Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) ABS, ESP, hill holder unavailable



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fig0

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat, Croma, 1,9 jtd, 120KM, 2006r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 21:40
Temat postu:

ABS, ESP, hill holder unavailable


Od 2 dni pojawia mi się taki komunikat przy starcie silnika i zapala się kontrolka ABS i ESP. Nie jest to jakiś błąd permanentny, bo po restarcie silnika znika i podczas jazdy nic się nie dzieje. Nie pojawia się też zawsze, tylko czasami. Wiem, że ASO trzeba odwiedzić, ale może ktoś jest w stanie mi powiedzieć co może być przyczyną. Jakiś czujnik za paredziesiąt złotych czy jakiś moduł za parę tysięcy??

Pozdrawiam Cromowiczów!
Powrót do góry
kolorem

Dyskutant



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Croma bordo 2006 1,9 150KM
Piwa: 9/0
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) ABS, ESP, hill holder unavailable


Ja bym podejrzewał dwie opcje.
1. Coś się dzieje z czujnikiem ABS przy którymś kole. Pozostałe systemu korzystają z tych samych czujników więc błąd się rozmnożył.
2. Coś się dzieje z alternatorem-ładowaniem akumulatora wtedy komputer wyłącza "zbędne' systemy aby starczyło mocy na podstawowe zadania. NA końcu wyłącza wspomaganie kierownicy.

Obstawiam numer 1. Podjedź podepnij pod kompa, napraw i śpij spokojnie.
Powrót do góry
noada

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): DOLNYŚLĄSK
Posiadane auto: CROMA 1.9 MULTIJET EMOTION
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 14:52
Temat postu:

Błąd ESP+...


Błąd wynika z braku styku pomiędzy na kostce w zespole wiązki pomiędzy jednym z czujników (tylnych) a centralką. Wiązki idą dołem i są narażone na wodę - po jakimś czasie pojawia się ten błąd (i równie często znika). żeby stwierdzić który to czujnik (kostka) trzeba ze świecącym komunikatem podjechać do ASO. W Lubinie (ASO) ładnie to zdiagnozowali ale nie byli w stanie określić numeru części i zamówić wiązki. Pozostaje czyszczenie we własnym zakresie (zaprzyjaźniony elektryk). Jeśli Croma ma czujniki cofania może pojawić się również błąd czujnika (przy cofaniu).
Powrót do góry
fig0

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat, Croma, 1,9 jtd, 120KM, 2006r
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) ABS, ESP, hill holder unavailable


"równie często znika" Smile

Po napisaniu tego posta błąd zniknął- minęło ok 2 miesięcy i nic. Nie pojawił się ponownie, wszystko jest ok. Z doświadczenia zawodowego wiem, że problem, który się sam rozwiązał, wcale się nie rozwiązał i równie szybko się pojawi, ale... odpukuję Smile


pozdrawiam i bardzo dziękuję za obie odpowiedzi.
Powrót do góry
Cromodriver

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Fiat CROMA 1,9 emotion 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 22:52
Temat postu:

croma - śmietnik nie samochód


Witam, dzisiaj pojawiła się u mnie kolejna awaria, nie liczę już która, komunikat jak u założyciela tematu, dodatkowo "sprawdź silnik" - objawy brak mocy, dławienie się przy dodawaniu gazu, prędkość jaką mogę rozwinąć 50km/h, poza tym metaliczny pisk jakby z kół. szlag mnie trafia bo niedługo jedynym elementem który pozostanie niewymieniony będzie tapicerka. CROMA2006 150 emotion
_________________
Cromodriver
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 22:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzesieksz

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Croma
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 22:01
Temat postu:

Re: croma - śmietnik nie samochód


Cromodriver napisał:
Witam, dzisiaj pojawiła się u mnie kolejna awaria, nie liczę już która, komunikat jak u założyciela tematu, dodatkowo "sprawdź silnik" - objawy brak mocy, dławienie się przy dodawaniu gazu, prędkość jaką mogę rozwinąć 50km/h, poza tym metaliczny pisk jakby z kół. szlag mnie trafia bo niedługo jedynym elementem który pozostanie niewymieniony będzie tapicerka. CROMA2006 150 emotion


Witam.
Znalazłeś może rozwiązanie problemu, bo mam dokładnie coś takiego od dwóch dni.
Powrót do góry
Mirenty

Dyskutant



Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żnin
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTD, 16V
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 16:38
Temat postu:

Re: croma - śmietnik nie samochód


Witam Koledzy!!
Padł mi czujnik ABS (tylne prawe koło), więc w związku z nim, mam kilka pytań.
1. Częściej pada czujnik, problemy z przewodami, czy może z kołem zębatym??
2. Jaki powinien być prawidłowy opór czujnika??
4. Czy jest łatwy montaż i wymiana samego czujnika, czy jest jakoś zintegrowane z piastą??
3. Macie sprawdzone sklepy, jeśli juz przyjdzie dokonać zakupu nowego??
Dzwoniłem do GORDON-a i do Cromy nie mają, jest do Vetry C, ale brak informacji o zgodności i cena 190 pln trochę zdaje mi sie wysoka jak za sam czujnik.
Podziękował za wszelkie informację. Smile
Powrót do góry
Cromka

Dyskutant



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Croma 1.9 JTDm 150
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 18:18
Temat postu:

Re: croma - śmietnik nie samochód


Mirenty napisał:
Witam Koledzy!!
Padł mi czujnik ABS (tylne prawe koło), więc w związku z nim, mam kilka pytań.
1. Częściej pada czujnik, problemy z przewodami, czy może z kołem zębatym??
2. Jaki powinien być prawidłowy opór czujnika??
4. Czy jest łatwy montaż i wymiana samego czujnika, czy jest jakoś zintegrowane z piastą??
3. Macie sprawdzone sklepy, jeśli juz przyjdzie dokonać zakupu nowego??
Dzwoniłem do GORDON-a i do Cromy nie mają, jest do Vetry C, ale brak informacji o zgodności i cena 190 pln trochę zdaje mi sie wysoka jak za sam czujnik.
Podziękował za wszelkie informację. Smile


Kolego, skąd pewność, że padł czujnik? Bardziej prawdopodobny jest jakiś problem z połączeniem. Najczęściej problem jest z jednym z tylnych kół i często jest to niekontaktująca wtyczka, przetarta lub zawilgocona wiązka. problem w Cromie szeroko znany. Mnie też dopadł tydzień temu, najpierw sporadyczne błędy po przejechaniu nierówności i brak problemu po ponownym odpaleniu, obecnie pali się stale i FES wskazuje na problem w lewym tylnym kole.
_________________
Fiat Croma 1.9 JTDm z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, cofaczem spalin i wyłapywaczem sadzy w wydechu. O dziwo wszystko jeszcze działa!
Powrót do góry
baza29

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Kraj.
Posiadane auto: Croma
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Maj 2013, 00:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) ABS, ESP, hill holder unavailable


Odświeżę trochę temat, opiszę jak poradziłem sobie z moim czujnikiem.
Jakiś czas temu zaświeciła się informacja że ABS i reszta powiązanych systemów nie działa. Mam kabelek, więc w FES sprawdziłem, że jest lewy tylny czujnik padnięty.
Wszedłem dzisiaj do kanału i zacząłem od tego że odpiąłem prawy czujnik, żeby zobaczyć czy prawidłowo komputer pokaże usterkę - wyświetliło że oba nie działają.
W tym układzie wszedłem do kanału i wypiąłem wiązkę od prawego czujnika z zaczepów (trochę tam ciasno i ciężko rękę włożyć, ale dałem radę) i podpiąłem ją pod czujnik lewy.
W tym momencie sprawdziłem w FES i pokazało mi, że lewy czujnik uszkodzony (przewody od prawego były podłączone do lewego).
W tym momencie miałem pewność, że czujnik jest ok, tylko coś dzieje się na kablach.
Po malutku sprawdzałem kable z lewej wiązki otwierając izolację - po jakiś 15 cm znalazłem miejsce, gdzie nie było na kablu osłony a miejsce zrobiło się zielone (miedź się utleniła).
Złączyłem miejsce na skrętke, zaizolowałem opaską termokurczliwą a później izolacją całą wiązkę.

Zostało podłączenie, skasowanie błędów i wszystko działa.

PS. nie bójcie się sami pogrzebać i powodzenia;)
Powrót do góry
piotr147

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Croma 1,9 150KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2015, 11:17
Temat postu:

ABS ESP HILL HOLDER UNAVAILABLE


Miałem taki Komunikat w Cromie 2006
Po podłączeniu się do komputera znajomego wyszło,ze lewe tylne koło.
W serwisie stwierdzono,że naprawa będzie to kosztować ok 2000pln bo należy wymienić wiazkę i wiele innych czynności wykonać.
Coś mnie tchnęło i w małym warsztacie elektrycznym usunięcie awarii kosztowało mnie 20zł. W przyszłości muszę kupić nową wtyczkę przy kole bo drugiej interwencji może już nie wytrzymać.
Wszystkie komunikaty zgasły i jest już od prawie 2 lat dobrze.
Podczas takich prac warto sprawdzić mocowanie przewodów do wachaczy i poluzować je. Czesto są mocno napiete i wtedy pękają tak jak byłu u mnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System