeba założyć moduł żeby instalacja samochodu nie zaczęła wariować. moduł da sie podłączyć w ok 2h. zakup dedykowanego do stilo haka ułatwia montaż bo taki hak od razu w fabryce ma zrobione odpowiednie mocowania czy kształtowniki. często należy zdemontować belkę z pod zderzaka i założyć tą przewidzianą pod hak. najważniejsze jest to żeby kupić hak z atestem. wszystko możesz założyć samodzielnie jeśli masz ręke do samochodów (umiesz je rozbierać i składać)/ potem z dokumentami od haka oraz fakturą jedziesz na przegląd sprawdzający solidność montażu oraz poprawność funkcjonowania elektryki złącza przyczepy. moduł możesz kupić za ok 150zł a hak za ok 200zł. umiesz sam założyć to zaoszczędzisz kase jak nie to ok 200zł weźmie monter. więcej jak bedą chcieli to rozbój w biały dzień.

dodatkowo przeczytaj to
http://punto.org.pl/zrobtosam/model188czylimk2imk2fl/80
inne auto ale uwagi i ważne dla ciebie informacje są takie same
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Pon 31 Maj 2010, 00:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


Niektórzy chcieli by inni zrobili za darmo ,A sami biorą kasę Exclamation Chcesz za darmo zrób sam Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
mironow1

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): żory
Posiadane auto: fiat stilo active 1,9 JTD 115KM 2002r
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 19:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


dziekuje za pomoc:)
a prosze mi powiedzieć, czy ja mogę sobie sam taki hak kupić ( oczywiscie z homologacją ) i go przykręcić , znajomy elektryk zrobi mi instalację elektryczną i pozniej pojechać do stacji kontroli pojazdow na przeglad takiego haka? czy musi mi go zakladac jakis zaklad zeby wystawic papierek ze hak zostal dobrze zalozony?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 02 Cze 2010, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 19:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


możesz sam to przykręcic, możesz też sam założyć moduł do świateł. musisz tylko pojechać do SKP na sprawdzenie haka oraz po wpis do urzędu. nikt nie będzie żądał od ciebie faktury za montaż
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


SKP sprawdza tylko prawidłowość działania złącza sygnalizacji świetlnej, nie interesuje ich prawidłowość montażu (przynajmniej tak było w kilku moich przypadkach), kto montował itp. Ważne aby hak miał tabliczkę homologacyjną, działały lampki i było zapłacone 35pln Laughing .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 14 Wrz 2011, 12:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Założenie haka a instalacja elektryczna


ravauek211 napisał:


komputer darł by sie wykrywając zwiększony pobór prądu. i dobrze jeśli by komp to wytrzymał. niestety czasem może też dojść do uszkodzenia body kompa(przez nadmierne obciążenie). dlatego daje sie moduły



Nieprawda! ja celem sprawdzenia, podpiąłem do żarówki pozycyjnej 5W, aż 45W i nic komputer nie piskał.

Mam hak bez modułów i przekaźników i normalnie śmiga.

A uszkodzenie kompa przy nadmiernym obciążeniu, to już jakaś masakryczna bzdura, od uszkadzania są bezpieczniki. Komputer tylko sprawdza rezystancję i to nawet zanim włączysz światła.
Już widzę komputer który przepuszcza przez siebie dziesiątki amperów z kontrolowanej przez siebie instalacji Shocked

Więcej w tym temacie

http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=665228#665228
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System